Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Je dobojováno a víme, kdo poletí do Las Vegas...

Anna Petáková a Ondřej Mlynář

Dohrána Národní kvalifikace QubicaAMF o dvě postupová místa na Světový pohár QubicaAMF Cup. Hostitelem tohoto šampionátu v termínu 4. až 11. listopadu 2018 bude centrum Sam's Town v Las Vegas se svými 56 dráhami.

Národní kvalifikace pro Světový pohár se zúčastnilo celkem 61 hráčů, z toho 18 žen. V kvalifikaci, která byla rozdělena do tří hracích rund, se odehrálo vždy 6 her. Do semifinálových bojů postupovalo prvních 24 mužů a 12 žen. Nejlepším mužem kvalifikace se stal Jan Tříska (Ø 237,17) před Ondřejem Mlynářem (Ø 237,00), ženou pak Anna Petáková (Ø 217,83) před Kateřinou Beštovou (Ø 201,33).

- výsledky kvalifikace mužů

- výsledky kvalifikace žen

V semifinálovém pavouku se hrálo vyřazovacím způsobem play-off a nastal nelítostný boj. Do finálové části totiž postupovali jen 4 muži a 4 ženy. V záludném systému pavouka uvízli zkušení hráči jako Jan Macek nebo Lukáš Homola. Napínavé do poslední chvíle, se šťastným koncem pro favorita, to bylo i v duelu Jaroslav Lorenc vers. Vladimír Pitaš. Také v souboji žen nebyla nouze o překvapení a diváci se nenudili. Zkušená Kateřina Beštová ztroskotala po dvou hrách na mladičké Elišce Krummerové.

První dva hráči z kvalifikace potvrdili formu i v play-off a postoupili do finále společně s Jaroslavem Lorencem a Michalem Včelišem. V ženách si udržela výkonnost Anna Petáková, kterou do finále doprovodily hráčky Michaela Nováková, Lucie Kubelková a juniorka Eliška Krummerová.

Ve finále žen byl po prvé hře mezi všemi čtyřmi děvčaty rozdíl pouhých 8 bodů. Poté zahrála Anna Petáková jako jediná přes 200, odskočila tak soupeřkám a vybojovala prvé místo. Na druhé příčce se umístila Michaela Nováková a třetí byla Lucie Kubelková.

Finále mužů slibovalo hodně napínavou podívanou. Černý kůň kvalifikace Ondřej Mlynář dokázal v první hře (274) získat náskok 27 kuželek a v té druhé si už vše pohlídal. Stal se tak mužským zástupcem na této světově uznávané soutěži, druhý skončil Jaroslav Lorenc a třetí Michal Včeliš. Výsledkový pavouk play-off mužů a žen zde.

Je dobojováno a všichni budeme držet našim zástupcům palce, aby na Světovém finále v Las Vegas zahráli co nejlepší výsledek.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(průběžné informace) V pozdních sobotních nočních hodinách byla dohrána Národní kvalifikace QubicaAMF o dvě postupová místa na Světový pohár do Las Vegas, které vybojovali Anna Petáková a Ondřej Mlynář. Postupovou cestu kvalifikací a pavoukem play-off naleznete ZDE. Podrobnosti z turnaje budou přidány později.

 

Sdílet na facebooku
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb