12. BBO devítku Zličín ovládl Libor Rechtorik, celoročně vítězí Pepa Colon

1. - 3. místo

Ve středu 19.6 se na zličínském Best bowlingu odehrála za účasti 40 hráčů dvanáctá BBO devítka. Hrálo se nejen o poslední body do celoročního žebříčku, ale i o šťastnou plechovku s 3120,-. Kvalifikaci vyhrál Pavel Diviš (817) a dvaatřicátým semifinalistou byl po odstoupení Jirky Borovce a Pavla Vrtišky Martin Kukačka (530). Po dvou semifinálových hrách byla vyřazena polovina hráčů a šestnáctka lepších šla do finále. V turnaji zvítězil Libor Rechtorik (546), jen o kuželku méně měl druhý Zdeněk Havlíček st. (545) a třetí místo obsadil Viktor Schön st. (533). V desítce nejlepších se ještě umístili Jakub Vlk, Bob Ondráček, Daniela Kvasničková, Pepa Bočan, Pavel Diviš, Marek Chovanec a Pavel Kvasnička. Cenu pro nejlepší ženu převzala Daniela Kvasničková a pro juniora Bára Márová. Během turnaje padly jen tři třístovky, dvě dal v kvalifikaci Pavel Diviš a jednu Zdeněk Havlíček st. ve finále. O šťastnou plechovku s 3120,- se rovným dílem podělili Ivan Kober a Zdeněk Havlíček st. za nához 224. Zde je fotogalerie.

Konečné celoroční pořadí: Bylo to celkem drama, o první místo se trochu strachoval průběžně vedoucí Pepa Colon, kterého mělo šanci dohnat hned několik hráčů. Nakonec Pepa Colon s 556 body prvenství udržel, i když stejný počet bodů nasbíral i Pepa Bočan. Dle propozic je při bodové shodě v celoročním žebříčku prvním kritériem pro určení umístění vyšší počet účastí. Druhý tedy skončil Pepa Bočan (556) a třetí Bob Ondráček (545 b).  V desítce nejlepších se dále umístili Pavel Kvasnička, Albert Jarovský, Honza Kolář st., Luboš Slezák, nejlepší žena Jana Olarescu, Ivan Kober a Marek Chovanec. Výše zmínění budou oceněni na 1. turnaji nového ročníku, nepřítomným dovolenkářům ceny schováme a předáme příště.

1. turnaj nového ročníku BBO devítky Zličín se koná už ve středu 26.6. - obsazovačka ZDE.