Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Premiérové vítězství Jirky Klusáčka v Třinci

Oslavy Nového roku jsou za námi a my tím pádem můžeme pokračovat v rozehrané sérii, která nese název Třinecká devítka 2021/2022. Ke šestému hracímu dni se opět sešli hráči ve dvou hracích dnech a to v předehrávce, která připadla na tradiční poslední čtvrtek před hracím dnem, datumově 13. ledna, a nedělní řádný termín, který se konal 16. ledna. A jak již bývá zvykem, opět devítku hostilo GaJa centrum v Třinci

Na předehrávku se kvůli kolizi s mistrovstvím regionů sjelo 14 hráčů, převážně z jiných měst, jmenovitě z Opavy a Olomouce. Nebylo jisté, zda předehrávka vůbec začne včas, neboť hlavnímu řídícímu ujel autobus a musel šlapat pár kilometrů po svých a jeho zástupce mezitím seděl ve vlaku se 36 minutovým zpožděním. Vše se ale nakonec v dobré zvrátilo a všichni se stihli sejít ještě před začátkem tréninku v 16:00.

V předehrávce si nejlépe vedl Jan Ježek ml., který se svými dvěma náhozy přes 200 (241 a 265), dokázal s průměrem 204,00 protlačit hravě na první místo. Na druhé místo se prokoulel, díky nejvyššímu náhozu dne 277, machr z Opavy, Tonda Ulička. O 60 kuželek za Tondou skončila nejlepší žena předehrávky, Anička Filušová, se svým průměrem 191,50. O pouhé dvě kuželky za Aničkou skončila druhá nejlepší žena předehrávky, MýValice z Třince, Beata Valíčková ( 191,17). Na pátém místě se umístil další MýVal Petr Valíček s průměrem 189,83 a TOP 6 a celou MýValí rodinku uzavírá dcera, juniorka Agáta Valíčková, které na 5. místo chyběli také pouhé dva ,,piny“.

Nyní necháme předehrávku stranou a přejdeme k řádnému, nedělnímu hracímu dni, který překonal všechna očekávání pořadatelů. Obsazovačka praskala ve švech nejen díky hráčům, kteří si přišli zahrát poprvé, ale také díky restartérům. Bohužel si nezahrál náš třinecký mistr Petr Bittala, kterého zmohla sobotní seniorská liga ve Frýdku-Místku a lehká zdravotní indispozice.

Nedělní hrací den opravdu předvedl velkou rošádu ve výsledcích. V TOP desítce zůstali jen dva hráči z předehrávky, a to Jan Ježek ml. a Tonda Ulička. Ostatní hráče vytlačili svými, na Třinec, velmi pěknými a vysokými náhozy. Nejlépe se s velkou konkurencí jak z Česka tak i ze zahraničí porval Jirka Klusáček, který si svými náhozy 264, 263 a 232 zajistil celkové první místo s průměrem 221,33. První místo bohužel nedokázal obhájit Michal Poprocký, který po svém vydařeném startu poněkud znejistěl při výměně drah. I tak mu ale patří krásné druhé místo s průměrem 215,50. Úplný opak byl třetí Jindra Jung, kterému začátek moc nepřál, ale výměna drah mu velice pomohla a svým závěrem 230, 261 a 224 se dokázal probojovat až na celkové třetí místo s průměrem 209,00. O třicet kuželek za Jindrou zůstal, vítěz předehrávky, Jan Ježek ml. a o pouhou kuželku za ním skončil na pátém místě Petr Lysek ( 203,83). TOP šestku uzavírá Bohuš Smolon s průměrem 201,67, který přeskočil sedmého Tondu Uličku o celou jednu kuželku.

Pozice nejlepších žen také doznaly lehkých kosmetických změn. Na nejlepší ženu a celkové deváté místo se prokoulela Kasia Swiat ( 199,33), díky svým dvěma nejlepším náhozům 276 a 260. Tímto odsunula Annu Filušovou na druhé místo v kategorii žen.

Jak již bylo výše avizováno, rekordní byl i počet restartů. Tím nejlepším restartérem byl třinecký junior Danek Smilowski, druhý skončil jeho týmový parťák Ruda Krywda a TOP trojku restartérů uzavírá Radim Pašek.

Při vyhlašování výsledků bohužel došlo k lehkým komplikacím, kdy v tabulkách bylo zaneseno i pár restartů. Tento fakt ale ovlivnil jen šťastnou plechovku, kde na odměny byla vyčleněna částka za 40 hráčů, místo 41. Tímto se všem omlouváme, a tak bude příští měšec bohatší o 40 Kč. V osudí ale byli přítomna všechna číslo (dokonce jedno navíc) a tak měl každý stejnou šanci vyhrát. První místo z měšce si odnáší, reprezentant z Polska, Zygmunt(d) Kokurowski [stále si ještě nejsme jistí, jak se píše, poz.red.], druhým vylosovaným byl Mirek Očadlík z Werk Flames a třetím šťastlivcem byl Josef Vlachovič.

Takže předehrávku máme, výsledky máme, ženy máme a měšec taky, co nám ještě zbývá? A jo, termíny, těch dneska bude více.

Předtím než přejdeme k našemu unifikovanému závěru, bychom Vás rádi pozvali na takové naše malé OPEN mistrovství Třince, které se odehraje v sobotu 5. února ve čtyřech rundách (viz obsazovačky nebo náš web). Dále se ještě odehrají tradiční únorové dvojice, které se budou konat v sobotu 26. února od 14:00 (zase sledujte obsazovačky – regionální turnaje nebo naše webové stránky).

A kdy se odehraje další devítka? Rovněž v únoru! A to ve čtvrtek 10. 2. 2022 od 16:00 a v neděli 13. 2. 2022 od 13:00 a 15:30. Bude to již sedmý hrací den této série. OBSAZOVAČKA.

Tak a už jsme vyčerpali komplet všechny informace, co byly potřeba sdělit. Děkujeme všem hráčům za účast a na příštím hracím dni devítky (nebo na nějakém jiném turnaji) hoj!

Výsledky turnaje - ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb