Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Petr Barinec po roce opět vítězem Valašské devítky

1. - 3. místo

Poslední květnovou neděli 27.5.2018 se i přes krásné letní počasí sešlo v Xbowlingu ValMez k tradiční Valašské devítce s měšcem celkem 28 hráčů zabojovat o stále velmi váženou Skleněnku. A nejen o ni se hrálo. Samozřejmě, že i body do celoročního hodnocení jsou důležité. V červnu se bude hrát o dvojnásobný počet bodů a tak každý z hráčů chtěl urvat co největší bodovou porci. Některým se to povedlo, jiným ne.

Již kvalifikace přinesla nejedno překvapení. A ne malé. Sítem neprošli favorité, jako například David Klein, Pavel Roudný nebo Filip Křižka. I cena útěchy, věnovaná posledním hráči turnaje, putovala nečekaně do rukou Svati Pavlíčka. Kvaldu ovládl Radek Novák (995 b.) před svým tátou Pepou (959 b.), který v třetí hře měl i maximální počet bodů, čili 300 a před Peťou Miklišem st. (943 b.). TOP šestku doplnili Víťa Hasník (941 b.), Radek Capil (938 b.), hlava rodiny a nejlepší z žen, Iva Fojtíková (928 b.). Prvním nepostupujícím na 19. místě byl Láďa Stodůlka, rovněž oceněn cenou v podobě poukazu na bowling.

Scénář je zatím klasický, tzn., že se šlo na losování měšce a celkovou částku 1.080,- Kč si rozebrala ostravská klika v následujícím pořadí. Částka 216,- Kč za III. pořadí připadla Pavlu Roudnému. Ten se však zachoval fantasticky. Přenechal částku pořadateli a ten její výši přičte do měšce v červnové Devítce. II. pořadí s částkou 324,- Kč připadlo Petru Barincovi a I. pořadí si odnesl David Klein a obálka měla hodnotu 540,- Kč.

Semifinále bylo takové poklidnější a s očekáváním finálové bouře. V šestici nepostupujících skončil např. Jirka Kortyš a smůlu měl Mira Příleský na prvním nepostupujícím místě, celkově tedy třináctém. I tady byla přidělena cena v podobě poukazu na bowling.

Finálové tři hry od nuly začal výborně Víťa Hasník, když zahrál druhé tříkilo turnaje. Bohužel ani to nakonec na bednu nestačilo. O vítězi květnové Valašské devítky rozhodla vyrovnanost všech tří her a nejlépe s hodně vysokými čísly. Této strategie se nejvíc držel Peťa Barinec (779 b.) a za svůj precizní výkon si odváží do Ostravy svou druhou Skleněnku. Jak píšeme v úvodu článku, bylo to po roce. Vloni to byl sice duben, ale snad nám detailisté odpustí, měsíc sem, měsíc tam. Vynikajícím závěrem, kdy byla na spadnutí třetí turnajová třístovka (297 b.) urval těsně druhé místo Peťa Mikliš (737 b.) před nejlepší ženou turnaje, celkově pak třetí, Ivankou Fojtíkovou (734 b.), která opravdu hrála celý turnaj výborně. No a na Víťu Hasníka (724 b.) zbylo tedy „pouze“ 4. místo. Boj o páté místo svedli Radek Capil (689 b.) s Radkem Novákem (675 b.). Nela Capilová (668 b.) potvrdila své dubnové umístění a zaslouženou odměnou ji bylo celkové sedmé místo a především nejlepší hráč Kategorie B. Hráčkou Kategorie C se stala Zdenička Ježková.

Jak nám zamíchal pátý turnaj pořadím v kategoriích? V Áčku jde do čela Ivnka Fojtíková (204 b.), druhý je Jirka Kortyš a třetí je Maruška Hermanová (ba 194 b.). Béčko vede Mira Příleský (98 b.) a Céčko pak Zdenička Ježková (98 b.). Mezi děvčaty je na tom nejlépe Ivanka Fojtíková (116 b.), druhá je Maruška Hermanová (113 b.) a na třetím místě je Nelča Capilová (92 b.). Kompletní pořadí série v jednotlivých kategoriích a HDC s přidělenými kategoriemi pro červnový turnaj si můžete stáhnout ZDE.

Tímto nám končí report z květnové Valašské devítky. OBSAZOVAČKA na šestý turnaj série, který se hraje 24.6.2018 je již aktivní. Znovu upozorňujeme, že v červnu se hraje o dvojnásobný počet bodů. 

Výsledky turnaje - ZDE

Průběžné pořadí v kategoriích - ZDE

Sdílet na facebooku
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb