Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Suverénní vítězství Lukáše Homoly

Ve dnech 5. až 7. října se na centru Best Bowling odehrál devátý turnaj, ze série EBONITE tour 2017. Hrálo se na krátkém mazacím modelu a na „áčkový“ turnaj si našlo cestu 77 hráčů.

KVALIFIKACE: o postupy z kvalifikace a ceny pro nejlepší ve svých kategoriích bojovalo 24 hráčů v kategorii s výkonností do 165, 41 hráčů v kategorii do 190. O prvenství ve vedlejších kategoriích bojovalo 42 seniorů, 22 žen a 6 juniorů.

Výkony a průměry nebyly nějak vysoké a na postup do semifinále, kam se postupuje, až z 36 místa stačilo ještě méně bodů než minule. Na krátkém mazání bylo zapotřebí na postup jen 1144 bodů. Kvalifikaci zahrál nejlépe Jaroslav Lorenc s průměrem 225,33 a dále o sobě dávali vědět Vratislav Kulhánek a Daniel Mička. Na přímý postup z kvalifikace do finále bylo zapotřebí 1274 bodů.

SEMIFINÁLE: v semifinále se bojovalo mimořádně o 14 postupových míst. Zde zářil a převyšoval ostatní hráče Lukáš Homola, kterému utekl přímý postup z kvalifikace o fous …

FINÁLE: v závěrečné části turnaje chyběl vítěz kvalifikace Jaroslav Lorenc a chyběl též Pavel Čermák. Bylo otázkou, jestli tak vezmou na sebe roli černého koně Vratislav Kulhánek nebo Dan Mička a navážou na výborné výkony z kvalifikace Vratislav? Nakonec finále bylo exhibicí Lukáše Homoly, který se zřejmě správně nastartoval v semifinále a ve finále zahrál 279, 255, 214. Zvítězil s náskokem 60 bodů před druhou Kateřinou Beštovou a s náskokem 96 bodů před třetím Alešem Synkem.

Dalšími ocenění ve vedlejších kategoriích:

Nejlepšími třemi seniory turnaje byli vyhlášeni: Aleš Synek, Aleš Drábek a Svatava Závladská.

Nejlepším ženou turnaje byla vyhlášena Kateřina Beštová.

Nejlepším hráčem výkonnostní kategorie K165 se stal Zdeněk Prokop.

Nejlepšího juniorem turnaje byla vyhlášena Anna Petáková.

Výsledky turnaje ZDE

Žebříček EBONITE 2017. Pořadí se po říjnovém turnaji opět trochu promíchalo. Nově vede s 516 body Jaroslav Lorenc, druhý je s 499 body Jan Macek a třetí Kateřina Beštová Jiří (471b). Mezi 14 adepty, kteří hrají o bowlingové koule, jsou mimo prvních třech hráčů ještě: Hindrák, Švec, Homola, Krňák, Plechata, Kolář, Rain, Teame, Černíková, Petáková.

 Na bowlingovou výbavu se může těšit i 5 seniorů a 5 seniorek za TOP 14. Nyní to jsou: Pitaš, Kulhánek, Synek, Vacek, Květenský, Závladská, Kolářová, Sopková, Jašková, Stulíková.

Kompletní žebříček celoročního pořadí s barevným rozlišením hráčských kategorií je ZDE

FOTOGALERIE:
1 – Tři nejlepší celkově (zleva Beštová, Homola, Synek)

2 – tři nejlepší senioři (zleva Drábek, Synek, Závladská)

3 – nejlepší junior, Anna Petáková

4 – nejlepší hráč ve vedlejší kategorii do 165, Zdeněk Prokop

Sdílet na facebooku
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb