Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Pája Prokůpek vítězem druhého letošního Děčínského Klacku

V neděli 5.5.2019 proběhl druhý Děčínský Klacek roku 2019 hraný v děčínském S-Centru. Tohoto turnaje se zúčastnilo 28 hráčů, z toho 10 žen. Hrálo se opět na místním house modelu.

Kvalifikací hranou na 4 hry včetně HDC prošel nejlépe Martin „X“ Křížek (845b. včetně HDC), a to o parník před všemi dalšími pronásledovateli. Druhý byl Pája Prokůpek (784) a jen těsně za ním Jirka Květoň (783). Do finále se přímo probojovali ještě tito hráči – Jirka Šípek, Ála Prokůpková a Vláďa Horňák. Hráči umístění na 7.-16. místě se kvalifikovali do semifinále a tou poslední postupující byla Lenka Germanová (730), která o 15 klacků porazila Báru Holou. Ostatní hráči si mohli ještě zahrát o 2 zbývající semifinálová místa v doplňkové soutěži – Desperádu. Nejvyšší nához kvalifikace zaznamenal mezi muži Jirka Květoň (242) a mezi ženami Gábina Trčková (214).

V Desperádu se vedlo nejlpe Abdulovi Kassasovi (na dráze nahrál 192) a Aničce Chotěnovské (150), které k postupu do SF pomohl zejména nový seniorský HDC (3), protože právě o něj porazila Míru Zeleného, který se tak s aktivní účastí na turnaji loučil tentokrát už po kvalifikaci.

Semifinále hrané na 2 hry a průměr z kvalifikace rozehrál nejlépe Jirka Kurka (234), který postupoval do SF až z 15. místa. Pěkné náhozy zaznamenali ale i další hráči a tak bylo jasné, že o postupujících rozhodne hlavně druhá hra. Ta pomohla do finále zejména Vlastovi Ševčíkovi. Naopak druhá hra se příliš nepovedla Ivaně Prokopové, nicméně, nakonec jí to ale stačilo ještě na 6. postupové místo, když o necelých 10 klacků porazila Láďu Balka, kterému byla ten den sedmička nějak souzena (7. v kvalifikaci, 7. v semifinále). Do finále se ze SF prosadili ještě Jirka Kurka, Vláďa Trčka, Toncek a Sváťa Závladská. Nejvyšší nához v semifinále zaznamenal v mužské kategorii již zmíněný Vlasta Ševčík (239), mezi ženami to byla Sváťa Závladská (185).

Finále hrané na součet 3 her (včetně HDC) začal nejlépe Jirka Kurka (225), ale ani další hráči nezůstávali moc pozadu. Ve druhé hře se o přední příčky přihlásily i Ála Prokůpková (230) a Ivana Prokopová (204). 2 vyrovnané hry těsně nad 200 bodů držely nahoře i Páju Prokůpka, Jirka Kurka naopak přední příčky po druhé hře opustil. V rozhodující třetí hře se nejlépe vedlo Pájovi Prokůpkovi a nakonec celý turnaj ovládl před Ivanou Prokopovou (o 8 klacků). Trochu s odstupem obsadil pomyslný bronz Vlasta Ševčík, když „bramborovou“ Álu Prokůpkovou porazil o pouhé 2 děčínské klacky. Nejvyšší nához ve finále zaznamenal v mužské kategorii již zmíněný Jirka Kurka (225), mezi ženami to byla taká již výše zmíněná Ála Prokůpková (230).

Nejvyššího hraného průměru v celém turnaji dosáhl Martin X (Ø201,57) před Pájou Prokůpkem (Ø199,57) a Vlastou Ševčíkem (Ø193,78). Bylo vyhlášeno i několik doplňkových soutěží – přehled výherců naleznete na oficiálním webu tohoto turnaje (viz níže). Start zdarma pro příští turnaj losoval Jirka Květoň a tentokrát vylosoval Vláďu Trčku.

Závěrem bych chtěl za všechny organizátory turnaje poděkovat všem účastníkům turnaje za jejich přízeň, a přestože ještě nyní nevíme, kdy se další turnaj uskuteční, věříme, že se opět na dalším turnaji všichni sejdeme, zahrajeme si a pokecáme o všem možném. Veškeré podrobnosti o tomto turnaji včetně obsazovačky na příští turnaj najdete na oficiálním webu turnaje: http://decinsky-klacek.webnode.cz/ . Až bude jasno o termínu dalšího turnaje, pošle Toncek ještě i upoutávku na tento turnaj mailem. Pokud bude obsazovačka v nějaké z kvalifikačních rund již zaplněna, určitě se neváhejte přihlásit i mezi náhradníky a průběžně ji sledujte, je vždy aktualizována s každým odhlášením již přihlášeného hráče.

Výsledky

Sdílet na facebooku
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb