Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

V dramatickém finále RLD vítězí dvojice ENDY

Po tříleté pauze se v našem centru Xbowling ValMez odehrálo opět finále Regionální Ligy dvojic. Tradičně se tohoto turnaje zúčastnily 3 dvojice z Frýdku-Místku (Za řekou, ENDY a BaBaJaga), 3 z Kopřivnice (Gemini, Černí frajeři a Lokotka) a 3 z Valašského Meziříčí (Ogaři Zlín, Hell team a Náhradníci).

Systém turnaje je jednoduchý a přitom velice spravedlivý. Osm vzájemných zápasů a vůbec nevadí občasné pauzírovací zápasy, protože při souboji dvojic to odsýpá, turnaj má spád, zápasy skvělý náboj a k tomu ještě letošní skvělý bonus. Až do skoro posledního kola vzájemných zápasů bojovalo o celkové vítězství nebo minimálně o bednu hned 7 z 9 týmů. To jsme opravdu ještě nezažili.

Mluvit o nějakých favoritech by nebylo až tak ideální, protože to bychom museli vyjmenovat minimálně dvě třetiny týmů a ta zbylá třetina by si to určitě nezasloužila, protože ta byla tím pomyslným jazýčkem vah při dělení bodů v zápasech. Rozebírat jednotlivé zápasy nebudeme, to bychom tady byli ještě zítra, ale jen pro ilustraci, jak to opravdu byl vyrovnaný turnaj. Bez určení pořadí je bodový rozdíl mezi ENDY (23) a Černými frajery (14) „propastných“ 9 bodů. Jenže tyto dva týmy se utkaly v 11. (předposledním) kole a Frajeři místo téměř jistého vítězství 4:0 v 10. frame vybouchli a soupeři „pustili“ všechny body. A matematika je jednoduchá a neúprosná. Najednou by měl ENDY bodů 19 a Frajeři 18. Co víc dodat, že? A takových zápasů bylo hafo. Ale nakonec stejně platí známé: „Na kdyby se nehraje“.

Takže jak nám celé finále dopadlo? Z již zveřejněných výsledků všichni víme, že po velkém boji nakonec přece jen v posledním zápase potřebné vítězné bodíky urval tým ENDY (23 bodů) a tak nedoručený Putovní pohár, který si asi Pepa Mihulka skrblí někde doma v kredenci, zůstal na centru Bowling Jadran Frýdek-Místek. A aby to bylo vše pro Jadran posichrované, tak druhé místo vybojoval tým Za řekou (22 bodů), který byl vítězi více než vyrovnaným soupeřem. Nakonec krásné třetí místo vybojovali domácí Náhradníci (20 bodů) a opět potvrdili, že je to valašskomeziříčská bowlingová stálice. Všem „medailistům“ samozřejmě posíláme velkou gratulaci.

Nejlepším kopřivnickým týmem byl pravidelný účastník finále RLD a také vítěz z jara 2018, tým Gemini (19 bodů), který skončil těsně pod piedestalem nejlepších na čtvrtém místě. Pěkným výkonem se prezentovali pátí Ogaři Zlín (VM - 18 bodů) a jak sami vidíte, odstupy byly opravdu minimálně. O šestém místě rozhodlo při shodnosti bodů skóre, které mělo lepší družstvo BabaJaga (FM) než sedmí Černí frajeři (Kopřivnice), když oba mančafty získaly 14 bodů. Pouze dva týmy hrály tzv. druhé housle, ale tak to ve sportu bývá. V každém případě se oba týmy praly jako lvi a své body určitě soupeřům nedaly zadarmo ani osmý Hell team (VM - 8 bodů) a ani devátá Lokotka (Kopřivnice - 6 bodů).

Je potřeba vyzdvihnout také pár individuálních výkonů a statistických údajů. Hráči finále se stali Karel Orság (Za řekou) s průměrem 206,00 bodu a nejvyšším náhozem 249 bodů a Dana Klusáčková (BabaJaga) s průměrem 173,50 bodu. Co se týmů týče, tak nejvyšší nához 453 bodů zahrála dvojice Za řekou a nejlepší finálový průměr 377,25 bodu byl z dílny nového šampiona, družstva ENDY. Kompletní výsledky a statistiky jsou k dispozici k prostudování ZDE.

A to je z finále Regionální Ligy dvojic vše, přátelé. Na jaře opět proběhnou ve všech třech centrech, to jest Bowlingu Jadran FM, Bowlingu Kopřivnice a Xbowlingu ValMez ligové či kvalifikační boje, abychom se na konci června opět sešli v této či podobné krásné sestavě v Bowlingu Jadran FMjarnímu finále RLD. Díky všem za parádní bowlingovou sobotu a těšíme se s Vámi brzy na viděnou.

Pořadí dvojic - ZDE

Pořadí jednotlivců - ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb