Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

ValMez 2 jde do odvet Regionální Ligy dvojic s mírným náskokem

ValMez 2

V sobotu 27.1.2018 se v Xbowlingu ValMez uskutečnil 1. hrací den Regionální Ligy dvojic, prvního finálového kola našeho mikroregionu mezi městy Kopřivnice – Frýdek-Místek – Valašské Meziříčí. Tak jako na jaře se tohoto finále zúčastní 3 dvojice z každého města, které se do soutěže kvalifikovaly ze svých domácích bowlingových center. Opět jsme byli svědky vynikajícíh výkonů, dramatických zápasů a hlavně báječné přátelské atmosféry.

Nejlépe vyšel start hráčům ValMez 2 (23 bodů - Láďa Šmelcer a Jirka Kortyš), kteří z osmi zápasů pouze jednou prohráli a do odvet si povezou náskok 3 bodů. Na průběžném 2. místě je ValMez 3 (20 bodů – Tomáš Helešic a Víťa Hasník), který právě jako jediný porazil dosavadního lídra soutěže. Dokonalé využití domácího prostředí potvrdil i 3. tým reprezentující Xbowling ValMezValMez 1 (18 bodů – Petr Mikliš st. a Radek Capil). Ten ovšem má již nulový náskok před svým nejbližším pronásledovatelem. Kopřivnice 2 (Luba Král a Michal Dej) má totiž při stejném počtu bodů pouze horší skóre a tím pádem patří do čtyřky, která si vytvořila pro rozhodující 2. HD nejlepší výchozí pozici.

V tuto chvíli tvoří střed tabulky s 18 body na 5. místě Frýdek 2 (Milan Rozmarín, Radek Schindler a Ivan Mácha) a na 6. místě Frýdek 1 (Vašek Mazur a Milan Bohačík). Společnost jim dělají s 16 body jejich parťáci z Bowlingu Jadranu FM hrající za Frýdek 3 (Jirka Klusáček a Jarda Pazděra). Na domácí půdě se ovšem očekává od těchto týmů útok na přední pozice.

Závěr tabulky tvoří zástupci Bowling centra Kopřivnice. Na průběžném 8. místě je s 10 body Kopřivnice 3 (Jirka Zátopek a Milan Prokop) a tabulku uzavírá s 9 body na 9. místě Kopřivnice 1 (Hanička Šulová a Anička Fabringerová).

Proti tomuto umístění byl podán oficiální protest. Děvčata totiž prokazatelně a jasně ukázala, že bowling hrát umí. I když jsou hlavními organizátory soutěže Kopřivnice a Frýdek-Místek, tak ve ValMezu ještě dnes v nočních hodinách zasedne STK, která přehodnotí stávající pravidla, zda jsou vůbec platná, protože v celkovém hodnocení dvojic se zcela pozapomnělo na bod v propozicích nejdůležitější. Estetická kritéria soutěžících. A tady by měly být přiděleny děvčatům bonusové body (viz. úřední zápis rozhodčího Petra Roubalíka a delegátky STK Aničky Stromšíkové z turnaje). Tento zápis bude samozřejmě předložen STK.

Ještě v rychlosti pár statistik kola. Nejužitečnějším hráčem se 7 body byl Jirka Klusáček (Frýdek 3), nejlepšího průměru 195,50 bodu okořeněným nejvyšším náhozem 277 bodů dosáhl Jirka Kortyš (ValMez 2) a společně s týmovým parťákem Láďou Šmelcerem zahráli nejvyšší týmovou hru - 457 bodů.

Tolik tedy k 1. HD. Před odvetnými boji je vše otevřené a my všichni společně se můžeme těšit do Frýdku-Místku, kde se v Bowlingu Jadran odehraje v úterý 6.2.2018 od 18:00 hodin 2. HD. Všem zúčastněným děkujeme za skvělou atmosféru a bezprobémový chod krásného sobotního bowlingového dopoledne.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Výsledky 1. hracího dne ke stažení - ZDE

Sdílet na facebooku
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb