Úvodní díl Ferdinand devítky v režii hráčů z jižních Čech.

V neděli 15.ledna se v benešovském Scentru uskutečnil první turnaj Ferdinand devítkové série 2017. Zahrát si přijelo 28 hráčů a hráček, z nichž byl po kvalifikaci nejlepší František Čermák. Do semifinále postupovalo 24 nejlepších, kde na hráče čekaly 2 hry, které se přičítají k průměru z kvalifikace. O postupu do finále mnohdy rozhodovala každá kuželka. Své by o tom mohl vyprávět Václav Fiala, který o jednu kuželku nepostoupil do finále. Finále bylo ve znamení hráčů z jižních Čech, kteří obsadili příčky nejvyšší. Třetí skončil Petr Eliáš. Druhé místo vybojoval František Čermák a vítězem se stává František Spilka, který se vrátil na bowlingové dráhy téměř po 3 měsících. Po kvalifikaci se losoval měšec a štěstí se přiklonilo na stranu pravidelného ůčastníka benešovských turnajů, Jana Žáka, který si tak za nához 263 odnesl téměř 5.000 kč. Nejvyšší nához měl hodnotu 300, tedy devítková perfect game v podání vítěze Františka Spilky. Děkuji všem hráčům a hráčkám za předvedené výkony a pohodovou atmosféru. Výsledky turnaje zde.

Budu se na Vás těšit nejen při benešovských turnajích. Také bych Vás rád pozval na 1.turnaj Bowling cz tour 2017, který je na programu v neděli 29.ledna a přihlásit se můžete zde: www.obsazovacky.cz

Foto č.1 zleva: František Čermák, František Spilka a Petr Eliáš.

Foto č.2: František Spilka (nejvyšší nához) a Lenka Mrkvičková (nejlepší žena).

Foto č.3: Jan Žák (výherce měšce) a Marek Brůček (první nepostupující do semifinále).