Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

V únorovém STORM Prague Cup opět vítězí Lukáš Jelínek

 

Třetím turnajem pokračovala turnajová série STORM Prague Cup 2021/2022, která se hraje adrenalinovým a neokoukaným systémem „step by step“. Do kvalifikace únorového turnaje se zapojilo celkem 78 hráčů a bojovalo se o 30 postupových míst.

Kvalifikace: po šesti kvalifikačních hrách stanul v čele kvalifikace Jaroslav Lorenc s 1380 body (ø 230,00). Druhá se umístila Kateřina Beštová s 1322 body (ø 201,13 + 8b/hdc), třetí Jan Kolář s 1306 body (ø 211,13). Postup a nasazení až do „step 2“ si vybojovali ještě Václav Rác, Irena Straková a Josef Colon.

Do „step 1“ postupovali hráči umístění na 7. až 30. místě a k postupu bylo zapotřebí 1106 bodů z šesti her.

Než se zaregistrovali a rozehrál 1. step, přišlo několik omluvenek a postupovalo se nakonec až z 34. místa. Podrobné výsledky kvalifikace naleznete v příloze.

Step 1: zde bylo postupujících 24 hráčů rozděleno do šesti skupin po čtyřech hráčích a nikdo nechtěl mít ve své skupině minulého vítěze Lukáše Jelínka, který se nevešel do šestice nejlepších v kvalifikaci. Z každé skupiny postupovali dva nejlepší na součet, hrálo se celkem vlastně šest samostatných postupových epizod (výsledky a nasazení v step1 naleznete v příloze).

Step 2: k dvanáctce postupujících ze step 1, bylo přidáno a nasazeno šest nejlepších z kvalifikace. Propozice svedly škodolibě k postupujícímu Lukášovi Jelínkovi do jedné skupiny navíc ještě vítěze prvního turnaje Tomáše Vacka, což s nabuzeným Václavem Kordulíkem byla trojice smrti.

Hrálo se znovu v šesti skupinách o jedno přímo postupové místo do finále, a další dvě postupová místa na nejvyšší součet mezi nepostupujícími v step 2. K šesti postupujícím potvrdila svou kvalitu i trojice smrti a do finále postoupili na dodatečná součet všichni tři.

(nasazení a výsledky v step 2 naleznete v příloze).

Step 3 - finálový: začal nejlépe hrou 269 Lukáš Jelínek a víceméně bylo rozhodnuto o vítězi. Přidal druhou hru 236 a s velkým náskokem vítězí s finálovým součtem 505. Druhé místo s 422 body vybojoval Václav Rác. Na třetím místě se 391 bodem se umístila Irena Straková díky menšímu handicapu, neb stejný počet bodů měl na svém kontě i čtvrtý Oto Kunc.

Ve vedlejších kategoriích byli oceněni:

- Oto Kunc, nejlepší senior (4. místo)

- Tomáš Vacek, nejlepší junior (7. místo)

- Richard Enders, nejlepší hráč kat. P165 (13. místo)

ŽEBŘÍČEK CELOROČNÍHO HODNOCENÍbojuje se o prize money 40 000 Kč na prvních 5 místech a dále o 10 bowlingových koulí.

doznal několik drobných a jednu velkou změnu.

- Po třetím turnaji dochází k několika drobným změnám a jedné velké. Tou velkou je skokový nárůst účastníků o 20 nováčků, tou drobnou je nevelká změna jmen mezi pěti nejlepšími.

- Vede Lukáš Jelínek s 295 body, druhý je Tomáš Vacek s 277 body, třetí Jiří Klečka s 238 body. Dále v pětici nejlepších jsou Oto Kunc (231b), Jan Suchánek (224b).

- V TOP 12 od šestého do dvanáctého místa, jsou Ingrid Liebichová, Vladimír Pitaš, Miloslava Suchánková, Pavel Čermák, Václav Rác, Abdul Kassas a Jůlie Rácová.

- Na rozdíl od turnaje 900Global, který je bonusově zaměřen na seniory, STORM Prague Cup cílí bonusově na juniory a ti hrají samostatně o 3 bowlingové koule. Nyní nejlepší umístění za TOP 12 mají hráči: Matěj Vacík (18. místo), Daniel Muránsky (30. místo) a Andrea Mazalová (44. místo). Žebříček naleznete v přílohách.

- Obsazovačka na únorový turnaj otevřena >> zde.

- Odkaz na ostatní články z turnajové série >> STORM Prague Cup

Výsledky kvalifikace – ZDE

Výsledky 1. final step – ZDE

Výsledky 2. final step – ZDE

Výsledky 3. final step – ZDE

Konečné výsledky – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

 

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb