Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Květnová Kamenická Iron Devítka s rekordní účastí i bonusem

Ve středu 29. května se po měsíční nucené pauze odehrál další z turnajů pravidelné celoroční série Kamenické Iron Devítky na herně Bowlingu Radava. Turnaje se zúčastnilo rekordních 30 hráček a hráčů a všichni si při kvalifikaci na předem zvolených drahách odehráli tři hry nedohazovaným devítkovým způsobem. 24 nejúspěšnějších poté ve dvou semifinálových rundách sestupně nasazeni podle kvalifikačního pořadí odehrálo další dvě hry, co jsou přičítány k hrám úvodním a součet těchto pěti her rozhoduje o dvanáctce finalistů.

Díky příjemně nečekané účasti už po kvalifikaci ovšem bohužel opustila turnaj nejméně úspěšná šestice a jak je dobrým zvykem, udílely se ceny útěchy alespoň pro prvního nepostupujícího a tím byl s totožným součtem 501 bodů jako Ivana Petrželová i Tomáš Brich a právě jemu cena náležela díky vyššímu náhozu. Po semifinále získal druhou cenu útěchy Michal Havelka, jemuž stop v pokračování vystavila pouze jedna jediná kuželka, takže alespoň jeden z rodiny obdarován byl. Jako vždycky na herně panovala perfektní až rodinná atmosféra a účastníci si kromě jiného mohli odnést něco sladkostí i nápojů coby bonusových cen, a to za pět jakýchkoli striků shozených v řadě, případně dohozených splitů anebo v případě postavení se červené kuželky na pozici první a dosažení striku čistého.

V semifinálové pauze se losoval i zde tradiční, po všech turnajích cyklující finanční Iron Bonus Special, majíc díky mnohonásobnému nevybrání na turnajích předchozích téměř rekordní výši 9340,- Kč a ačkoli je k výhře určena pouze dvoutřetinová část, tedy 6230,- Kč, díky taženému a zahranému výkonu 216 bodů a pouze jedinému výherci, si částku skutečně rekordní odnáší Anna Doubravová.

Pro finále si postupující dráhy již opět volí podle pořadí semifinálového a hrají se závěrečné dvě hry od nuly na součet, ovšem s hrou třetí, průměrem předchozích počinků dne. Zde se opět projevila letitá zkušenost jak bowlingově, tak typologicky, a tak na stupínek nejvyšší vystoupal a triumf z měsíce března obhájil díky rovným 700 bodům Josef Colon. Pozice stříbrná patřila Aleši Vlasákovi s 663 body a na bronz a první pódiovou účast Martina Ryznika bylo potřeba bodů 655. Do hodnocené osmičky nejúspěšnějších patřili další Martinové Straka i Boháč, Zdeno Štefánik, Krystyna Janočková a Jan Štulc. Martin Ryznik si odnesl cenu za autorství Nejvyššího výkonu turnaje díky kvalifikačním 290 bodům, Jan Štulc byl vítězem kvalifikace součtem 773 bodů a Nejlepší ženou poté ještě dekorována Krystyna Janočková.

V průběžném celoročním pořadí, kde je počítáno nejúspěšnějších sedmero startů, si prozatímní vedoucí pozici upevnil Josef Colon díky 210 bodům před Alešem Vlasákem se 173 body a Krystynou Janočkovou, majíc bodů 160. Je před námi doufejme ještě dalších sedm turnajů série, takže nakonec může být vše jinak a poměrně hodnotné ceny si může stále odnést ještě opravdu kdokoli….

Nejbližší možností je turnaj následný a to červnový, plánovaný na klasicky středu a sice 26. června, kam je již obsazovačka otevřena i aktualizována.

Výsledky turnaje – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb