Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

TWEENERS slaví premiérové vítězství ve Valašském půlmaratonu

Účastníci 5. Valašského půlmaratonu

Opět jeden ze skvělých a nejen bowlingových dnů prožil v sobotu 8. září 2018 Xbowling ValMez. Ke svému již 5. Valašskému půlmaratonu se vzorně nakonec sešlo všech 9 přihlášených týmů a přesně úderem 10. hodiny jsme mohli odstartovat naši oblíbenou dvanáctihodinovku. Na startu chyběl z favoritů pouze dvojnásobný vítěz Xbowling Tišnov, přesto bylo všem jasné, že to na dramatičnosti v boji o vítězství nebude mít vliv.

A tak se také stalo. Již z losu měl hlavní pořadatel neskrývanou radost. Tři největší spolufavorité, dvojnásobný vítěz 3TÝM, trojnásobný vícemistr NO NAME a nováček 1. ABL SM TWEENERS si nalosovali stejný par drah a pokud platí teorie o možném vítězi, rozhodnou to právě přímé souboje těchto tří mančaftů. Samozřejmě, že na start se postavily i týmy, které již nejednou zle zatopily papírovým favoritům a v únoru dokonce postavily například NO NAME mimo bednu. Mezi tyto černé koně patřili PŘESPOLNÍ, STATOVAR a stříbro obhajující CLEANERS HOLEŠOV. S napětím se čekalo, jak se s touto silnou konkurencí vypořádají NÁHRADNÍCI, HRNČÍŘI a PIVONI.

Náš Valašský půlmaraton máme rozdělený vždy to tří částí. První přemazání a oběd čeká hráče po odehrání 8 her a tato třetina vyzněla nejlépe pro NO NAME (2960 b.), který již chtěl konečně prolomit to věčné čekání na vítězství. Družstvo táhl především David Klein a pro ostatní týmy to v tuto chvíli nevypadalo příliš růžově. Pomalinku se do tempa dostával 3TÝM (2897 b.) a i když jejich kapitán Víťa Hasník říkal, že nic nepočítá, tak rozhodčímu neuteklo jeho dlouhé stání před obrazovkou již po odehrané 2. hře a jeho zapnutá kalkulačka v hlavě jela na plný výkon. Třetí TWEENERS (2798 b.) v tu chvíli marně hledali po celé herně i u baru formu a mohli děkovat bohu, že toho ostatní týmy nevyužily. To platilo především pro velmi hráčsky kvalitně složené týmy PŘESPOLNÍ (2709 b.) a STATOVAR (2657 b.) V druhé polovině tabulky sváděli boj o 6. místo NÁHRADNÍCI 2595 B.), kde v tu chvíli hrála výborně Nelča CapilováCLEANERS HOLEŠOV (2571 b.), který i přes ultimativní povzbuzování své kapitánky Martičky, že nedostanou najíst a napít, se ne a ne dostat do tempa. Tabulku uzavírali ve dvojku hrající HRNČÍŘI (2428 v.) a PIVONI (2291 b.), kteří opět nenastoupili ve své nejsilnější sestavě. Ovšem pozor, oba týmy musíme hodně pochválit za velkou bojovnost a neutuchající víru, že není nic ztraceno.

Po obědové pouze se rozehrála další porce 8 her a tuto hokejově řečeno druhou třetinu zvládl nejlépe 3TÝM (5767 b.) a dokázal se protlačit na průběžné vedoucí postavení před NO NAME (5737 b.). Ovšem probudili se také TWEENERS (5721 b.) a bylo jasné, že závěrečná třetina přinese velké drama. Dlouho se této vedoucí trojice drželi také PŘESPOLNÍ (5635 b.) a bylo více než jasné, že mezi touto čtveřicí se budou rozdávat poháry a medaile určené týmům na bedně. Bohužel tento souboj opustil STATOVAR (5261 b.), který tak musel začít věnovat zvýšenou pozornost týmům za sebou. Především NÁHRADNÍCI (5221 b.) vycítili šanci vylepšit si své postavení a bodík po bodíku se přibližovali pátému místu. CLEANERS HOLEŠOV (5174 b.) to také ještě nezabalil, protože ani pro něj nebylo páté místo až tak příliš vzdálené. I přes velkou snahu si postavení nevylepšili HRNČÍŘI (4986 b.) a PIVONI (4576 b.).

Během poslední mazací pauzy spřádaly týmy plány, jak vylepšit či udržet své postavení v tabulce. Bojová porada zřejmě vyšla nejlépe TWEENERS a 3TÝMU, naopak NO NAME 2 hry před koncem rezignoval, když mu nevyšla 21. hra. V tu chvíli byli již v čele TWEENERS, kteří měli na 3TÝM náskok nicotných 11 bodů. NO NAME jich ztrácel již téměř 100. Před závěrečnou hrou měli TWEENRS k dobru na 3TÝM 24 bodů a to také rozhodlo. TWEENERS (8390 b.) závěrečný tlak ustáli a mohli začít slavit svůj první triumf. Franta Mlčák předvedl mohutný závěr, ale ani to k vysněnému třetímu vítězství nestačilo a tak se musel 3TÝM (8376 B.) spokojit s „až“ druhým místem. NO NAME (8240 b.) si tak bude muset minimálně do února příštího roku počkat na další šanci vyhrát tento prestižní turnaje. V poklidném tempíčku si pro pěkné čtvrté místo došli PŘESPOLNÍ (8000 b.). Velký boj se naopak svedl o páté místečko a to si vybojovali díky zlepšenému závěru NÁHRADNÍCI (7504 b.), takže i tady by měla být spokojenost. Naopak STATOVAR (7469 b.) s šestým místem spokojený nebyl a již spřádal plány na zimní odvetu. Sedmé místo nakonec obsadil CLEANERS HOLEŠOV (7409 b.) a nepodařilo se mu tak navázat na fantastické zimní stříbro. Tady je vidět, jak kvalitní je konkurence a jak těžké je obhájit týmové umístění z předešlého půlmaratonu. Nic se nám nezměnilo ani na osmém a devátém místě tabulky. Tyto pozice obsadili HRNČÍŘI (7178 b.) a PIVONI 6979 b.).

Na závěr ještě oblíbené individuální statistiky. Tady se blýskli především dva zástupci NO NAME. Nejlepším hráčem s průměrem 198,11 bodu a nejlepším strikerem s počtem 100 přesných zásahů se stal DAVID KLEIN. Pouze o nejvyšší nához 257 bodů se musel podělit s FRANTOU MLČÁKEM (3TÝM). Jeho spoluhráčka IVA FOJTÍKOVÁ dominovala mezi ženami s průměrem 170,87 bodu a 57 strike. Nejvyšší nához dvojice patří TWEENERS, když dohromady zahráli LÁĎA ŠMELCER a TOMÁŠ HELEŠIC 473 bodů.

Dobojováno jest a my se již těšíme na zimní Valašský půlmaraton s pořadovým číslem šest, který máme v tuto chvíli naplánovaný na sobotu 2. února 2019 v tradičním čase od 10:00 do 22:00 hodin. Závěrem ještě patří poděkování kompletní obsluze a vedení restaurace Original 1869 Hangár za vzorné starání se o pravidelný stravovací a pitný režim všech hráčů a zúčastněných. Děkujeme všem hráčům a obsluze bowlingu za skvělou atmosféru, která nás baví, a těšíme se brzy na viděnou.

Kompletní výsledkový servis - ZDE

Fotogalerie - ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Sdílet na facebooku
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb