Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Přišel, viděl, zvítězil a odnesl si Valašskou Skleněnku

1. - 3. místo

V neděli 27.1.2019 uspořádal Xbowling ValMez první letošní Valašskou devítku s měšcem. A velice jednoduše vznikl titulek k tomuto reportu. A o kom, že to mluvíme? To se brzy dozvíme, ale postupně a popořádku. Nejprve ke kvalifikaci. K té se dostavilo včas a připraveno k boji bylo všech 18 přihlášených hráčů a jeden čekatel z předehrávky. Tentokrát to měli hráči poměrně jednoduché, stačilo porazit pouze jednoho soupeře, aby se dostali do semifinále.

Doufejme, že příště to budou kapku krutější boje. Nicméně nezajímavé to rozhodně nebylo. Jako torpédo vystřelil na první příčku a suverénně ovládl kvalifikaci Jirka Křížan (911 b.), sekundovala mu Iva Fojtíková (898 b.) a třetí, s krásnou třístovkou, se blýskl Lukáš Blažek (882 b.). Mezi nejlepší hráče kvalifikace se ještě připojili Mira Příleský (880 b.), Láďa Šmelcer (878 b.) a Tonda Váňa (861 b.).

Pro letošní ročník jsme připravili pár novinek (více v propozicích), ale kromě měšce, který si rozdělili Láďa Šmelcer (380,- Kč), Lukáš Blažek (228,- Kč) a Vláďa Stodůlka (152,- Kč) se losoval nově i Lucky player, což je náhodně vylosovaný hráč, takže nějakou tu cenu můžou získat všichni, nezáleží na výkonu. Tentokrát si tuto premiérovou cenu odnesla v podobě hodinové poukázky na bowling Dáša Capilová. Další novinkou je udělení ceny útěchy a tu si odnesla Irča Dorňáková za poslední místečko.

Tak a teď je na řadě semifinále. V něm se o první příčku doslova rvali na páru drah Radek Capil (487 b.) a Tonda Váňa (479 b.), oba hrající v semifinále skvěle, o třetí místo bojovali Mira Příleský (459 b.) a jeho týmový parťák Radek Skýpala (458 b.) a o 5. semifinálové místo svedli boj Vašek Bezděk (445 b.) a Lukáš Vávra (440 b.).  V semifinále se ukázal poměrně velký rozdíl mezi špičkou a koncem tabulky, některým hráčům se holt semifinále vůbec nepovedlo, ale čísla dokázali nahradit nadšením pro hru, což bylo super.

Tak a kdo teda „přišel, viděl a zvítězil“? Nováček turnaje Lukáš Vávra (735 b.), kterému sice pomohl handicap, ale to v žádném případě neubírá na jeho skvělém výkonu a zaslouženém vítězství. Od začátku si velmi vyzrále hlídal jistotu postupu a vpřed vyrazil až ve finále, které dotáhl do vítězného konce finálovým průměrem 235 bodů. A mimochodem se stal i vítězem kategorie B. Tímto mu posíláme velkou gratulaci a doufáme, že se nebude bát přijet příště obhájit své vítězství, protože si na něj určitě nabrousí zuby dva rváči ze semifinále, což nebyl nikdo jiný než druhý Radek Capil (720 b.) a třetí Tonda Váňa (716 b.). Byla krása tento boj sledovat. Bramboru získal skvělou hrou první hráč kvalifikace Jirka Křížan, který měl shodný počet bodů s Tondou, ten ale o třetím místě rozhodl vyšší nejvyšší nához, ale i tak, pěkná práce Jirko. Pátá skončila nejlepší žena turnaje Ivanka Fojtíková (691 b.), která se prala jako lvice a průměrem 230 ve finále to chlapům nehodlala ulehčit. No a krásné šesté místo vybojoval po hodně dlouhé době hrající naši Devítku Vašek Bezděk (680 b.).

Všem hráčům děkujeme za účast a parádní atmosféru a již teď se těšíme na druhé pokračování Valašské devítky, které je naplánované na neděli 24. února 2019. OBSAZOVAČKA je již aktivní. 

Výsledky turnaje - ZDE

Valašská devítka - ZDE

Sdílet na facebooku
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb