Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Ondřej Surán a Ivana Fojtíková jsou za rok 2021 seniorskými Mistry Mistrů

 

V neděli 16. ledna 22 se konalo tradiční setkání nejlepších seniorů, které jako každý rok pod pořadatelem Seniorbowling CZ, z.s. rozhodlo o prestižní pozici Mistra Mistrů. Pokud si pamatujete dobře, v roce 2019 kraloval Jan Kolář st. a Dagmar Prokopová (pokud ne, ZDE  je vše k nahlédnutí).

A jak to tedy vypadalo na místě: dostavilo se celkem 30 hráček a hráčů, (11 žen, 19 mužů). Skladba účastníků nebyla náhodná, či dobrovolná, zúčastnit se mohli pouze senioři úspěšní v nejrůznějších čistě seniorských soutěžích všech typů a úrovní. Počínaje Mistrovstvím světa, (ME se žádné nekonalo), přes všechna seniorská MČR, až po nejlepší v Českém seniorském poháru, v akcích typu Old School, úspěšných v SBL a v 1 zařazeném menším turnaji. Systém her byl formálně jednoduchý – 3 hry na krátkém mazacím modelu, 3 hry na dlouhém.

Kvalifikace: 3 hry na krátkém, 3 hry na dlouhém, před každou sérií 3 her 10 minut trénink. Tady to nejlépe zvládl Jirka Hindrák se součtem 1314 před druhou Janou Lébrovou s 1250 a třetím Pepou Colonem 1231. Jiří dal nejvyšší hru 269, která se dlouho jevila jako možný nához celé akce. Jako obvykle důležitá hranice postupu: dále do finále šlo 12 nejlepších, posledním postupujícím se stal Jarda Turina s 1146. A naopak prvním nepostupujícím Pepa Mihulka s 1133. Dámský nához držela Evča Štefková s 242.

Finále: dvanáctka nejlepších po kvalifikaci si to rozdala ve finále na 3 hry, přičemž každá hra se hrála na jiném páru drah, aby tak všichni vystřídali spravedlivě všechny dráhy, na nichž se finále hrálo. Ke třem finálovým hrám se přičítalo 50% kvalifikace, čili kdo byl po kvalifikaci nahoře, měl do finále výhodu. Rozdíl mezi prvním Jirkou Hindrákem (50%=657) a Jardou Turinou (573) byl rozdíl 84 bodů. Vítěz kvalifikace Jiří Hindrák se rozhodl, že finále se bude hrát na dlouhém mazacím modelu. Bodejť by ne, na něm se mu dosud velmi dařilo.

První hrou šli do čela Ondra Surán (242) a Jirka Vrážel (226). Přes 200 zahrál ještě Pepa Colon. Druhé hry nebyly nijak výrazné, jakoby určitý útlum všech. Nejvyšší hru dal Pepa Colon 216, přes 200 zahráli ještě Adam Vondráček a Jirka Hindrák. Třetí hra ovšem přinesla dramatický zvrat. Ondřej Surán zahrál nádherných 289, čímž pro sebe urval celkové prvenství a přivlastnil si i nához celé akce. Pepa Colon hrál velice stabilně, i třetí hra přes 200 a to mu v součtu vyneslo 2. místo. 204 dal Jirka Hindrák a protože nejbližšímu konkurentovi Jirkovi Vráželovi to moc nešlo (183), přeskočil ho a bere bronz. Věci se děly i mezi dámami. Po dvou hrách to vypadalo mezi všemi ženami ve finále naprosto vyrovnaně, ale třetí hrou svým konkurentkám připravila Ivana Fojtíková. Zahrálaa 249, čímž se stala nejlepší ženou a navíc utrhla dámský nához dne. Vše tedy rozhodly zcela poslední hry obou nových šampionů.

Celkový průměr všech her všech finalistů je 187, čili je vidět, že se tam dostali ti skutečně nejlepší. Vítězové obdrželi svá ocenění, což pro trojici nejlepších byly naprosto speciální skleněné laserované poháry s motivem kuželky a bowlingové koule ve skleněné kouli a luxusní pití pro oslavné večery doma. Ocenili jsme také 4. a 5. místo (Jiří Vrážel, Ivana Fojtíková), nejlepší ženu (Ivana Fojtíková) a nejvyšší hru celého dne (Ondřej Surán, Ivana Fojtíková).

Další pořadí nejlepších žen: Svatava Závladská (celkově 7. místo), Jana Lébrová (celkově 8. místo).

Podrobné výsledky a více fotek najdete na domovských stránkách Seniorbowlingu CZ. Nejbližší seniorskou akcí je 1. turnaj Českého Seniorského Poháru 29.01.22 s páteční předehrávkou. Hraje se v Praze na Zličíně. Noví hráči zde mají start zdarma, aby si odzkoušeli, že mohou uspět a že mezi seniory je to přece jenom něco trochu jiného a přátelštějšího. Srdečně zveme! Ale místeček už je zde skutečně velmi málo, takže kdo chce přijít, nesmí zaváhat!

Poděkování patří centru Bowlingzone Pardubice a celému personálu. Samozřejmě děkujeme všem přítomným hráčkám a hráčům za předvedené hry a vzájemně příjemné prostředí. Příští ročník 2022 se bude konat za obdobných podmínek a my jen věříme, že své umění přijdou předvést zcela všichni senioři úspěšní na všech vrcholových seniorských akcích všeho druhu. Přejeme seniorkám a seniorům, aby se jim dařilo také v celém roce 2022 a opět tak potvrdili, že v České republice jsou právě senioři jasně nejúspěšnější bowlingovou skupinou. Nejbližší mezinárodní seniorskou akcí bude Mistrovství Evropy (ESBC)  v červnu/červenci, a nejbližší tuzemskou seniorskou akcí je 1. turnaj České seniorského poháru, na kterém mají všichni noví hráči start zdarma. Ale pozor, tady už je volných skutečně jen pár místeček, takže pokud ano, tak hned.

Výsledková listina je níže ke stažení a nezapomeňte se ani podívat na fotky nejlepších. Přeji všem krásné časy a ještě jednou díky za dnešek!

Konečné výsledky – ZDE

Milan Soušek, Seniorbowling CZ

 

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb