Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Z šuplíku režiséra Ivo Nováka – Dynastie Nováků pokračuje…

1. - 3. místo

Velmi oblíbený televizní seriál z osmdesátek minulého století opět ožil. Dokonce jsme objevili v archivu pana režiséra Ivo Nováka scénář k pokračování Dynastie Nováků. Hrubý nástřel vypadá asi takto. Muzikantská rodina Nováků, kromě své velké lásky k hudbě, se dá na moderní sport bowling. A nyní se přesuneme o cca 35 let časem vpřed a píše se rok 2018…..

Tedy přesněji, je neděle, 23.9.2018 a v ostravském Bowlingu SKY se hraje pátý turnaj série CNC PRODUKT CUP. Celkem 23 hráčů si přejelo zahrát o dvojnásob bodovaný turnaj a bylo se na co dívat.

Hlavní patron turnaje PAVEL ROUDNÝ před zahájením kvalifikace vyhlásil prémii v podobě 1000,- Kč pro hráče, kteří v kvaldě zahrají hru vyšší jak 250 bodů (včetně). Bohužel, takový výkon jsme neviděli a tak se tato prémie přesouvá na další turnaj. V samotné kvalifikaci zahrál výborně ANDY BEDNARZ (804 b.) a zajistil si tak přímou účast ve finále. Společně s ním se zrádnému semifinále vyhnuli také obhájce srpnového vítězství VAŠEK BAŘINA (791 b.), PEPA NOVÁK (785 b.), díky restartu i nováček turnaje ŠTEFAN MATEJIČEK (780 b.), ARTUR STABIK (777 b.) a JARDA RZIDKÝ (758 b.). Štastným smolařem byl KRZYSTOF CZULA, kterému tvář rozjasnila za první nepostupové místo dvousetkorunová bankovka. Dalším hráčem, na kterého se usmálo štěstí, byl Lucky loser LUBA SIVEK, když mu připustil své postupové místo PETR ROUBALÍK.

Semifinále, hrané na součet dvou her rozhodlo, kterých šest hráčů doplní již jisté finalisty. Tady svou pouť ukončily bohužel jediné dvě ženy turnaje. Tou lepší a oceněnou jako Nejlepší žena byla LENKA SIVKOVÁ. Ta druhá, HANKA ROUDNÁ pak byla vyhlášena Skokankou turnaje, páč to bylo její první vybojované semifinále. A že se hrálo tentokrát vysoko, svědčí fakt, že k postupu nestačilo ani 350 bodů MILANA KAPLANA, prvního nepostupujícího do finále. Finálovou dvanáctku tak doplnili PAVEL ROUDNÝ (417 b.), RADEK NOVÁK (401 b.), PETR BARINEC (385 b.), VAŠEK MALUREK (379 b.), VÍŤA HASNÍK (369 b.) a druhý nováček nováček turnaje ADAM ZLATTNER (366 b.).

Finále pátého turnaje je tady. Hned úvodní hru rozjel parádně RADEK NOVÁK a nebýt chybičky v 9. frame mohlo být číslo 245 ještě vyšší. Vstup výborný a už se vedli řeči, že je o vítězi rozhodnuto. Jenže jak všichni víme, finále se hraje na součet dvou her. A tady to přišlo. Táta PEPA NOVÁK rozjel strajkový koncert a zastavil se až na čísle 275, což v součtu obou her dalo dohromady krásných 472 bodů. A až teď bylo o vítězi jasno a rozhodnuto. Pod tlakem hrající synátor RADEK NOVÁK (426 b.) nezvládl závěr druhé hry podle svých představ a málem přišel i o druhé místo. Od semifinále výborně hrající PAVEL ROUDNÝ (424 b.), totiž nabídnutou rukavici nezvedl a rovněž on chyboval v závěru hry a tak z toho bylo „až“ třetí místo. Jenže pozor, tohle byla ostře sledovaná trojice, ale ze zálohy útočil VAŠEK MALUREK (413 b.) a málem z toho byla bedna. I tak je pro něj čtvrté místo a ocenění Nejlepší hráč kategorie B jistě velkým úspěchem. Výborné finálové výsledky ještě vyšperkovali hráči na 5. a 6. místě, naši drazí polští přátelé, ANDY BEDNARZ a ARTUR STABIK (oba 392 b.), když o umístění rozhodla lepší vyšší finálová hra Andyho.

A jak nám zamíchal pátý, dvojnásob bodovaný turnaj v kategorii A celkovým pořadím? Do čela se propracoval RADEK NOVÁK (254 b.), na druhé místo poskočil JOSEF NOVÁK (249 b.) a třetí je ANDRZEJ BEDNARZ (244 b.). V kategorii B se i díky dnešnímu výkonu vyšvihl na první místo VÁCLAV MALUREK (93 b.) a v ženách se osamostatnila na vedoucí pozici LENKA SIVKOVÁ (114 b.).

No a je hotovo. Tímto končí report z pátého turnaje CNC PRODUKT CUP 2018 a my se již těšíme na další díl, který se hraje v neděli 21. října 2018. Samozřejmě, že OBSAZOVAČKA je již aktivní a my se na Vás moc a moc těšíme.

Výsledky turnaje – ZDE

Pořadí kategorie A – ZDE

Pořadí kategorie B – ZDE

Pořadí kategorie Ž – ZDE

HDC a kategorie pro říjnový turnaj – ZDE

OBSAZOVAČKA na 6. turnaj série – neděle 21. října 2018 – ZDE

Sdílet na facebooku
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb