Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Dana a Jirka Klusáčkovi pokračují v dobývání Valašských dvojic

1. - 3. místo

V neděli 7.5.2017 se v Xbowlingu ValMez uskutečnilo již 5. pokračování bowlingové série Valašské dvojice. Celkově jubilejní 10. díl tohoto netradičního turnaje dvojic nám přinesl nový rekord vítězné dvojice. Od prosince 2016 jej drželi Martina a Víťa Hasníkovi výkonem 1253 bodů. Hranice 1200 bodů padla teprve podruhé a málem padla i ta magická s číslem 1300. Nakonec je nový rekord ustanoven číslem 1268. Tolik bodů nyní uhráli Dana a Jirka Klusáčkovi.

A mimo jiné se jim podařil další husarský kousek. Při svém pátém startu na našem turnaji stanuli pokaždé na bedně. Ovšem rekord to ještě není. Ten drží jiná vynikající dvojice, Ája Kudělková a Rosťa Sousedík. Ti stanuli na bedně po sobě dokonce v sedmi turnajích! To bylo na úvod několik statistických údajů a můžeme jít na samotný turnaj.

Již v 1. rundě zahráli velmi dobře Dáša a Radek Capilovi (1052 bodů) a své vedení si drželi i po odehrání 2. rundy. Tady byli jejich největší soupeři Petr a Dan Skýpalovi. Vynikající první 4 hry (556 bodů) je rázem katapultovali do seznamu kandidátů na bednu, jenže v druhé části zřejmě pánové neustáli tento tlak, když zahráli pouze 375 bodů a s celkovým součtem 931 bodů si přisvojili průběžné 2. místo. Velmi dobře se uvedla i nově vytvořená dvojice pro bowling, Verča a Filip Brabcovi, kteří se se stejným výkonem, jen nižším nejvyšším náhozem usadili na průběžné 3. místo. Na 4. místě po 2. rundě byli bratři David a Mojmír Klanicovi (718 bodů) a bohužel Zdenička Ježková se Sváťou Pavlíčkem (517 bodů) již věděli, že je ani tentokrát žádné pěknější umístění nečeká.

V poslední 3. rundě nastoupili dravci, kteří překopali celkové pořadí téměř kompletně naruby. Jen obhájcům dubnového vítězství se vůbec nedařilo. Maruška Hermanová s Radkem Šoborou nemohli najít bowlingový rytmus a výsledných 895 bodů zdaleka nestačilo ani na TOP šestku. Ája Kudělková s Rosťou Sousedíkem(1031 bodů) se snažili, ale bohužel, ani v třetím turnaji po sobě tato TOP dvojice na bednu nedosáhla – 6. místo. Dáši s Radkem tak výkon (1052 bodů) z 1. rundy nakonec stačil na ceněné 5. místo, když jim scházely jen 3 bodíky na místo čtvrté. To vybojovali Mira Příleský s Radkem Skýpalou (1055 bodů), kteří se předvedli výborným výkonem, když je o bednu připravila předposlední osmičková hra. Tu paradoxně v první polovině zvládli téměř na výbornou, když zahráli 297 bodů, což byl celkově nejvyšší nához turnaje. Tímto jsme se prokousali k nejlepší trojici květnových Valašských dvojic. Další nově vytvořená bowlingová dvojice Kristýnka Vojtěchová s Tomášem Helešicem (1096 bodů) potvrdila papírové předpoklady na popřední umístění a oceněním je jejich první medaile s bronzovým odstínem. Janča a Marek Irglovi (1133 bodů) předvedli, jak se má správně bojovat o bednu. Po prvních dvou hrách figurovali až někde kolem 8. místa, jenže pak zařadili vyšší rychlostní stupeň a po každé hře stoupali směrem ke stupňům vítězů, až se zastavili na stříbrném stupínku. Ten zlatý si zcela právem odváží Jirka a Dana Klusáčkovi (1268 bodů). Po první polovině měli na kontě 648 bodů a třináctistovka visela ve vzduchu. Slabší devítková hra v druhé části jim však k této hranici vystavila STOPku, přesto je nutné před celkovým výkonem této dvojice smeknout klobouček. Kompletní průběžné pořadí dvojic a jednotlivců si můžete prohlédnout, když kliknete ZDE a otevřete si příslušný soubor ke stažení.

Uf uf, to jsme se nějak rozepsali. No nic končíme. Závěr je jednoduchý. Těšíme se na šesté pokračování Valašských dvojic, které se uskuteční již tradičně první neděli v měsíci a datum zní 4.6.2017. Díky, byli jste skvělí a brzy na viděnou na některém z našich turnajů nebo ABL či tréninku.

Výsledky turnaje - ZDE

Průběžné pořadí série - ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Sdílet na facebooku
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb