Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Jarin Lorenc ovládl 5. EBONITE tour

 

Po dvouměsíční pauze se ve dnech 6. až 8. června 2019 uskutečnil na centru Best Bowling pod záštitou firmy EBONITE pátý turnaj osmého ročníku, turnajové série EBONITE tour. Hrálo se na dlouhém mazacím modelu a turnaje se účastnilo 78 hráčů.

Kvalifikaci vévodil Ladislav Švec s 1475 body (Ø 245,83) následován Tomášem Liebichem (1352b) a Jaroslavem Lorencem (1345b). V ženách na sebe poutala tradičně pozornost královna kvalifikací Kateřina Janošcová. Všichni čtyři si vybojovali postup přímo do finále a s nimi postupovalo dalších 8 hráčů (Hindrák, Rain, Kolář, Beštová, Drábek, Nejezchleba). Na přímý postup do finále bylo zapotřebí 1264 bodů.

Na postup z kvalifikace do semifinále, kam postupují hráči umístění do 36 místa, bylo zapotřebí 1154 bodů. Celkem tradičně na semifinále ale nedorazila řada hráčů a postupovalo se z řady náhradníků až do 45. místa. Mezi postupujícími bylo překvapivě celkem 13 hráčů výkonnostní kategorie P165.

V semifinále na sebe poutal pozornost Ondřej Michal výkony 225, 246, 198. Díky připočítávané průměrové hře 204 z kvalifikace, se s 889 body usadil na čele semifinálové smečky. Na postup do finále, bylo zapotřebí 775 bodů.

Finálová trojice her, byla exhibicí Jaroslava Lorence, který se na Ebonite objevil letos vůbec poprvé. Prý si přišel jen zatrénovat ... Ukázal jak se hraje na dlouhém a dobře si načasoval svá „čísla“ až do finále. Předvedl náběh na třístovku a s výkony 299, 279, 218 si došel pro suverénní vítězství se součtem 796 bodů. S odstupem více jak 100 bodů ve finálovém součtu, se umístila na stříbrné pozici Svatava Závladská (693b). Ta, si k celkovému druhému místu připsala prvenství v kategorii P190 a ocenění pro nejlepší hráčku v kategorii seniorů. Třetí místo na pomyslné bedně vybojoval s 680 body Ladislav Švec, který se na červnovém Ebonite prezentoval jako hráč s nejvyšším průměrem.

Dalšími oceněnými ve vedlejších kategoriích byli:

- nejlepší senior, Stanislav Nejezchleba

- nejlepší junior, Tomáš Liebich

- nejlepší hráč výkonnostní kategorie P165, Dana Soukupová

Výsledky kvalifikace - ZDE

Výsledky semifinále - ZDE

Výsledky finále - ZDE

Konečné pořadí - ZDE

ŽEBŘÍČEK celoročního hodnocení, v němž se hraje o 20 bowlingových koulí a bowlingové vybavení v hodnotě více jak 80 000,- Kč (15 bowlingových koulí je připraveno pro hráče umístěné v TOP 15, 5 koulí + 3 bowlingové tašky jsou pro seniory umístěné za TOP 15).

- Na šestém turnaji chyběla řada hráčů, navíc zvítězil letošní „nováček“ Jarin a tak až tak velké změny se nekonaly. V čele žebříčku si upevnil svou pozici s 395 body Tomáš Liebich a odskočil pronásledovatelům. Na druhém místě s 365 body zůstává Pavel Čermák a o třetí pozici s 359 body se dělí Aleš Drábek a David Rain. Pořadí TOP 15 uzavírá s 271 bodem uzavírá Ondřej Michal.

-Pět nejlepších seniorů za TOP 15 je seřazeno v tomto pořadí: Jaroslav Butal, Svatava Závladská, Vladimír Pitaš, Miloš Jirsa, Libor Soukup. O další bowlingové vybavení hrají Zdeněk Prokop, Pavel Vacek a Dagmar Stulíková.

- Žěbříček zde.

 

Sdílet na facebooku
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb