Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Více jak po roce slaví vítězství v Senior Cupu VM Luba Matera

1. - 3. místo + NEJ žena

V mrazivé sváteční sobotě 17.11.2018 se v Xbowlingu ValMez uskutečnil již 11. podnik z bowlingové série SENIOR CUP TOUR VALMEZ. Ještě v pátek večer byla přihlášena rekordní účast 25 hráčů, jenže ráno bylo všechno jinak. Jasná omluva je pro Frantu Foltu a Jardu Moravce, které o účast připravila výluka na trati z Kolína. Ovšem to, že hráči ví, že jsou v jeden den přihlášeni k dvěma různým turnajům, to je jejich velká nezodpovědnost a opravdu vážně zvažujeme, zda v budoucnu potvrdíme jejich účast.

A nyní se podíváme, jak si 20 hráčů poradilo s kvalifikací. Skvělých 1066 bodů zahrál Rosťa Sousedík a do finále postoupil jako jasná jednička. Rozdíl 81 bodů na druhého hráče v pořadí jsme tady snad ještě neměli. Tím druhým byl Peťa Mikliš (985 b.) a v těsném závěsu byl Radek Šobora. Do TOP šestky se ještě vměstnali Víťa Hasník (978 b.), Láďa Šmelcer (976 b.) a Janča Irglová (967 b.). V tuto chvíli byl prvním nepostupujícím říjnový vítěz Láďa Hoorák. Jenže osud tomu chtěl, že se nakonec spolu s dalším šťastlivcem, kterým byl Vlastík Kubátko, společně do finále procpali. Víťa Hasník totiž musel převzít organizaci turnaje za nemocného Tomáše Helešice a další postupující, Láďa Krusberský, který startoval v předehrávce, měl bohužel v sobotu jiné povinnosti.

Již tisíckrát bylo řečeno, že finále je jiná a samostatná soutěž, jako třeba NHL a Stanley Cup. A přesně tak to bylo i tentokrát. Lídři kvalifikace se bohužel vytratili z předních příček a zbyly jim jen oči pro pláč. Tedy až na jednoho. Nabídnuté šance tak dokonale využili jiní bombarďáci. Jako pokropený živou vodou začal hrát Luba Matera (575 b.) a tři vyrovnané hry jej katapultovali až na stupínek nejvyšší. Dokonale využil šance zahrát si finále Láďa Horák(559 b.) a bylo z toho krásné druhé místo. Svou pozici jako jediný obhájil Radek Šobora (556 b.) a tak je třetí místo absolutně ve správných rukou. Máme tady čtvrté místo a další příjemné překvapení. K velkému výkonu se vypjala Mirka Miklišová (548 b.) a bum, místo těsně pod bednou. Ale hlavně, patří ji titul nejlepší ženy turnaje. Poprvé se z našeho Senior Cupu vrací bez poháru pátý Pavel Kovář (547 b.) a TOP šestku uzavírá junior Radek Capil (540 b.). Co je mu platné, že v druhé finálové hře zahrál nejvyšší nához turnaje 245 bodů, když k metám nejvyšším vedou vyrovnané hry.

Ještě v rychlosti k průběžnému pořadí v sérii. Po 11. turnaji je v čele je obhájce Peťa Mikliš (225 b.), ale pozor, na záda mu dýchá Janča Irglová (216 b.). O vítězi tak rozhodne až závěrečný prosincový turnaj, který je dvojnásob bodovaný. Velký je také boj o třetí místo, které svádí Rosťa Sousedík (172 b.) a Láďa Horák (171 b.), ovšem ve hře je také ještě Láďa Krusberský (161 b.). Kompletní pořadí ke stažení ZDE.

Takový byl listopadový Senior Cup Tour ValMez. K letošnímu poslednímu, tedy MASTERS se sejdeme v sobotu 8. prosince 2018OBSAZOVAČKA je již nyní aktivní. Předehrávka bude v pondělí 3.12.2018 od 18:00 hodin. Díky za další krásnou bowlingovou sobotu s Vámi a těšíme se brzy na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Výsledky turnaje - ZDE

Senior Cup Tour ValMez - ZDE

Sdílet na facebooku
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb