Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Druhý turnaj POT CUP 2019 vyhrává Václav Bařina

Nejlepší hráči

Druhý turnaj POT CUP 2019 jsme si přišli zahrát 6.10.2019 do herny Bowling SKY Ostrava. Sraz všech hráčů byl jako vždy nejpozději v 7:40 hodin, ale před dveřmi herny už hodně před půl osmou "přešlapovala" dobrá desítka hráčů a všichni jsme vyhlíželi "klíčníka", který nás už konečně pustí do herny. Den začal brzkým telefonátem třineckého Jardy Kubiczka, který oznámil, že ze zdravotních důvodů nemůže přijet nejstarší hráč Jan Kubiczek. Mým ranním telefonátem se mi "podařilo" probudit možného náhradníka opavského Karla Kratochvíla, abych zkusil, zda náhodou nemůže naskočit do turnaje. Nepovedlo se a poprvé v historii tohoto turnaje začal turnaj pouze s 35 hráči. Nakonec se ukázalo, že smůla třineckých hráčů ten den ještě pokračovala, když po odehrané třetí hře musela ze zdravotních důvodů odstoupit z turnaje Jana Boučková.

Několik hráčů se do turnaje vrátilo, ale jediným úplným nováčkem byl Martin Hanousek, který se zapsal do historie tím, že si svůj start zaplatil jako náhradník a nakonec to po odhlášení Táni Sosnové vyšlo. Po uvítání všech hráčů a nastínění další možné vize "Kelímkovic" turnajů se šlo na "sestřelování" kuželek.

Do turnaje hozenými dvoustovkami nejlépe vkročila Lucka Stašová(225), Zdeněk Vála(209) a Petr Lysek (235). Jiná žena už nához Lucky v průběhu celého turnaje  nepřekonala a je nejvyšším ženským náhozem, za který Lucka "vyfasovala" dvě hodiny zdarma v herně Bowling SKY, aby se mohla dále zdokonalovat. Ve druhé hře Lucka i Péťa hry zkazili, ale naopak Zdeněk Vála hodil další dvoustovku a hrál velmi dobře. Zdeněk je takový tichý, nenápadný hráč, kterého moc často nevidíme, ale stejně jako v Tarantuli i tady hraje v klidu a pohodě a tyto dlouhé turnaje mu evidentně svědčí a všichni soupeři si na něho musí dávat velký pozor. Velmi dobře to šlo ještě Míšovi Kaňovi, o kterém platí vlastně úplně to samé jako o Zdeňkovi. Někteří hráči hráli v začátku poměrně vyrovnaně, ale něco málo chybělo, aby se mohli vyškrábat na stupně vítězů. Někomu zvýšení obrátek pomohlo a někomu už ne. V závěru šlápnul na plyn nejvíce Vašek Bařina, a když hodil tři dvoustovky v řadě a nijak nezaváhal, patří mu první místo. Druhé místo si vyrovnanou hrou vybojoval Michal Kaňa. Závěrečný finiš vyšel Pavlu Varhaníčkovi a patří mu třetí místo. Nejlepší ženou na jedenáctém místě je Lucka Stašová. Minule překonal historický rekord Láďa Krusberský, ale dlouho se neradoval, jelikož ve třetí hře se do hry pořádně vložil Jan Filuš, který vytvořil nový rekord turnaje náhozem 266. Nečekaně se mohl radovat z láhve s lahodným bylinným likérem, který do turnaje věnoval Vašek Malurek za první nához v hodnotě 250 a více.

Opět nikdo neodešel s prázdnou a navíc se losovaly losy štěstí. Do těchto losů přispěl Vašek Malurek a Jirka Klusáček. Postupně se radoval: Franta Klus (medovina), Ráďa Janusz (8xBudvar), Jarda Kaňa (směska piv), Milan Kaplan (pralinky) a Péťa Lysek může ve volných chvílích luštit křížovky.

Jak už bývá tradicí hráči si mohli vsadit v KETIS (KElímkovic TIpovací Soutěž). V tomto turnaji hráči tipovali vítěze turnaje a pomocným tipem byl nejvyšší  nához. Nakonec vítěze nikdo neuhádl a nejblíže číslu nejvyššího náhozu svým pomocným tipem 268 byl Péťa Lysek a zaslouženě se mohl radovat z hezkých 740 korun českých.

Děkujeme všem hráčům za účast a super pohodovou atmosféru.

Výsledky turnaje – ZDE

Pot ící se KELÍMEK

Sdílet na facebooku
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb