Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Skvělé FINÁLE Přeboru Zlínského kraje

Kategorie A - 1. - 3. místo

Xbowling ValMez měl tu čest, přivítat v sobotu 20. října 2018 finalisty 1. ročníku PŘEBORU ZLÍNSKÉHO KRAJE 2018 v bowlingu. Plných 12 hodin skvělého bowlingu, zábavy a neskutečně přátelské atmosféry se dostávalo všem aktérům a zúčastněným plnými doušky. Organizátoři a obsluha centra se snažili, aby se hráči cítili opravdu co nejlépe a tomu také odpovídaly jejich dosažené výsledky.

Celá akce proběhla pod záštitou hlavního partnera, kterým byl Zlínský kraj a velké podpory Xbowlingu ValMez, Bowling klubu Zlín a Bowling Clubu Holešov. Tato velkolepá akce proběhla ve dvou fázích. KVALIFIKACE, která se hrála od 1.7.2018 do 23.9.2018 na třech centrech ve Zlíně, Holešově a ve Valašském Meziříčí a samotný vrchol byl právě v sobotu, kdy se uskutečnilo FINÁLE PŘEBORU ZLÍNSKÉHO KRAJE. Celý PŘEBOR byl rozdělen pro účastníky na tři výkonnostní kategorie. Kategorie A pro hráče s průměrem nad 170 bodů ze soutěží ABL nebo ČBA, Kategorie B pro hráče s průměrem od 130 do 170 bodů a Kategorie C (Amatérská kategorie) pro neregistrované hráče a ty, jejichž průměr byl nižší jak 130 bodů.

Jako první se nám ve finále představili od 9:00 hodin hráči Kategorie C (Amatéři). Celkem 18 finalistů odehrálo 4 kvalifikační hry, z kterých se rekrutovala finálová šestka. Tyto 4 hry zahrála neskutečně výborně BOHDANA KORYTÁŘOVÁ (828 bodů), věc na opravdové „začátečníky“ bowlingu nevídaná. Svou hrou sebrala všem soupeřům vítr z plachet a jasně zamířila z vedoucí pozice do finále. Velmi dobře se s kvalifikací popral také MIROSLAV JIŘÍČEK (725 b.) a třetí byla další žena, JITKA KEJŘOVÁ (660 b.). Boj o zbylá tři místa byl více než vyrovnaný a postup si zajistili MIROSLAV STANĚK (659 b.), JOSEF ZETOCHA (647 b.) a KAREL POPKORNÝ (629 b.). Velkým smolařem se stal LADISLAV DOLEŽAL (628 b.), kterému finále uteklo o pouhý bodíček.

V samotném SUPERFINÁLE se odehrály dvě hry, k nimž se přičetl hráčský průměr kvalifikace. I tady pokračovala ve výborné hře BOBINA KORYTÁŘOVÁ a její součet 3 her 587 bodů nedal nikomu ani šanci pomýšlet na vítězství. Titul nejlepšího hráče Zlínského kraje pro rok 2018 v kategorii C (Amatér) je tak ve správných rukou. K tomu ještě přidala titul Nejlepší ženy. Druhé místo z kvaldy potvrdil i ve finále MIROSLAV JIŘÍČEK (503,3 b.) a tak je i pohár za druhé místo ve správných rukou. Velký boj o třetí místo pro sebe pak urval MIROSLAV STANĚK (486,8 b.), JOSEF ZATOCHA (478,8 b.) se tak musel smířit se čtvrtým místem. A tady musíme uvést jednu důležitou informaci. Všichni tito čtyři hráči totiž reprezentovali ValMez. Po celé prázdniny tato čtyřka poctivě trénovala a skončilo to jejich přihlášením do 6. ABL Xbowling ValMez. A DRAVCI již válí i v této nejnižší soutěž ABL. Krásné páté místo vybojovala JITKA KEJŘOVÁ (466 b.) a spokojený s finálovým šestým místem odjížděl i KAREL POKORNÝ (424,3 b.). Kromě pohárů získali dnešní superfinalisté také krásné finanční odměny. 

Oceněni byli také nejlepší hráči dlouhodobé kvalifikace. Nejlepším mužem byl již zmíněný smolař LADISLAV DOLEŽAL a nejlepší ženou byla, kdo jiný, BOBINA KORYTÁŘOVÁ. Nejvyšší nához kvalifikace v této kategorii, krásných 240 bodů zahrál LIBOR SMOČEK starší. Poslední ocenění patřilo hráčům s největším počtem odehraných kvalifikačních her. O druhé místo se podělili PAVEL BURIETA a ZDENĚK HORENSKÝ (oba 28 her) a jasným králem byl dnešní superfinalista KAREL POKORNÝ (44 her).

Finalisté Kategorie C

Máme za sebou první třetinu bowlingového sobotního finále a v 12:00 hodin přišlo na řadu finále Kategorie B. Do KVALIFIKACE nastoupilo všech 17 řádně kvalifikovaných hráčů ke svým šesti hrám. Podobně jako v „céčku“ Bobina to od první hry nakopl PETR HASALA (1101 b.), a i když mu jedna hra nevyšla, uhájil první příčku kvaldy, zajišťující postup do superfinále. V kvalifikaci skončila těsně druhá RENÁTKA VANČÍKOVÁ (1097 b.) a o další tři bodíky zpět z třetího místa se z postupu mohl radovat MICHAL DANIŠ (1094 b.). A bylo nutné hrát až do posledního hodu, protože boj o postup byl i v této kategorii hodně vyrovnaný. Postupující šestku tak doplnili KAREL ORSÁG (1084 b.), MARUŠKA HERMANOVÁ (1074 b.) a posledním šťastným hráčem byl MICHAL CENEK (1056 b.). Prvním smutným a tudíž nepostupujícím byl JIRKA KORTYŠ (1046 b.).

SUPERFINÁLE pak bylo téměř věrnou kopií toho předchozího. PETR HASALA (601,5 b.) hned v první hře napálil 236 bodů, což byl nejvyšší nához Kategorie B a pak již jen kontroloval svůj velký náskok a užil si zasloužené ovace pro vítěze při svém posledním soutěžním hodu. Obrovský boj pak byl o 2. – 5. místo, kde se čtveřice hráčů srovnala do pouhých 10 bodů (součet tří her), což bylo pro spoustu přítomných skvělá podívaná. Nakonec se z druhého místa mohla začít upřímně radovat MARUŠKA HERMANOVÁ (548 b.), která kromě druhého celkového místa získala i pohár určený Nejlepší ženě Kategorie B. Velkého úspěchu dosáhl třetí MICHAL DANIŠ (543,3 b.), který dokázal ustát mohutný finiš v pořadí čtvrtého hráče, kterým byl KAREL ORSÁG (540,7 b.). Ani páté místo nemohlo srazit úsměv z tváře RENÁTCE VANČÍKOVÉ (537,8 b.), která tak po zdravotních problémech slavila velký comeback. Výborný turnaj odehrál také šestý MICHAL CENEK (496 b.) a radost ze zasloužené účasti v superfinále byla vidět i na něm. A i zde se superfinalistům vyplácely pěkné finanční odměny.

Podobně jako v Kategorii C jsme měli připraveny drobné ceny i pro celkově nejlepší hráče dlouhodobé kvalifikace. Nejlepším mužem byl dnes bronzový MICHAL DANIŠ a nejlepší ženou se stala LENKA LACIGOVÁ, kterou dnes na turnaj nepustila smutná rodinná událost. Nejvyšší nához kvalifikace v této kategorii, krásných 258 bodů zahrál dnes čtvrtý KAREL ORSÁG. Poslední ocenění patřilo hráčům s největším počtem odehraných kvalifikačních her. O druhé místo se podělili stejně jako v přechozí kategorii dva hráči, MAREK MALEŇÁK a PAVEL JEŽ (oba 48 her) a jasně nejželeznějším hráčem byl dnešní superfinalista MICHAL CENEK (72 her).

Finalisté Kategorie B

V 16:00 hodin pak celý sobotní program vyvrcholil Kategorií A. I tady nám dorazilo všech 18 kvalifikovaných hráčů a my jsme se mohli začít těšit na skvělou podívanou a zábavu. Ve startovním poli bylo několik spolufavoritů na vítězství, ale známe bowling, takže žádné typy nebyly vyřčeny veřejně.

KVALIFIKACI zvládla absolutně na výbornou IVA FOJTÍKOVÁ (1235 b.) a bylo jasné, že k postupu bude nutné zahrát průměr kolem 195 bodů. Tento úkol zvládli s přehledem druhý LUKÁŠ CHYTIL (1228 b.) a velké a příjemné překvapení turnaje, ONDRA CHOLASTA (1216 b.). Velmi dobře zahráli kvalifikaci také další dva postupující, LÁĎA ŠMELECER (1195 b.) a DAVID KLEIN (1194 b.). Neskutečný boj byl o zbývající šesté místo. Ve své poslední kvalifikační hře se probudil PAVEL HOMOLA (1166 b.) a nához 259 bodů jej posunul do superfinále. Marně a smutně tak bušila na zamknutou finálovou bránu první nepostupující, ANIČKA STROMŠÍKOVÁ (1116 b.).

Velké SUPERFINÁLE je tady. Nejlepších šest hráčů se připravilo ke svým drahám a šlo se na to. Pouze jednou jsme si dovolili, a to v našem sesterském Xbowlingu Tišnov, nazvat jednoho hráče OSTRAVSKÝM DÉMONEM. A dovolíme si to i tentokrát, jen to bude jiné jméno hráče. DAVID KLEIN hned v první hře napálil 278 a bylo vymalováno. Druhá hra s číslem 248 jen potvrdila jeho dominanci v tomto superfinále a s celkovým součtem 725 bodů na tři hry se stal v PŘEBORU ZLÍNSKÉHO KRAJE absolutně zaslouženým šampionem Kategorie A. Velký boj se nám pak svedl o druhé místo. Dvě vyrovnané hry k němu nasměrovaly PAVLA HOMOLU (597,3 b.) a z propadliště turnaje se vyškrábal málem na samotný vrchol. Mohl si tak hodně zhluboka vydechnout a přijmout pohár za druhé místo. Úsměv na tváři nechyběl ani třetímu ONDROVI CHOLASTOVI (593,7 b.), který si mohl začít vychutnávat svůj dosavadní největší bowlingový úspěch. Velkou bojovnost předvedla IVA FOJTÍKOVÁ (569,8 b.), která s těmi dravci více než důstojně držela krok a odměnou jí bylo celkové čtvrté místo a především titul Nejlepší ženy Zlínského kraje. S trochou smutku, ale s respektem ke svým soupeřům se se soutěží rozloučili pátý LUKÁŠ CHYTIL (565,7 b.) a šestý LADISLAV ŠMELCER (540,3 b.). Kromě pohárů tak i v této kategorii čekaly na superfinalisty hodně pěkné finanční odměny.

Do výčtu oceněných nám zbývá ještě zveřejnit jména těch nejlepších z dlouhodobé kvalifikace. Nejlepším mužem byl HONZA ŠÍPEK, který se bohužel s valmezským mazáním nedokázal skamarádit. Nejlepší ženou se stala stejně jako ve finále a celkovém hodnocení IVA FOJTÍKOVÁ. Absolutně nejvyšší nához celé kvalifikace, výborných 279 bodů zahrál PETR BARINEC. Jako poslední ocenění jsme si nechali pro opravdové IRON BOWLERY, tedy hráče s největším počtem odehraných kvalifikačních her. Na třetím místě skončil TOMÁŠ LACIGA (60 her), druhým nezdolný byl HONZA ŠÍPEK (96 her), ovšem to co předvedl LUBOMÍR MATERA, to stojí za obdiv a velký potlesk. Luba dokázal v rámci kvalifikace odehrát neskutečný počet 168 her.

Finalisté Kategorie A

A máme to za sebou. Jeden z nejhezčích bowlingových turnajů, který jsme mohli v Xbowlingu ValMez uspořádat, FINÁLE PŘEBORU ZLÍNSKÉHO KRAJE, má své vítěze i poražené. Úplným závěrem tak přichází na řadu ne povinné, ale opravdové poděkování sponzorům a partnerům tohoto turnaje, ZLÍNSKÉMU KRAJI, bowlingovým centrům v Holešově, Zlíně a Valašském Meziříčí, obsluze všech bowlingových center a organizátorům této SUPER AKCE.

Ovšem nic skvělého by nebylo nebýt Vás, hráčů, kteří se tohoto sportovního klání zúčastnili. Díky moc za skvělou atmosféru, díky moc za krásné bowlingové zápasy, díky za Vaši účast. Těšíme se na Vás v roce 2019 při 2. ročníku PŘEBORU ZLÍNSKÉHO KRAJE.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Výsledky finále Kategorie A - ZDE

Výsledky finále Kategorie B - ZDE

Výsledky finále Kategorie C (Amatéři) - ZDE

Sdílet na facebooku
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb