První turnaj nové série v Ostravě vyhrál Rosťa Kala

Nejlepší 3 hráči turnaje

V neděli 20.2. začala v  Ostravě v herně Bowling SKY  nová turnajová série pod názvem Czech Silesia BC. Na turnaj přijelo na Ostravu nevídaných 47 hráčů, z čehož má organizátor  série o.s. Bowling Czech Silesia  velkou radost. Turnaj si přišli zahrát úplní nováčci, tak i věrní ostravští bowlingoví zarputilci. Do Ostravy  zavítali  dva hráči z Polska a tři hráči žíjící mimo region severní Moravy ze Zlína.

Kvalifikaci vyhrál právě jeden ze zlínských hráčů Pavel Dvořáček a posledním postupujícím do finálových bojů byl ostravský gentleman Jarda Szotkovski. Černého Petra  prvního nepostupujícího trochu nečekaně dostal Martin Orálek  z Opavy, který měl být vážným soupeřem ve finále Rosti Kaly, ale plánovat nebo předpokládat je jedna věc a skutečnost úplně jiná. Do finále postoupily také dvě ženy z Orlové Eva Stašová a Lucka Stašová, které si přišly poprvé zkusit zahrát béčkový turnaj , i když  ve finále už se jim moc nevedlo, myslím že to bude motivace do dalších bowlingových bojů.

Ve finále systémem  start cíl nedal  Rosťa Kala nikomu šanci a s přehledem vyhrál , druhé místo vyválčil host z Polska Andrzej Bednarz  a třetí místo vybojoval  Jarda Szotkovski z Těrlicka . Nejlepší ženou turnaje se stala Jana Pindurová.

Nad rámec propozic vyhlásili pořadatelé vítěze kategorie "B" kde první místo vyhrál Pavel Dvořáček , kterému v hlavní kategorii uniklo  3.místo o pouhé dvě kuželky . Druhé místo této kategorie patří Luboši Folvarčnému ze Soběšovic a třetí  místo si vyházel  Ladislav Motyka z Havířova. Poslední kategorií oceněna láhvi  kvalitního vína byly ženy pod 140 v tomto pořadí : Dana Klusáčková ( Frýdek-Místek) , Stašová Eva a Lucka Stašová.

Děkujeme Všem za účast a těšíme se na setkání na dalším turnaji, který se uskuteční 20.3..Výsledky a další informace o turnaji naleznete na  www.bowlingczechsilesia.cz     -M.M.-