Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

1. Baker CZ ovládli jasně Rosťa Kala s Ondrou Suránem

Historicky první turnaj dvojic hraný systémem Baker, tedy se střídáním dvojice hráčů vždy v téže hře po dokončeném frame, se odehrál v Pardubicích 30. října 2021 za účasti 19 dvojic. Hrálo se „amerikou“ na mazacím modelu o délce 41 stop (Beaten Path) s tím, že jak v půlce kvalifikace, tak v půlce finále se hráči přesouvali na jiný pár drah.

Turnaj je otevřený pro libovolné hráče bez omezení věku, hendykepy ke všem hrám mají hráči do 15 let a nad 60 let a také samozřejmě ženy.

Zkraje se vyskytly občas drobné rozpaky, systém baker se v ČR dosud hrála vlastně jen na MČR pětičlenných družstev, jinak nikdy. To si ale sedlo velmi brzy, herní systém je to vlastně velmi jednoduchý a jak se brzy ukázalo, také atraktivní. V tomto systému prostě musí dobře zahrát oba hráči. Jeden nestačí, zahrát musí oba současně.

Kvalifikace se hrála na 10 her. Solidní hry se snadno střídaly s těmi slabšími prakticky u všech dvojic, než nastoupili Rostislav KalaOndřejem Suránem. Jejich součet z 10ti her byl 2.165, tedy průměr 216,50. Druzí končí Frýbortovic Maruška s Otou, třetí Zdenda Havlíček s Milanem Souškem. Do finále postupovalo 12 nejlepších dvojic a tak kolem čáry postupu bylo rušno. Nakonec těmi šťastlivci byli Anička a Fanda Brokešovic, první nepostupující Pavel Nádvorník s Irenkou Zelinkovou dostali alespoň náplast v podobě bolestného, tedy ceny za smolný nepostup. Nezapomněli jsme ani na cenu útěchy, kterou si odnesli srdnatě bojující Mohrmannovi Pavel s Marcelou. Extra uznání patří rovněž dvěma nejmladším účastníkům, a to Filipu Mlynářovi a Danieli Nejezchlebovi.

Finále se hrálo na 8 her samozřejmě zcela stejným systémem. Hned první hra naznačila finálové ambice Rosti s Ondrou. Jejich 242 byl výborný základ pro další hry. A na to také úspěšně navázali, když jejich finálový součet byl 1.703. Dnes prostě neměli konkurenci. Jejich celodenní průměr 214,89 mluví za vše. Dost překvapivě se na 2. místo dostávají Standa Nejezchleba s Jirkou Klečkou. Za vítězi zaostali o 93 bodů. Třetí pozici získala dámská dvojka „háček“, tedy Blanka Hanusíková s Danou Hanušovou. Jejich ztráta na stříbro byla 51 bod. A snad na doplnění: 4. místo Jiří Hindrák, Jiří Vrážel, 5. místo Marie a Otakar Frýbortovi.

Vítězové na stupních vítězů obdrželi dárkové balíčky a upomínkové pohárky. Sladkou cenu za nejvyšší hru turnaje mají Rostislav Kala s Ondřejem Suránem za hru 265, kterou předvedli ještě v kvalifikaci. Nejlepší byla i jejich hra ve finále, ale ta kvalifikační byla lepší.

Dnes to byl první zaváděcí turnaj, abychom vše vyladili a hráči se systém baker sami na sobě vyzkoušeli. Pro pořadatele to znamená jen drobné organizační úpravy, ale důležité je, že se herní systém hráčům zalíbil.

Příští, rovněž ještě zaváděcí, turnaj Baker CZ se odehraje v sobotu 11. prosince na centru Kaštanka v Brně. Obsazovačka na to je již otevřena a lze se tam tedy registrovat.

Detaily, fotky, komentáře, termíny, registrace do turnaje – vše najdete na turnajových stránkách ZDE.

Pro rok 2022 předběžně plánujeme roční turnajovou sérii, včetně vedení ročního žebříčku s vyhodnocením nejlepších za celý rok. Hrát bychom měli v Praze na Zličíně, v Pardubicích a v Brně na Kaštance. Termíny budou na uvedeném webu.

Poděkování patří naprosto všem hráčkám a hráčům, odpoledne to bylo zajímavé, příjemné a hlavně zábavné.

Výsledky turnaje – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb