Benešovská Ferdinand devítka pro domácího bowlera

V neděli 9.dubna se v bowlingové herně Scentra odehrál 4.turnaj Ferdinand devítkové série 2017. Zahrát si přijelo celkem 31 hráčů a hráček. Kvalifikační 4 hry se nejlépe povedly Milanu Barnetovi, který zahrál průměr 261. Prvním nepostupujícím do semifinále byl Víťa Martínek. Na cestu domů dostal 1,5 l piva Ferdinand. Před mazací pauzou nám Martin Kučera vylosoval číslo „120“, ale to se neshodovalo s žádným kvalifikačním náhozem a tak se v květnu bude hrát o částku okolo 3.500 kč! V semifinále zahrál nejlépe Jaroslav Butal st. a mohl si tak jako první vybrat dráhu pro finále. V samotném finále nedal soupeřům moc šancí domácí bowler David Ruml, který tak vítězí po hrách 300 a 278! Druhé místo vybojoval Otakar Frýbort po náhozech 243 a 264. Potřetí za sebou získává třetí místo sedlčanský hráč Jaroslav Bejšovec (235, 265). Nejlepší ženou turnaje byla vyhlášena Marie Frýbortová, která se jako jediná z žen dostala do finále a obsadila celkové 9.místo. V celkovém pořadí Ferdinand devítkové série zůstává v čele František Spilka před Jaroslavem Bejšovcem a Otakarem Frýbortem.

- výsledky turnaje ZDE

- žebříček celoročního pořadí ZDE

Další benešovský turnaj se hraje v neděli 23.dubna, kdy je na programu 4.turnaj Bowling cz tour 2017.

Foto č.1 zleva: Otakar Frýbort, David Ruml a Jaroslav Bejšovec.

Foto č.2: Marie Frýbortová, nejlepší žena.

Foto č.3: Vít Martínek, první nepostupující do semifinále.