Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Jan Stupka vítězem březnové Prosecké Xbowling Desítky

Neděle 13. března byla na Xbowlingu Prosek Duo dnem již třetího letošního turnaje ze série Prosecké Xbowling Desítky. Jako jediný je zařazen do kategorie B, i tak se ale v rámci spravedlivých podmínek dráhy mažou před oběma kvalifikacemi i finále a je hrán americkým způsobem s klasickým počítáním. Hráči mají ke svým hrám ještě dopočítáván pomocný handicup, když jej ženy mají k hodnotě „ábéelkového“ přilepšení a senioři nad 65 let zrovna tak. Hráči s průměrem pod 175 bodů za poslední rok čtyři a pod 150 bodů osm dalších bodů ke hře. Ačkoli se počet odhlášených i nově zaregistrovaných před zahájením měnil jako na houpačce a poté, co několikero hráčů nenašlo ani slušnost svůj nestart jakkoliv omluvit, nakonec cestu našlo stejně, jako při klání únorovém, 23 hráček a hráčů.

Ti odehráli v kvalifikaci 4 hry na součet, nejlepší šestnáctka pak postoupila do finále, kde odehráli stejným způsobem již pouze tři hry od nuly. Dle umístění v kvalifikaci si postoupivší sestupně vybírali dráhy pro následné vyvrcholení turnaje, avšak pořadí kvalifikace bylo důležité pro všechny pro losování bonusu tohoto turnaje, a sice finanční prémie, když ze startovného každého hráče se odkládá 50,- Kč a výsledná cifra se dělí v poměru 50%, 30% a 20% pro šťastné vylosované. 1150,- Kč si tak podělili Václav Janeček (575,- Kč), Václav Kouba (345,- Kč) a Martin Kleinman s 230,- Kč. Pro něj to byla současně i obrazně cena útěchy, když se stal smutným prvním nepostupujícím do finále, neb jeho součet 693 bodů nestačil. Posledními šťastnými se stali svorně s 697 body úsměvně Michal Beneš Markem Navrátilem. Asi ještě teď doma probírají strategii, kterak se má hráti na jistotu postupu…

Finále bylo nejvyrovnanější za poslední dobu a i během postupně dohrávajících párů drah o vítězi nebylo nikterak rozhodnuto, nadto s pořadím vždy ještě lehce zamíchá dopočet pomocných handicupů. O Nejlepší ženě turnaje bylo rozhodnuto ještě před zahájením finále, když v nejlepší šestnáctce figurovala osamělá Miloslava Suchánková, odnáší si tedy ocenění a nadto se dokázala osmým místem dostat i do honorovaného celkového pořadí.  Po ní si ceny odnášeli vzestupně Marek Navrátil, Josef Colon, Vladimír Baborovský i Lukáš Gurgul. Na stupínek bronzový se dokázal vklínit rekonvalescent Martin Palas při součtu 610 bodů, stříbro patřilo Václavu Koubovi za finálových 622 bodů. Ještě o 4 body více a to i přes nižší pomocný handicup pak zahrál a po zásluze zvítězil Jan Stupka. Oceněným autorem Nejvyššího výkonu turnaje se poté díky hře z kvalifikace stal Lukáš Gurgul, když docílil pěkných 246 bodů.

Dubnové pokračování je přichystáno na neděli 10. 4., kam je již obsazovačka aktivní, budeme se tak těšit na jarní počasí a třeba i nové tváře tohoto turnaje.

Výsledky turnaje – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb