Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

V dubnovém turnaji STORM Prague Cup vítězí Irena Straková

 

Na krátkém mazacím modelu se hrál pátý turnaj série STORM Prague Cup 2021/2022, ve které se hraje v celoročním pořadí o prize money 40 000 Kč na prvních 5 místech. Dále se bojuje dle žebříčku na 6 až 12. místě o 10 bowlingových koulí a o tři bowlingové koule speciálně soutěží junioři umístění za TOP 12.

Kvalifikace: byla ovlivněna ovlivněná technickou závadou a jeden pár drah musel být až do konce konání turnaje odstaven. Z toho důvodu se musel snížit počet postupujících o pět hráčů. Po šesti hrách stanul v čele kvalifikace Lukáš Jelínek s 1494 body (ø 249,00), druhý se umístil Pavel Čermák s 1370 body (ø 228,33) a třetí Dušan Kovařík s 1342 body (ø 214,67). Přímý postup nejlepších a nasazení až do „step 2“ si vybojovali ještě Jan Kolář a Jaroslav Lorenc. Ostatní postupující hráči umístění na 6. až 27. místě byly nasazeni do „step 1“, k postupu bylo zapotřebí 1155 bodů z šesti her. Podrobné výsledky kvalifikace naleznete v příloze.

STEP 1: zde bylo postupujících 20 hráčů rozděleno do pěti skupin (A,B,C,D,E,), klasicky po čtyřech hráčích a z každé čtyřky postupovali po dvou hrách dva nejlepší. Většinou postupovali lídři a na postup bylo zapotřebí zahrát přes 400 bodů. Nejjednodušší postup byl ve skupině E, kde na postup stačilo 345 bodů. Právě zde a ještě ve skupině došlo k jednomu ze dvou překvapení, kdy nepostupovali favorité (nasazení a výsledky step1 naleznete v příloze).

STEP 2: k desítce postupujících ze step 1 se přidalo pět nejlepších z kvalifikace a vznikly tříčlenné skupiny. Z každé skupiny měl zaručen postup minimálně nejlepší hráč, do finálového step 3 ale postupovali i další čtyři hráči s nejvyšším součtem ze dvou her. Ze skupiny A byl postup nejtěžší, ale odsud postupovali vši tři hráči. Dva hráči postupovali ještě ze skupin B a D a překvapením bylo vyřazení ostřílených borců Tomáše Vacka, Jana Koláře a Josefa Colona (podrobné výsledky step 2 naleznete v přílohách).

STEP 3 - finálový: obsazení finálového stepu bylo rozmanité. Byli zde reprezentanti, juniorská úderka, ženy i senioři a o velké překvapení na úkor největších favoritů se v dubnovém turnaji postarala Irena Straková. Ta postupovala z kvalifikace z pozice náhradníka, prošla oběma stepy a v tom finálovém si načasovala nejlepší výkony a zvítězila. Zvítězila. Na druhém místě se umístil Lukáš Jelínek a na třetím Václav Rác. Těsně za bednou se umístil junior Matěj Vacík.

ŽEBŘÍČEK CELOROČNÍHO HODNOCENÍ: atraktivní systém přináší stále větší oblibu u hráčů a další skokový nárůst nových účastníků. V rámci série se objevuje již 124 hráčských jmen.

-Na prvních dvou místech v žebříčku se nic nemění. Vedoucí pozici v žebříčku si vylepšil Lukáš Jelínek a vede 475 body. Na druhé pozici s 429 body zůstává Tomáš Vacek a na třetí postoupila Ingrid Liebichová (379b). V pětici bojujících o prize money je na čtvrtém místě Pavel Čermák (374b) a nově je zde Václav Rác (347b).

-V TOP 12 od šestého do dvanáctého místa, kde se bojuje, o bowlingové koule jsou: Oto Kunc, Jiří Klečka, Josef Colon, Jan Kolář, Vlastimil Bobek, Petr Horáček a Matěj Vacík.

-Junioři za TOP 12, kde se bojuje také o tři bowlingové koule je následující: Julie Rácová (15. místo), Daniel Muránsky (33. místo), Filip Jiránek (35. místo).

-Žebříček naleznete v přílohách.

OBSAZOVAČKA na květnový turnaj otevřena >> ZDE.

Výsledky kvalifikace – ZDE

Výsledky 1. final step – ZDE

Výsledky 2. final step – ZDE

Výsledky 3. final step – ZDE

Konečné výsledky – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

 

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb