Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Deaflympické hry v Tureckém Samsunu

Českou Republiku reprezentoval na Deaflympických hrách i bowling a to v podání 5 žen. Kateřina Janošcová, Kateřina Klofáčová, Pavlína Maléřová, Lenka Kučabová a Dáša Vohryzková pod vedením Jaromíra Vohryzky.

Hrálo se ve městě Samsun, kde kvůli Deaflympiádě postavili novou hernu se 36 dráhami. Tu hernu dokončili v červnu 2017 tedy necelý měsíc před hrami. Hrálo se na mazání 42 stop s názvem „ Barcelona „ ve spojitosti s čerstvou hernou to byl docela tvrdý oříšek pro spoustu velice dobrých hráčů.

S radostí mohu konstatovat, že naše hráčky se mezi nimi neztratily. Největší naděje jsme vkládaly

do obou Kateřin a to hlavně v soutěži trojic a týmu. Bohužel okolnosti nám vždy nepřály a pokaždé něco chybělo. Janošcové graf mazání vyhovoval a v průběhu soutěží udržovala svůj standart. To Klofáčová se se celou dobu trápila a nedokázala najít svoji parketu.

Takže nakonec mezi nejlepších 24 hráček (Masters) se na 15 místě dostala Janošcová. Tuto závěrečnou soutěž jsme brali víceméně z povinnosti. Ale Katka chytla vysloveně druhý dech a parádně se rozjela. Nejprve hladce vyprovodila Lotyšku pak dostala 2. nasazenou Korejku a tu po boji porazila 2:1. Následovala Tchaiwanka a tu taktéž po boji porazila 2:1 (každá hra končila rozdílem 1 nebo 2 bodů). A o postup do finále prohrála s Malajskou hráčkou, která to nakonec celé vyhrála. Katka Janošcová tak vybojovala senzační a krásnou bronzovou medaili

Bylo pro mě velkou radostí, že jsem mohl být v této ženské společnosti a radovat se z úspěchu.

 Výsledky - ZDE

Jaromír Vohryzka

 

 

Sdílet na facebooku
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb