Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Jaromír Makovec obhájil vítězství na Prosecké Desítce

V neděli 5. června proběhl na herně Xbowlingu Prosek Duo v pořadí již šestý turnaj celoroční série Prosecké Xbowling Desítky. Jedná se o jediný místní turnaj kategorie B, navíc hraný americkým způsobem a tentokráte si cestu našlo 27 hráček a hráčů, což svědčí nejen o rekordní účasti, ale i tom, že získává na popularitě. Každý si v kvalifikaci odehraje čtyři hry a poté následuje rovnou blok třech finálových her. Všichni mají dle sportovní výkonnosti adekvátní handicapy, dámy, senioři i junioři pak klasické soutěžní.

Kvalifikaci s přehledem opanoval Antonín Matějka, když zahrál nejen Nejvyšší hru celého turnaje hodnoty 264 bodů, al i součet 843 bodů. Před finále, kam jako poslední postupoval se 701 bodem Matyáš Bosák a prvním smutným nepostupujícím se stal Jiří Kašpar, jemuž 689 bodů už finále nezajistilo, se losoval obvyklý finanční bonus tohoto turnaje. Z každého startovného i opakovaného se odkládá 50,- Kč a losuje se podle umístění po kvalifikaci trio nejšťastnějších v poměru 50, 30 a 20 % z vybrané částky. Tentokráte se dělilo 1350,- Kč a tak 675,- Kč náleželo Krystýně Jonočkové, 405,- Kč si odnesl Josef Colon a 270,-Vladimír Baborovský.

Finále se už odehrávalo v notách vyrovnaných a zrovna tak pouze pár kuželek rozhodovalo o dílčích umístěních. Jediným, kdo se ostatním vzdálil více, byl vítěz květnového turnaje Jaromír Makovec a s 664 body svou pozici obhájil. Na stupních vítězů jej doplnili Josef Colon a premiant kvalifikace Antonín Matějka. Posledním, kdo v součtu tří her a handicupu překročil hranici 600 bodů, byl čtvrtý Štěpán Blaška s 601 bodem, ovšem nebýt kolapsu v závěrečné hře, mohl pomýšlet reálně i na umístění vyšší. Do hodnocené osmičky se ještě dostali Josef Hladík, Petr Pekár, Nejlepší žena a jediná dámská finalistka Krystýna Janočková a Marek Navrátil.

První z prázdninových Proseckých Desítek se koná klasicky v neděli 17. července, kam již obsazovačka je aktuální a otevřena.

Výsledky turnaje – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb