Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

V X. Valašském půlmaratonu vybojoval již 6. vítězství 3TÝM

Účastníci Valašského půlmaratonu

Xbowlingu ValMez se v sobotu 18. září 2021 konečně podařilo odehrát jubilejní X. Valašský půlmaraton. Po jarní covid-pauze všech devět přihlášených týmů vzorně dorazilo tak, abychom úderem 10. hodiny mohli spustit maraton her. A již od úvodních hodů bylo na hráčích vidět, že právě jejich tým se chce porvat o vítězství. 

A jako vždy, rozdělíme si turnaj pěkně do tří etap. Před obědem, po obědě a po večeři. Po 8. hře se zcela podle očekávání o vedoucí příčku přetahovali favorité největší, 3TÝM (2941 b.) a NO NAME (2876 b.). Ovšem velmi dobře jim v tu chvíli sekundoval obhájce posledního maratonu, Tweeners (2804 b.) a s malým bodovým odstupem následovali Cleaners Holešov (2787 b.), Přespolní (2758) a velmi příjemné překvapení turnaje, Trosečníci (2748 b.). Na vedoucí vlak nabírali stále větší bodovou sekeru Kelímci (2659 b.), StaToVar(2606 b.) a LTL Baťa (2554 b.). Především od obou ostravských týmů jsme čekali trochu víc, ale co. Byla to teprve třetina turnaje. 

V druhé části pomalinku navyšovaly náskok dva vedoucí týmy a po 16. hře si prohodily pozice. Do čela se dostal NO NAME (5653 b.) a pár bodíků pro změnu zase ztrácel 3TÝM (5625 b.). V této části zabrali také holešovští Cleaners (5549 b.) a poskočili na průběžné třetí místo. Také Přespolní (5542 b.) se posunuli o stupínek výše a to vše na úkor Tweeners (5501 b.). Také Kelímci (5313 b.) v tuhle chvíli vypadali, že by s vývojem ještě rádi něco udělali, ale na vedoucí pětku již ztráceli necelých 200 bodů. Druhá třetina nevyšla Trosečníkům (5259 b.) a nebezpečně se sunuli tabulkou směrem dolů, kde již na svou kořist číhal StaToVar (5215 b.). A ani Baťovci (5161 b.) se nechtěli smířit s devátým místem a bojovali jako pověstný obuvník ze Zlína.  

A přišel čas večeře a posledního přemazání drah. Pohled na hodiny nám říkal, že pokud mašinky vydrží ve stejné kondici jako předchozích 8 hodin, tak se zvládne odehrát všech 24 naplánovaných her. Poslední zveřejněné výsledky byly po 20. hře a pořadí jasně určilo, o jaké umístění bude ten či onen tým hrát. Nejvíce všechny zajímalo, kdo bude hrát o vítězství a kdo o třetí místo. A do finiše si malý náskok nesl NO NAME (7119 b.) na 3TÝM (7097 b.) a boj třetí místo se smrskl na Přespolní (6844 b.) a Tweeners (6827 b.). Závěrečné 4 hry pak přinesly konečné rozuzlení. Je opravdu až neuvěřitelné, že po 12 hodinách a 24 hrách o vítězi rozhodl až závěrečný 10. frame poslední hry posledního hráče. Po načtení výsledků jsme nevěřícně koukali na tabulku a před zveřejněním ještě pro jistotu prošli všechny náhozy, zda jsme neudělali chybu. A tu jsme neobjevili. Takže to nebudeme zdržovat. Po skvělém závěru se nakonec mistička vítězných vah převážila na stranu 3TÝMu (8582 b.) a jak je vidět z výsledků archivu, vítězství pro NO NAME (8579 b.) není souzeno. 3 body, slovy TŘI BODY, rozhodly, že se mohl začít radovat ze svého šestého vítězství 3TÝM. A aby toho pro NO NAME nebylo málo, tak jen připomeneme, že vloni NO NAME prohrál s 3TÝMem souboj o druhé místo o PĚT BODŮ.

Souboj o třetí místo nakonec žádné drama nepřinesl a ze svého historicky nejlepšího umístění měli oprávněnou radost, po velmi dobrém výkonu, Přespolní (8198 b.). Obhájce vítězství Tweeners (8058 b.) závěrečné hry nezvládl a tak na něj zbylo konečné čtvrté místo. Souboj o střed tabulky s přehledem ustáli Cleaners Holešov (8000 b.) a odvezli se páté místo. Zbytek sil ze sebe vydolovali Trosečníci (7988 b.) a konečné šesté místo je pro ně, alespoň z našeho pohledu, skvělým výsledkem. Bohužel, oba ostravské týmy tentokrát pouze paběrkovaly, i když sedmí Kelímci (7909 b.) si oprati minulému devátému místu polepšili. Naopak osmý StaToVar (7839 b.) jen může s nostalgií vzpomínat na své třetí místo z jara 2020. I přes bojovnost loňské sedmé místo nevylepšil a ani neobhájil LTL Baťa (7621 b.) a uzavřel tabulku devátým místem.

Tímto máme zrekapitulovanou týmovou soutěž, ale je důležité ještě vyzdvihnout jména hráčů, kteří dosáhli nejlepších individuálních výsledků a výkonů. Jednotlivé náhozy hráčů jsou k dispozici ZDE.

Hráč půlmaratonu: František Mlčák (3TÝM) s průměrem 189,41 bodu

Hráčka půlmaratonu: Iva Fojtíková (NO NAME) s průměrem 179,06 bodu

Nejvyšší nához dvojice:  NO NAME (Iva Fojtíková a Karel Orság) – 426 bodů

Nejvyšší nához jednotlivce: Radek Tichý (Cleaners Holešov) – 234 bodů

Nejvyšší průměr strike na hru: Karel Orság (NO NAME) – 4,61 strike

A to by tak bylo z X. Valašského půlmaratonu vše. Gratulujeme vítězům, čest vzdáváme poraženým a na všechny se těšíme při jarním XI. Valašském půlmaratonu. Termín bude upřesněn, ale předpoklad je únor 2022.

Díky všem za moc krásný a povedený den s bowlingem, děkujeme šéfovi restaurace Hangár a jeho personálu za opět skvělé zázemí, především co se týče dodržování pitného a stravovacího režimu a těšíme s Vámi v našem Vašem centru Xbowling ValMez brzy na viděnou.

Konečné výsledky družstev – ZDE

Konečné výsledky jednotlivců – ZDE

Valašský půlmaraton – ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb