Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Neskutečně napínavé finále nejlépe zvládl Ota Szakos

1. - 3. místo

Čtvrtý turnaj letošní série BBO tour v neděli v chomutovském Strikelandu navštívilo 67 hráčů, z toho 18 žen, 10 juniorek/juniorů od 4 do 18 let, 13 seniorek/seniorů starších 60 let a také dva lazaři – Petr Heligr s nohou v sádře a jeho synovec Martin Bula (čerstvě bez ortézy). Hrálo se na pohodovém mazání Wall Street a tak měli všichni šanci zahrát pěkná čísla.

V kvalifikaci zvítězil zkušený Lukáš Homola (931- průměr přes 232) a jako poslední postupovali do semifinále po odstoupení Martina Soukupa a Jirky Borovce Petr Horáček (770) a Ondra Heligr (769). V Desperadu bojovalo 17 hráčů o poslední 4 postupová místa a těmi šťastnými byli Abdul Kassas, Pavel Černý, čerstvý novomanžel Áda Klepáček a Zdeněk Mára, ten ale přenechal pozici Ivance Šmejkalové.

V semifinále bylo potřeba pro postup do finálové šestnáctky zahrát na tři hry 608 kuželek včetně handicapu a ty měl na kontě Ondra Heligr. Kvůli bolavé ruce se ale na další hry necítil a dal tak šanci Petru Horáčkovi (607), který ji následně dokázal využít.

Finále na dvě hry, do kterého kromě čtrnácti mužů postoupila pouze jedna žena - Andrea Sýkorová a jeden junior Toník Nahodil, bylo minimálně zajímavé. První místo vybojoval vyrovnaně hrající Ota Szakos (464), za kterým se poskládali rovnou čtyři hráči se shodným součtem 436 kuželek. A o umístění tedy rozhodoval nejprve nižší handicap a poté vyšší nához. Druhé místo tedy obsadil díky nejvyššímu finálovému náhozu Lukáš Homola, třetí skončil Michal Janovský, čtvrtý Jirka Vrážel a pátý Petr Horáček. Jen o kuželku méně měl šestý Pepa Chudoba (435), sedmé místo obsadil Vašek Rác (415), osmé Štěpán Heligr (409), deváté Pavel Černý (406) a desáté Láďa Homola (395). Nejlepší ženou turnaje byla Andrea Sýkorová na 12. místě, seniorem Pepa Chudoba na 5. místě a juniorem Toník Nahodil na 15. místě. Za nejvyšší turnajový nához 268 byl oceněn Michal Janovský. Zde je FOTOGALERIE a BBO video.

Další ocenění:

Nejlepší ženy: Andrea Sýkorová, Anička Breindlová, Jana Skůrová

Nejlepší seniorky/senioři nad 60 let: Pepa Chudoba, Dušan Závladský, Jirka Forman

Nejlepší juniorky/junioři do 18 let: Toník Nahodil, Vašek Kordulík, Andrea Mazalová

Kategorie A-J: Oto Szakos (A), Vašek Rác (B), Pepa Chudoba (C), Petr Horáček (D), Andrea Sýkorová (E), Jarda Kocůr (F), Ivana Šmejkalová (G), H nebyla zastoupena, Bára Márová (I), Vláďa Brych (J).

Celoroční pořadí po 4. turnaji (desítka nejlepších): Oto Szakos (367 b), Martin Křížek (341 b), Toník Nahodil (328 b), Kája Růžička (316 b), Abdul Kassas (315 b), Dušan Závladský (311 b), Sváťa Závladská (306 b), František Kubík (296 b), Jirka Květoň (294 b), Jirka Forman (289 b).

Poděkování patří tradičně plzeňskému Prazdroji, pekárně Kompek, veškerému personálu Strikelandu Chomutov, dvorní fotografce Svátě Závladské, Michalovi Svobodovi a dalším. Budeme se na vás ve Strikelandu těšit na 5. turnaji BBO tour 20.8.2017 se zvýhodněnou páteční předehrávkou 18.8.2017 - obsazovačka, nebo už v neděli 6.8.2017 na BBO letní devítce Strikeland. Sledujte BBO facebook.

Výsledky turnaje – ZDE

Průběžné pořadí série - ZDE

Sdílet na facebooku
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb