Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Neskutečný boj o jarního Mistra Regionální Ligy dvojic

Reg. Liga dvojic - finále

To, co zažil Xbowling ValMez v pondělí 25.6.2018, to tady v týmových soutěžích určitě ještě nebylo. Ať už se jedná o ABL, Ligy dvojic nebo Půlmaraton. Dva hrací dny, celkem 16 zápasů a o celkovém vítězi jarní části rozhodne závěrečný poslední 10. frame. A ke všemu ještě los rozhodl, že to bude navíc ve vzájemném zápase. Velkým a veřejným přáním pořadatele bylo, aby se o šampionu Regionální Ligy dvojic pro jaro 2018 rozhodlo až v závěrečném zápase.

Ale tohle předčilo veškerá očekávání. A nejen boj o 1. místo mezi Gemini a Bombarďáky, ale stejný scénář měl i boj o 3. místo. Jediný rozdíl byl v tom, že se nehrálo vzájemné derby Jadran 1 vs. Jadran 3, což však na dramatičnosti vůbec neubralo. Soutěžící, kteří již nemohli zasáhnout do bojů o nejvyšší příčky, vůbec nevěděli, kam se mají dřív koukat. Byl to prostě neskutečný nářez. A co bylo na tom nejkrásnější? Fandilo se všem, i když zřejmě každý z přítomných měl tu svou dvojici, které víc držel palečky.

K samotnému závěru se hned dostaneme, napřed si ovšem krátce zrekapitulujeme 1. HD, který se v Bowlingu Jadran FM hrál minulé pondělí 18.6.2018. Nejlepší výchozí pozici si k odvetným zápasům připravili Bombarďáci(21 b.). V těsném závěsu však čekaly na svou šanci týmy Gemini (19 b.), Holky (18 b.), Žraloci (17,5 b.) a Jadran 3 (17 b.). Druhou polovinu tabulky tvořily dvojice NO NAME a Rychtáři (oba 14 b.), Jadran 1 (13,5 b.) a tabulku uzavíral Jadran 2 (10 b.).

Včerejší odhodlání urvat co nejlepší výsledek, bylo na všech hráčích vidět hned po jejich příjezdu či příchodu na naše centrum. Karty byly jasně rozdány a tak se čekalo, kdo zahraje pokerové Royal Flush anebo se změní karetní hra a která dvojice si vytáhne Černého Petra. V průběhu večera se postupně celé devítičlenné pole rozdělilo na dva tábory. Bombarďáci a Gemini si to rozdávali a o celkové vítězství a zbylých sedm dvojic téměř až do konce bojovalo o poslední drobeček na trůnu, o 3. místo.

A pomalinku se vracíme k úvodu našeho článku. Zbývá poslední hra. O vítězi rozhodne závěrečný vzájemný duel mezi Bombarďáky a Gemini. Oba tým mají 40 bodů, skóre 5472:5471 pro Bombarďáky, kterým tak „stačí“ k vítězství remíza. Boj o 3. místo. Jadran 3 má 32 bodů a hraje s HolkamiJadran 1 má 31,5 bodu a před sebou těžký zápas s NO NAME. Vcelku jasné a jednoduché řešení. Jenže právě nyní nastává hodina pravdy. Pořadatel se tetelí blahem. Tuhle situaci si moc přál. Přednost dáme zápasu o 3. místo. Na drahách 1-2 se Jadran 1 rve o vítězství do posledního hodu a vítězí 3:1 při skóre 404:403!!! Jadran 3 již ví výsledek a ještě se pokouší v závěrečném frame o nemožné. Jenže Holky se perou o svou čest a po výsledku 390:384!!! vítězí 3:1. Jadran 3již ví, že vysněné místo na bedně neklapne, že to bude brambora a konečné 4. místo. Naopak Radek Schindler a Ivan Mácha si můžou oddechnout. Fantastická stíhací jízda druhým hracím dnem stála za to a z 8. místa se Jadran 1 katapultoval až na skvělé 3. místo.

A co nám předvádí naši finalisté? Na prvních řádcích se hrají vysoká čísla, Milan Prokop zahraje 216, jenže Radek Capil kontruje 232 body a Bombarďáci vedou 1:0. O všem rozhodne vzájemný souboj mezi nejlepšími hráči celého finále, Mirou Mrockem a Víťou Hasníkem. Jenže pozor. Splity převažují strike a o všem rozhodne ten hráč, který alespoň jeden dohodí. Tím šťastnějším je Mira a Víťa má jen bezmocný a zkroušený výraz ve tváři. 167:148 pro Miru a celkové skóre 383:380 pro Gemini znamená, že tato dvojice vítězí 3:1 a bouře radostí a emocí vypukne v kopřivnickém táboře. Nejenže je jich tým poprvé na bedně, ale dokázal prolomit nadvládu valmezských hráčů a do Kopřivnice tak putuje Putovní pohár určený vítězi Regionální Ligy dvojic!!!

Všem hráčům jsme dali pár minut na zkrocení emocí radosti či smutku a mohli jsme jít na vyhlašování. Jdeme tedy rekapitulovat. 1. místo Gemini (43 b.), 2. místo Bombarďáci (41 b.), 3. místo Jadran 1 (34,5 b.), 4. místo Jadran 3 (33 b.), 5. místo Žraloci (31,5 b.), 6. místo NO NAME, 7. místo Holky (oba 28 b.), 8. místo Rychtáři (27 b.) a 9. místo Jadran 2 (22 b.). Nejlepšího hráče a hráčku finále určil jejich průměr a podmínka účasti v obou hracích dnech. A tak si krásné triko Best Woman za průměr 166,81 bodu odnáší šťastná Hanička Šulová (Holky). A aby dramatu nebylo málo, tak o Best Bowlerovi rozhodl vyšší nához!!! Po 16 zápasech měli na chlup stejný průměr 188,81 bodu Víťa Hasník a Mira Mrocek. Modré triko určené nejlepšímu hráči si tak díky nejvyššímu náhozu celé soutěže, krásných 255 bodů, mohl obléknout Víťa. O titul nejužitečnějšího hráče se již Mira s nikým nehodlal podělit. 12 bodů nezískal žádný z hráčů či hráček. Nejvyšší týmový nához 431 bodů patří novému šampionu, Gemini.

Co říci závěrem? Najednou nám dochází slova. Bude tedy muset stačit jen prosté díky, díky, díky moc všem hráčům za skvělou atmosféru, skvělý sportovní a bowlingový zážitek. Již nyní se moc těšíme na leden 2019, kdy se opět uvidíme při finále Regionální Ligy dvojic.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Výsledky a statistiky ke stažení - ZDE

Sdílet na facebooku
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb