Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

CZECH OPEN 2018 – REKAPITULACE

Petra Stanková a Jaroslav Lorenc

Přeji hezké klidné pondělí, přátelé. Venku je pohodička, svítí sluníčko, žádný bowlingový rámus, jen cvrlikání vrabců a z reproduktorů se linou skvělé hity šedesátek minulého století. Žádná nostalgie, jen skvělá atmosféra na zrekapitulování právě včera skončeného 16. ročníku CZECH OPEN 2018.

Jaký vlastně byl? Opět vynikající. Skvělá účast 238 hráčů ze všech koutů Evropy a super mazací model, na kterém nám ti nejlepší ukázali, jak se správně hraje ta krásná hra se jménem BOWLING. S blížícím se finálovým víkendem se zvyšovala i kvalita a výsledky jednotlivých hráčů, náhozů a celkových součtů bloku her. Pouze Marek Rybicki (POL) si řekl, že takhle to letos nebude. Hned v úvodní 1. rundě tam napálil 1515 bodů a o vítězi kvalifikace bylo rozhodnuto. Od středy se nám pak začalo postupně měnit pořadí TOP šestky hráčů, které zajišťuje účast v nedělním 3. FINAL STEP. V 13. rundě zahrál výborných 1434 bodů Kari Hurri (FIN) a bylo z toho konečné 5. kvalifikační místo. Ve čtvrtek přišlo v 16. rundě to, nač jsme všichni čekali. První PERFECT GAME turnaje a jeho autorem byl Ondřej Mlynář. Na poslední hod se můžete kouknout ZDE.

Zemětřesení v průběžném pořadí těch nejlepších proběhlo v páteční 20. rundě. Donatas Lengvinas (LTU) se přetahoval s Tomášem Plechatou a nakonec tento minisouboj vyzněl úspěšněji pro litevského hráče 1452:1437 a 2., resp. 4. místo kvaldy. Jenže z této rundy to ještě není vše. Daniel Härtel (GER) si totiž střihl druhou PERFECT GAME turnaje. Video závěrečného hodu ZDE.

Výživné páteční rundy zakončil útokem na 6. místo Jan Macek1417 bodů a třetí PERFECT GAME. A opět se můžete podívat na závěrečný hod ZDE: Už se zdálo, že se nic podstatného dít nebude, jenže ještě v sobotu jsme byli svědky galapřestavení třináctiletého Laurynase Narušise (LTU) – 1448 bodů, kterým se probojoval na 3. místo.

Sobotní večerní program nám pak nabídl 2 rundy 1. FINAL STEP, které určily nejlepších 51 hráčů, kteří si zahrají nedělní finálová kola. S velkým úspokojením jsme se mohli dívat na seznam postupujícíh, kde měla naše republika celkem 19 hráčů.

Nedělní finále, to je již jiná soutěž. Všechna kola se hrají od nuly a rozhodují maličkosti. A že je absolutně jedno, jaké výsledky jste hráli v kvalifikaci nebo v sobotním večeru. Nejdrsnější bývá obvykle již úvodní 2. FINAL STEP. Své by o tom mohli vyprávět třeba Michal Richter, Ondřej Mlynář, Roman Erben nebo Denis Kinc.  Součet čtyř her určil úspěšné a méně úspěšné hráče. Do závěrečné osmadvacítky pak pastoupila celá jedna čtvrtina hráčů z ČR, čili sedm.

Od 3. FINAL STEP přichází ty boje opravdu kdo z koho, rozhoduje se přímo na páru drah mezi čtyřkou hráčů. 14 přímých postupujícíh + 2 nejlepší z třetích míst jdou do čtvrtfinále. O zrádnosti vyřazovacích sobojů ve skupinách svědčí fakt, že se se soutěží loučí Kert Truus, Alex Basala, mladíci Laurynas Narušis a Jan Tříska, Karl Wahlgren, Michael Michajlow, Lukáš Hurych, Alessandro Silletti, Sebastian Persson, Zilvinas Perminas, Jan Macek a Daniel Härtel.

