Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

3TÝM po roce slaví triumf ve Valašském půmaratonu

IV. Valašský půlmaraton

Výborná atmosféra a nálada ovládla již IV. Valašský půlmaraton, který se v Xbowllingu ValMez uskutečnil v sobotu 10.2.2018. Děvět přihlášených týmů zvládlo dorazit i v zimním počasí včas a tak se úderem 10. hodiny mohl spustit opravdový maraton her. Není potřeba nějak zvlášť vysvětlovat pravidla, protože již samotné pořadové číslo IV. dává jasně najevo, že se jedná o turnaj, který již má svou tradici a i když mladinkou, ale přece jen nesmazatelnou stopu v historii Xbowlingu ValMez.

Z podzimních účastníků se nemohli zúčastnit Náhradníci a tak jsou zpět po roce Cleaners Holešov a dle pravidel zase budou muset Náhradníci čekat na šanci, zda se na podzim neuvolní místo. A Cleaners se nabídnuté šance, opět si zahrát, chopili dokonale. Od první hry diktovali jednoznačně tempo a favorité jako Xbowling Tišnov nebo NO NAME se nestačili divit. Pouze 3TÝM cítil, že by mohlo být zle a držel se lídra zuby nehty. Po odehraných 8 hrách, tedy po své první třetině byl v čele tabulky Cleaners Holešov a na záda jim dýchal 3TÝMXbowling Tišnov na 3. místě již ztrácel cca 200 bodů. Koho by v tu chvíli napadlo, že vedoucí dvojice bude v nastoleném tempu pokračovat i po mazací a obědové přestávce. Za vedoucí trojicí se seřadily týmy následovně. 4. Přespolní, 5. NO NAME, 6. Pivoni, 7. Hrnčíři, 8. Hangár a 9. Volňásci. Tady jen tak pro Vás, mrkněte, který tým se krčí na předposledním místě. I jednotlivce ovládali hráči Cleaners a především tandem Michal Daniš – Radek Tichý, když oba hráli průměry přes 190.

Druhá třetina půlmaratonu vyzněla jednoznačně pro úplně jiný tým, než by se dalo očekávat. Ke stíhací jízdě se vydal Hangár a nejlepší tým prostřední části dokázal nemožné. Z předposledního místa se prodral až na průběžné 3. místo. V těchto okamžicích zabrala především dvojice Tomáš Helešic a Emil Nečas. U oběda si zřejmě opět oba pánové četli ve svém oblíbeném románu pana Stevensona – Dr. Jekyll and Mr. Hyde a jejich proměna byla dokonalá. Škoda jen, že u Tomáše pouze ve hře a ne ve sportovním chování k soupeřům. V 16 hře zahrál Tomášnához dne 278 bodů, k tomu přidal Tonda Váňa 217 a hned z toho byl nový rekord – 495 bodů. Stabilní a velmi vyrovnaný mančaft měl tentokrát 3TÝM a bylo jedno, kdo z trojice hrál. Díky tomu se vyhoupl před Cleaners Holešov na vedoucí pozici s nákokem 130 bodů a s vědomím, že mají před sebou obrovskou šanci dotáhnout turnaj do vítězného konce. Cleaners sice lehce polevil, ale v tuto chvíli si díky vynikajícím výkonům Radka Tichého před Hangárem stále držel slušný náskok 100 bodů. A opět doplníme pořadí týmů. 4. Xbowling Tišnov, 5. NO NAME, 6. Přespolní, 7. Pivoni, 8. Hrnčíři a 9. Volňásci. Pohled na pořadí již naznačoval, kdo se bude tentokrát prát o bednu. O strojové a vyrovnané hře 3TÝMu nebylo pochyb. Sázelo se hlavně na to, zda Xbowling Tišnov a NO NAME ještě najdou sílu a pokusí se zaútočit na bednu nebo zda ustojí atak soupeřů obrovské překvapení turnaje Cleaners Holešov anebo se projeví hráčská síla Hangáru a bude dále stoupat tabulkou nahoru.

Po druhém přemazání tedy přišla na řadu finišová třetí třetina půlmaratonu. Posledních 6 her zahrál nejlépe Xbowling Tišnov a už už to vypadalo, že jde na bednu. Tabulka se s blýžícím koncem začala formovat. Po 20. hře bylo jasné, že o vítězství hraje již jen 3TÝM a nečekaně, ale zcela zaslouženě Cleaners HolešovFranta Mlčák s Víťou Hasnkem se nenechali zastrašit stále výbornou hrou Cleaners a turnaj zakončili tím nejlepším možným způsobem, když dvakrát po sobě dokázali zahrát své nejlepší hry a zaslouženě tak po roce mohl 3TÝM(8060 bodů) zvednout nad hlavu Putovní pohár určený vítězi Valašského půlmaratonuCleaners Holešov(7838 bodů) pak dokázal opravdu nemožné. I když nestačil na vítěze, uhájil vynikající druhé místo. Do posledního frame pak probíhal souboj o poslední medailové místo. Nakonec si na krk pověsili bronzové medaile hráči domácího Hangáru (7814 bodů) a ani výborný finiš tak nepomohl Xbowling Teamu Tišnov (7790 bodů) k lepšímu, než čtvrtému místu.

Ovšem i za touto nejlepší čtveřicí se sváděl tuhý souboj o co nejlepší umístění v tomto prestižním turnaji. Na ty nejlepší to tentokrát sice ještě nestačilo, ale v souboji o střed tabulky si Pivoni (7463 bodů) hodně zvedli sebevědomí a získali 5. místo, když se v závěru ještě dokázali prodrat před NO NAME (7426 bodů) na 6. místě. Hráči trojnásobného vícemistra turnaje tentokrát vůbec neměli svůj den, ale takový je prostě bowling. Společnost této dvojici pak dělali Přespolní (7403 bodů) na 7. místě. Závěr tabulky patří Hrnčířům (6903 bodů) na 8. místě a Volňáskům (5903 bodů) na 9. místě.

I když je půlmaraton především týmovou soutěží, tak se hrálo i o individuální ceny. Nejlepšími hráči se stali Radek Tichý (Cleaners) s průměrem 191,93 bodu a Martina Haníková (3TÝM) s průměrem 178,73 bodu, nejvíce strike zahráli v mužích Tomáš Helešic (91) a v ženách Ája Kudělková (62). MVP turnaje byl jednoznačně zvolen Michal Daniš (Cleaners). O nejvyšších náhozech jsme již psali výše.  

A je dobojováno. IV. Valašký půlmaraton je minulostí a my se již těšíme na ten podzimní. Termín také známe a hrajeme tradičně v sobotu od 10:00 do 22:00 hodin. Datum? 8. září 2018. Těšíme se na Vás.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Výsledky - konečné pořadí - ZDE

Výsledky - pořadí jednotlivců - ZDE

Fogotgalerie - ZDE

Sdílet na facebooku
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb