Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Host do domu, hůl do ruky ...

Sedmdesátka účastníků vyměnila tropická vedra na zahradě a mačkanice na koupališti, za účast na bowlingovém turnaji. Pražské centrum METROPOLE ZLIČÍN bylo v probíhajících vedrech super zachlazené a připravené pro sport a zábavu. Šestý turnaj VIII. ročníku „áčkové“ turnajové série EBONITE tour se hrál na středním mazacím modelu a mezi účastníky nechyběl čerstvý medailista z ME seniorů, Jiří Vrážel.

Kvalifikaci vévodil červnový vítěz Ebonite Jaroslav Lorenc s 1444 body (Ø 240,67) a za ním v tandemu bylo seniorské duo Víťa Květenský (1367b) – Stanislav Nejezchleba (1293b), v ženách na sebe poutala tentokráte pozornost Alena Sovová. Všichni čtyři si vybojovali postup přímo do finále a s nimi postupovalo dalších 8 hráčů (Švec, Jedlička, Pitaš, Vrážel, Sopková, Kolářová, Macek, Mach). Na přímý postup do finále bylo zapotřebí 1187 bodů.

Na postup z kvalifikace do semifinále, kam postupovali hráči umístění až do 36 místa, bylo zapotřebí 1101 bod. Celkem tradičně na semifinále nedorazili někteří hráči a postupovalo se z řady náhradníků až do 39. místa.

semifinále hrála řada hráčů, kteří do finále běžně postupují rovnou z kvalifikace. Až zde na sebe poutali pozornost Pavel Čermák a Kateřina Beštová. Výborně jim sekundoval severočeský junior Vašek Kordulík. Poslední z dvanáctky postupujících musel mít na svém kontě 749 bodů. Postupu se vzdal Václav Rác a tak posledním postupujícím se 729 body byl Daniel Mička.

Ve finále by se dalo použít rčení „Host do domu, hůl do ruky“. Mezi tradiční účastníky turnajové série totiž letos poprvé zavítal Jan Macek a hned si odnesl si finanční odměnu 4 000 pro vítěze. Ve finále zahrál 212, 228, 268 a utekl o 42 bodů zlatému z ME seniorů Jirkovi Vráželovi. S odstupem dalších 18 bodů ve finálovém součtu se umístil na bronzové pozici Ladislav Švec.

Dalšími oceněnými ve vedlejších kategoriích byli:

- nejlepší junior a nejlepší hráč výkonnostní kategorie P190 Václav Kordulík

- nejlepší hráč výkonnostní kategorie P165, Miloš Parkan

- nejlepší juniorka Tereza Strejcová

- nejlepší seniorka Alena Sovová

ŽEBŘÍČEK celoročního hodnocení, v němž se hraje o 20 bowlingových koulí a bowlingové vybavení v hodnotě více jak 80 000,- Kč (15 bowlingových koulí je připraveno pro hráče umístěné v TOP 15, 5 koulí + 3 bowlingové tašky jsou pro seniory umístěné za TOP 15).

- Na šestém turnaji zvítězil opět „nováček“, který si nejvyšší počet bodů připsal poprvé do své vizitky. V čele žebříčku posiluje svou pozici s 465 body Tomáš Liebich. Na druhém místě s 442 body zůstává Pavel Čermák a na třetí pozici s vystoupala s 424 body Kateřina Beštová. Pořadí TOP 15 uzavírá s 321 bodem Anna Petáková.

-Pět nejlepších seniorů za TOP 15 je seřazeno v tomto pořadí: Svatava Závladská, Jiří Vrážel, Zdeněk Prokop, Libor Soukup, Jaroslav Butal. O další bowlingové vybavení hrají Jan Kolář, Pavel Vacek, Oto Kunc.

FOTOGALERIE:

obr.1 - tři nejlepší na šestém turnaji (zleva Vrážel, Macek, Švec)

obr.2 - nejlepší junior a nejlepší hráč výkonnostní kategorie P190 Václav Kordulík

obr.3 - nejlepší hráč výkonnostní kategorie P165, Miloš Parkan

obr.4 - nejlepší juniorka Tereza Strejcová

- Výsledky

Žebříček celoročního pořadí 

Sdílet na facebooku
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb