Generálka na MČR vyšla seniorům na výbornou

Po dlouhé pauze, která trvala tři čtvrtě roku, se odehrál v Praze na centru Best Bowling devátý turnaj z desetidílné turnajové série EBONITE tour. Série se nečekaně protáhla až do roku 2021, ale původní propozice tj. počet turnajů a ceny za umístění v celoročním pořadí se nemění. Hraje o15 bowlingových koulí za umístění v TOP 15 a o dalších 5 koulí hrají senioři umístění za TOP 15. Hrálo se na dlouhém mazacím modelu za účasti 81 hráčů.

KVALIFIKACI po šesti hrách vévodil Lukáš Jelínek s průměrem 228,33 a 1370 body. Na druhém místě byla Kateřina Beštová s 1249 body, třetí Pavel Šimůnek s 1249 body. Na postup do semifinále, kam postupují hráči umístění od 13. až do 36. místa, bylo zapotřebí jen 1095 bodů z šesti her. Na přímý postup z kvalifikace do finále, bylo zapotřebí 1161 bod. Podrobné výsledky - zde.

Do SEMIFINÁLE se nepostupovalo z 36. místa, jak stanovují propozice, ale postupovalo se až z 44. místa s 1079 body, neb několik hráčů na semifinále nepřijelo. V této části turnaje zahráli nejlépe Jan Macek, Josef Colon a Vítězslav Květenský. S touto trojicí postupovalo do finále ještě dalších devět hráčů. Postupová hranice byla na 728 bodech. Podrobné výsledky - zde.

Do čtyřiadvacetičlenného FINÁLE se probojovalo celkem 17 seniorů a generálka na MČR jim vyšla na výbornou, obsadili sedm míst v TOP 10. První místo, po výkonech 212, 238, 173 s finálovým součtem 671 bod vybojoval jihočeský senior Oto Kunc. Druhé místo s 661 finálovým bodem náleží Kateřině Slavíkové, třetí místo s 619 body vybojoval domácí senior, Josef Colon. Podrobné výsledky finále a celkové pořadí - zde.