Nejlepších 16 hráčů hraje 4. FINAL STEP a boje přituhují. Každý z hráčů již cítí velkou šanci dostat se TOP osmičky hráčů, což je již hranice velké úspěšnosti. Bohužel před postupovu branou zůstávají stát Donatas Lengvinas, Patryk Preus, Lauri Huttunen, Viktor Zsolnai, Aidas Daniunas a nás hlavně mrzí vypadnutí našich hráčů Marka Talpy a Tomáše Plechaty.

Tady také končí za potlesku svou úspěšnou pouť turnajem nejlepší žena CZECH OPEN 2018, Petra Stanková. A když jsme u toho, tak musíme pogratulovat i ženám na druhém a třetím místě, Anně Petákové a Kateřině Hejdučkové. Obě děvčata zahrála velmi dobře a probojovala se až do 2. FINAL STEP.

Nejlepších osm hráčů je připraveno na semifinále, na které se těší také naši Jaroslav Lorenc a Jiří Vrážel.

Semifinále turnaje, neboli 5. FINAL STEP přináší opět velké drama. V první skupině rozhoduje o postupu až absolutně poslední hody druhé hry. Pro dva z ních se šťastnějším koncem. Těmi jsou Andrii Shovkun a Jaroslav Lorenc. Robin Persson si finále nezahraje a končí na 5. místě. Fantastickou jízdu turnajem předvedl Jiří Vrážel. Domů poslal několik favoritů a může se těšit ze skvělého 6. místa. V druhé skupině nepomohla k finále ani velká stíhačka Iana Robinsona v druhé hře a je to tedy celkové 7. místo. Marek Rybicki po slušné první hře nakonec nedotáhl svou cestu do finále a končí na 8. místě. To si naopak zahrají jedni z velkých spolufavoritů turnaje, Markku Veijanen a Kari Hurri.

Velké finále CZECH OPEN 2018 je tady. Jako z partesu rozehrál svou hru Jaroslav Lorenc a je z toho čtvrtá PERFECT GAME turnaje a velmi slušný náskok před druhou hrou. Samozřejmě, že jsme byli u závěrečného hodu, stačí kliknout ZDE: Jenže v druhé hře začne málokdy vídané drama. Ukrajinský Andrii Shovkun po úvodním spare dává jeden strike za druhým a stahuje náskok. Rozhodne až závěrečný 10. frame, kdy Jarin potřebuje minimálně spare, neboť si nechal v 9. frame parohy 7-10 a všechny fanoušky tak přiváděl k infarktu. Závěrečné tři strike však potvrdí fakt, že po roční přestávce usádá zpět na trůn JAROSLAV LORENC. Za fantastické finále zaslouží samozřejmě velký potlesk i poražený, celkově druhý ANDRII SHOVKUN. Finským dravcům finále vůbec nevyšlo a tak se musí spokojit s třetím místem MARKKU VEIJANEN a se čtvrtým místem KARI HURRI.

Dobojováno jest. Velké poděkování patří celému organizačnímu štábu CZECH OPEN 2018 a manažerům BOWLAND Bowling Center Olomouc za bezchybný chod tunaje. Ovšem absolutně nic by nefungovalo bez mravenčí a perfektní práce obsluhy bowlingu, která pro plynulost turnaje a spokojenost hráčů odvedla svou práci na 200%. A v neposlední řadě patří velké poděkování celé armádě servírek a číšníků, kteří se o nás starali rovněž na výbornou a podtrženou.

Takže přátelé a milovníci bowlingu. Těšíme se na Vás opět za rok v obvyklém termínu při CZECH OPEN 2019.

Komplet results – ZDE

Průběh kvalifikace – ZDE

Průběh FINAL STEP – ZDE

FOTOGALERIE - ZDE

Váš PR, zpravodaj CZECH OPEN 2018

 

Sdílet na facebooku
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb