Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Putovní pohár Regionální Ligy dvojic zůstává ve ValMezu

Bowling Jadran Frýdek-Místek přivítal hráče tří spřátelených center Kopřivnice – Frýdek-Místek – ValašskéMeziříčí ke 2. HD v úterý 6.2.2018 při finálovém večeru Regionální Ligy dvojic. Karty drželi po 1. HD hráči z ValMezu, když dokonale využili domácího prostředí a do finále šli na prvních třech místech. Všem však bylo jasné, že v Jadranu se budou chtít vytáhnout domácí a také Kopřivnice v žádném případě nesloží zbraně.

Přesně podle tohoto scénáře se i hrálo. ValMez 2 brzy ztratil vedení a otěže převzal ValMez 3. Ve hře o bednu bylo najednou 5 týmů. Stahovat body začal Frýdek 2 a zuby nehty bránili své pozice hráči ValMezu 1 a Kopřivnice 2. To byl boj o pocty nejvyšší. Ovšem nebylo to nic proti tomu, co začala předvádět Kopřivnice 1. Děvčata to vzala od podlahy a letěla tabulkou vzhůr. Rychle byl zapomenut nevydařený 1. HD ve ValMezu, ale co naplat. Ani 23,5 získaných bodů (mimochodem jasně nejlepší dvojice večera) jim nakonec nepomohlo prokousat se tabulkou výše, než na konečné 6. místo. I tak, klobouk dolů před jejich výkonem.

Dvě kola před koncem to měl již každý tým přesně spočítané, kolik bodů potřebuje získat, aby stanul na bedně nebo případně celkově vyhrát. O vítězi se rozhodlo v předposledním kole, kdy tolik potřebné body pro klid získal ValMez 3 – 40 bodů (Tomáš Helešic – Víťa Hasník) a poslední zápas si mohl užívat. O jeho vítězství ovšem rozhodla především vyrovnansto obou HD, když pánové získali v každém HD 20 bodů. V tu chvíli již bylo jasné i 2. místo, které nakonec přece jen urval ValMez 2 – 37 bodů (Jirka Kortyš – Láďa Šmelcer). Druhý nejlepší tým večera, Frýdek 2 – 35,5 bodu (Milan Rozmarín – Ivan Mácha) využil tedy domácího prostředí a vystoupal na konečné 3. místo.

Těsně pod stupni vítězů tak zůstal Frýdek 1 – 34,5 bodu (Vašek Mazur – Pepa Mihulka) a ValMez 1 – 33 bodů (Radek Capil – Petr Mikliš), který boj o bednu prohrál v posledním zápase. Na 6. místě skončila již zmiňovaná Kopřivnice 1 – 32,5 bodu (Hanička Šulová – Anička Fabringerová).

Ve spodní třetině tabulky se nakonec seřadily dvojice Kopřivnice 2 – 28,5 bodu (Kamil Příhoda – Luba Krála – Michal Dej), Frýdek 3 – 24 bodů (Jirka Klusáček – Jarda Pazděra) a Kopřivnice 3 – 23 bodů (Jirka Zátopek – Milan Prokop).

Jdeme krátce ještě na statistiky. Nejlepším hráčem se stal s průměrem 193,67 bodu Milan Rozmarín, nejužitečnějším hráčem byl Tomáš Helešic, když získal 12 bodů a nejvyššího náhozu 277 bodů dosáhl již ve ValMezu Jirka KortyšHanička Šulová se blýskla průměrem 173,75 bodu, 10,5 získanými body a svou nejlepší hru měla krásných 227 bodů. Do úplného výčtu chybí nejvyšší nához dvojice a tou se může pyšnit ValMez 2 – 457bodů.

A to by tak bylo zhruba k finále Regionální Lidy dvojic vše. Velké finále se opět vydařilo, výsledky parádní, hráči skvělí, takže to je ta nejlepší pozvánka na finále jarní části roku 2018. A že se nám tato naše družba mezi centry pěkně rozjíždí, dokládá fakt, že se na rychlo upekl Superpohár (hrát se bude v Kopřivnici) mezi nejlepšími dvěma tříčlenným týmy z každého centra, hrajících v Jadranu a Xbowlingu ABL a v Kopřivnice místní KBL. A že by případně do budoucna ABL Kopřivnici slušela a tím pádem by i posílila vzestupná tendence bowlingu našeho regionu v ČR, o tom vážení ani nepochybujte. Ale tohle vše je teprve před námi a tady nás čeká ještě moc a moc práce.

Takže, přátelé. Ještě jednou díky moc všem hráčům, organizátorům a pořadatelům naší Regionální Ligy dvojic.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Výsedky ke stažení - ZDE

Sdílet na facebooku
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb