Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Nela Capilová a Ondra Trojek vítězí v Masters i sérii 2022

Po sobotním Senior Cupu se v Xbowlingu ValMez sešli v neděli 4. prosince 2022 ke svému 12. turnaji také hráči bojující v sérii Valašských dvojic. Užít si bowlingu přišel opět krásný počet 19 dvojic a jako tradičně se zase bylo na co dívat. Dvojnásobně bodovaný MASTERS navíc rozhodl o nejlepší dvojici roku 2022.

Z důvodu osobních, pracovních, studijních či jiných povinností se odehrály také čtyři individuální předehrávky. Tady opět zazářila naše omladina, Nela Capilová a Ondra Trojek (1268 b.), která nasadila hodně vysokou turnajovou laťku. Výkon, který by mohl atakovat i postavení nejlepší trojice. Ovšem především listopadové výsledky jasně ukázaly, že ani dvanáctistovka ještě není žádná jistota. V neděli bylo ve hře hodně kvalitních dvojic, které jsou schopné zahrát i lepší výsledky.

Hned v 1. rundě nastoupili jedni z aspirantů na celkové vítězství, Dáša a Radek Capilovi (1074 b.), ale i přes osmičkovou třístovku se jim nepodařilo pokořit vedoucí dvojici. V této rundě naopak zahrál výborně jiný manželský pár, Dáša a Michal Kapustovi (1129 b.) a tento jejich osobáček jim dával velkou šanci na celkové popřední umístění v Masters. Snad nejvíce, z pohledu na celkové výsledky v sérii, se čekalo na 2. rundu, v které se představili lídři celkového hodnocení, Nela a Radek Capilovi (1087 b.). Jenže ne a ne nakopnout jejich známý bodostroj a tak bylo jasné, že na vítězství to tentokrát nebude a jen se bude čekat, kolik dvojic se vměstná mezi ně a Nelu s Ondrou. O něco lépe zahráli v této rundě Lojza Horák a Tomáš Helešic (1097 b.), což stačilo na průběžné třetí místo. Skvělé druhé místo stále drželi Dáša s Michalem.

Na řadu tak přišla závěrečná 3. runda, která pořádně provětrala pořadím turnaje. Listopadovým vítězům, Áji KudělkovéLojzou Horákem (1097 b.) se nedařilo jako před měsícem a tak z toho bylo konečné sedmé místo. Útok na příčky nejvyšší nevyšel ani Nele CapilovéTomášem Helešicem (1107 b.) a tento počet bodů znamenal šesté místo v Masters. Velkou snahu předvedli také Jana a Marek Irglovi (1112 b.), ale ani tento výsledek nestačil na bednu a obsadili tak páté místo. Těsně pod dvanáctistovkovou hranicí skončili Jana a Karel Orságovi (1173 b.), ale dokázali se tímto prodrat na piedestal nejlepších a získali třetí místo v turnaji a odsunuli na nepopulární čtvrté místo DášuMichelem. Myslíme si ale, že i toto čtvrté místo je jejich velkým úspěchem. Všem v této závěrečné rundě vypálili rybník Maruška Hermanová a Radek Šobora (1207 b.). Zahráli opravdu výborně, odměnou je jim krásné druhé místo a zase ukázali mladším, že se s nimi musí i nadále počítat. No a tak se vítězem Masters stávají zcela zaslouženě Nela Capilová a Ondra Trojek. Gratulujeme.

Tímto máme dohranou sérii Valašské dvojice 2022. Masters, jak jsme očekávali, promíchal kartami v tabulce a po načtení bodů vypadá konečné pořadí následovně. Vítěznou dvojicí se nakonec přece jen stává po velkém boji Nela Capilová a Ondra Trojek (248 bodů). Velký podíl na tom má jejich 5 vítězných turnajů, čímž se vyrovnali Áji Kudělkové a Rosťovi Sousedíkovi z roku 2018, ale na absolutní rekord 6 vítězných turnajů z roku 2017, který drží Dana a Jirka Klusáčkovi, jim ještě jedno vítězství chybělo. Na druhém místě máme opět Nelu, tentokrát s tátou Radkem Capilem (246 bodů), které o celkové vítězství připravil až rozhodující Masters. Díky vydařené a zlepšené druhé polovině roku se na třetí místo prodrali obhájci série, Jana a Karel Orságovi (225 bodů) a tím pádem pozici v nejlepší trojce ztratili čtvrtí Dáša a Radek Capilovi (220 b.). TOP šestku vybojovali spoluhráči z Fabulandu, pátí Maruška Hermanová a Radek Šobora (217 bodů) a šestí Jana a Marek Irglovi (177 bodů) a stále dokazují, že právem patří mezi naše stálice Valašských dvojic. Mimo pořadí dvojic je nutno vyzdvihnout výkon Nely Capilové, která dokázala se svými spoluhráči zvítězit v 7 turnajích a stává se tak nekorunovanou královnou série. Kompletní pořadí Valašských dvojic je k dispozici ZDE.

Valašských dvojic 2022 je to již opravdu vše. Osmý ročník této série se rozehraje prvním turnajem v neděli 8.1.2023 s předehrávkou ve čtvrtek 5.1.2023. Obsazovačka na tento turnaj je již aktivní.

Děkujeme všem nejen za tento opravdu krásný a vydařený Masters, ale za všechny letošní turnaje našich Vašich Valašských dvojic. Moc děkujeme Dáši a Michalovi Kapustovým za jejich celoroční přízeň a sponzorskou podporu tohoto turnaje. Všem Vám z celého srdce přejeme krásné a pohodové svátky vánoční a novoroční a těšíme se s Vámi v našem centru Xbowling ValMez brzy na viděnou.

Výsledky turnaje - ZDE

Konečné pořadí série - ZDE

Valašské dvojice - ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb