Michal Janovský vítězem 1. turnaje BBO Leifheit tour

1. - 3. místo

1.turnaj BBO Leifheit tour proběhl v chomutovském Strikelandu a zúčastnilo se ho 43 převážně severočeských hráčů. Hrálo se nejen o umístění na postech nejvyšších, ale i o ceny od partnerů této série, které je možno získat bez ohledu na umístění. Hlavním partnerem série je firma LEIFHEIT a e-shop

Kvalifikaci vyhrál Jiří Vrážel (959) následován Otou Szakosem (953), oba měli zajištěn přímý postup do finále. Třicítka semifinalistů poté hrála tři hry a ty určily, kterých 14 hráčů se připojí k Jirkovi a Otovi. Prvním nepostupujícím do finále byl Vráťa Kulhánek (605), chyběla mu jedna kuželka. Finále na dvě hry bylo jako vždy o každém striku a boj o bednu byl napínavý. Vítězem se stal po hrách 279, 222 Michal Janovský, druhé místo obsadil Petr Holubčák (255, 226) a třetí Jarin Lorenc (269, 207). Cenu pro nejlepší ženu si odnesla Dáša Stulíková na pátém místě, nejlepším seniorem nad 60 let byl Vlasta Ševčík na osmém místě, nejlepším juniorem/juniorkou  do 15-ti let Anička Petáková na 12. místě a nejlepším juniorem do 18-ti let Michal Janovský. Nejvyšší nához turnaje měl hodnotu 279 a dosáhli ho Míra Oliva a Michal Janovský.

Hráči byli také rozděleni do celkem deseti výkonnostních kategorií od A do J (nejnižší s průměrem do 110) a vítězové byli oceněni.

• Kategorie A  - Michal Janovský
  • Kategorie B  - Karel Růžička
  • Kategorie C  - Dáša Stulíková
  • Kategorie D - Anička Petáková
  • Kategorie E  - Jiří Dunovský
  • Kategorie G - Lenka Germanová
  • Kategorie F, H, I, J nebyly zastoupeny.

Proběhlo tradiční losování o ceny, nikdo neodešel s prázdnou, fotky najdete  ve fotogalerii na facebooku BBO Bowlingové turnaje a zde je video.

Big shock, ČPP a BBO za přispění cenami, obsluze centra za připravenost, ochotu a výborné jídlo a hráčům za přízeň a super atmosféru. Těšíme se na vás na některém z dalších BBO turnajů, 2. turnaj BBO Leifheit tour se koná v Bowling Zone v Pardubicích 2. srpna, obsazovačka je ZDE.