EBONITE 2018, 1. turnaj

Ve dnech 4. až 6. ledna 2018 se uskutečnil na centru Best Bowling pod záštitou firmy EBONITE sedmý ročník turnajové série, EBONITE tour 2018. Úvodní turnaj se stejně jako každý rok těšil velkému zájmu, dokonce překonal hranici 100 účastníků, což přinese velmi slušné body do měsíčního hodnocení FIRO tour žebříčku.

O postup z kvalifikace s vidinou bojovat o umístění na bedně se snažili nejen ti nejlepší, ale bojovalo se i o vítěze v dalších (vedlejších) kategoriích turnaje. V kategorii K165 tj. hráči s výkonností a průměrem do 165 bojovalo 35 hráčů, v kategorii K190 bylo 57 hráčů. V kategorii nad 50 let, bylo evidováno 53 seniorů a o prvenství v kategorii bojovalo též 28 žen a 9 juniorů.

Kvalifikaci vévodil suverénně Jan Macek s 1458 body a průměrem 243,00 následován Alešem Synkem (1292b) a Kateřinou Beštovou (1268b). Na přímý postup z kvalifikace do finále bylo zapotřebí 1233 bodů, do semifinále kam postupují hráči umístění až do 36 místa 1153 bodů.

V semifinále na sebe upozornili Anna Petáková, Pavel Čermák a Svatava Závladská. Ve finále to však byla tradiční sólo jízda Jaroslava Lorence, který po výkonech 265, 248, 245 přesvědčivě zvítězil se 758 body. Druhé místo vybojoval Michal Včeliš (647b), který si návrat po téměř dvouleté pauze na Ebonite řádně užíval. Třetí místo vybojovala Miluše Nováková, která se stala zároveň nejlepší ženou turnaje, nejlepším hráčem kategorie K190 a byla také vyhlášena nejlepším seniorem turnaje. Konečné výsledky a pořadí lednového turnaje ZDE, průběžné výsledky z prvého a druhého dne ZDE.