Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Zasloužené vítězství Pavla Varhaníčka

Na start čtvrté Kelímkovic Devítky 2019  hrané 23.10.2019 v herně Bowling SKY Ostrava se postavilo celkem 34 hráčů. Opět jsme mohli přivítat celkem tři úplně nové hráče. Dva z nich přivedl do herny Ráďa Janusz a to Davida Filípka a Tadeusze Szweda. Úplně sám si cestu na tento turnaj našel ostravský Jaromír Kytlica.

Do první rundy nejlépe vkročil obhájce vítězství z poslední devítky Radim Janusz výkonem 267 “zbouraných” kuželek. Trošku míň sestřelit kuželek se povedlo Vaškovi Malurkovi a Milanu Motykovi. Pozvolna a nenápadně se rozjížděl Pavel Varhaníček, který se tentokrát rozhodl spíše házet “rovinou” než “kroutit” koule. Nakonec ve třetí hře se výsledné skóre zastavilo u Pavla na čísle 279, což se ukázalo v průběhu turnaje jako úplně nejvyšší nához. Nutno pochválit hezkou hru a páté místo v první rundě pořád ještě turnajového nováčka Adama Slivy, který i přes hezký nához nevěděl, zda má čekat na finále.

Laťka pro hráče druhé rundy byla díky Pavlovi nasazena velmi vysoko. Vypadalo to, že to nikdo nepřekoná, ale opak byl pravdou. Skvělou hrou a průměrem 248,75 exceloval jablunkovský Petr Lysek, pronásledován třineckým Jardou Kubiczkem. Třetím skvěle hrajícím hráčem druhé rundy byl Franta Klus s průměrem 242.

Vítězem kvalifikace nakonec byl Péťa Lysek před Jardou Kubiczkem a Frantou Klusem, takže nám kralovali hráči druhé rundy, i když náskok neměli nijak oslnivý.

Před samotným finále se opět losovalo celkem jedenáct cen losu štěstí a hráči, které “ovanula” štěstěna v podobě vytaženého čísla, si mohli postupně tahat z “pytle štěstí” rozmanité malé věcné ceny.

V samotném finále nejlépe začal Pavel Varhaníček náhozem 277 a někde na opačné straně herny na dráze číslo pět mu dobře sekundoval, aniž by to věděl, Milan Motyka náhozem 255. První desítka finálových hráčů hrála úplně famózně a všechny náhozy se pohybovaly nejméně v červených číslech s průměrem 226, které Kelímkovic devítka zřejmě ještě nikdy nezažila. Rozhodovala každá maličká chyba nebo zaváhání. Finále bylo neskutečně vyrovnané a dramatické do posledního hodu. Nakonec vítězství uhájil Pavel Varhaníček před Milanem Motykou a Petrem Lyskem. Bramborová příčka odměněna skutečnými bramborami nakonec zůstala pro Danu Klusáčkovou.

Děkujeme všem hráčům za účast a skvělé výkony. Další “Devítka”, tzv. “levoruká” je naplánována a obsazovačka už je otevřená na 19.11.2019 od 17:00 hodin.

Výsledky turnaje – ZDE

Kelímci

Sdílet na facebooku
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb