17. přátelský bowlingový turnaj seniorů v BEST Sportcentru Olomouc

V BEST Sportcentru Olomouc se ve dnech 10. a 11. dubna 2018 konal již 17. přátelský bowlingový turnaj seniorů rozdělený do dvou samostatných hracích dnů. Odehrála se dohromady 2 kola, z nichž se družstvům do pořadí počítal aritmetický průměr vypočítaný z průměrů obou odehraných kol. Umístění hráčů určoval součet obou náhozů a jako novinku měl každý hráč jako bonus tak zvaný handicap, který byl tím vyšší, čím více let má.

1. hrací den

Prvního hracího dne se v úterý 10.4.2018 účastnilo celkem 13 družstev a dohromady 55 hráčů. Tento hrací den přinesl plno dobrých výkonů a určitě i spoustu příjemných zážitků. Konečné umístnění týmů dopadlo následovně. Na posledním 13. místě se umístilo družstvo Sokolky, které u nás bylo úplně poprvé, s průměrem 73,6. O něco lepší byl tým Vlci s průměrem 85,9 bodů na 12. místě. Celkové 11. místo obsadil tým Cimbálové, jehož členkou je i naše nejmilejší paní uklízečka, s průměrem 96,8. Zajímavý souboj proběhl o další dvě příčky. Smutnější nakonec byl tým Lazce 1 s průměrem 99,6 bodů, kterému patří 10. místo a tím šťastnějším družstvem bylo ženstvo Slunečnice s průměrem 99,8 bodů a vyválčilo 9. místo. Na 8. místě se s průměrem 105,3 bodů umístil tým Tuláci. Doslova bratrovražedný souboj proběhl mezi týmy Lišky 1 a Lišky 2. S průměrem 107,2 byly o něco horší Lišky 2 a patří jim tak 7. místo. O pověstný chloupek lepší byly Lišky 1 s průměrem 109 bodů a patří jim 6. místo. TOP pět nám uzavírá na 5. místě tým Trio Plus s průměrem 122,1. Nejméně populární 4. bramborové místo nakonec patří týmu Poslední hod s průměrem 129,1. O pouhého jeden a půl bodu lepší a šťastnější byl tým Zajíci, kterému se podařilo uhrát průměr 130,6 bodů a patří jim tak bronzová 3. pozice. Stříbrnou 2. pozici si vykoulel tým Kobra s průměrem 145,1 bodů. Nejlepším týmem se stali excelentně hrající Plavci, kteří dokázali uhrát nádherných 155,7 bodů a stali se tak králi prvního hracího dne.

V jednotlivcích jsme hodnotili pouze nejlepší 3 ženy a nejlepší 3 muže. Veškeré ženské trofeje se podařilo sesbírat bowlerkám z týmu Plavci. Celkové 3. místo obsadila paní Věra Zmitková s výkonem 268 kuželek. Stříbrnou 2. pozici vykoulela paní Anna Randová s výkonem 310 kuželek. Královnou tohoto dne se stala paní Bohuslava Fajdeková s 315 kuželkami na svém kontě. Mezi pány se na 3. místě umístil pan Stanislav Osička z týmu Kobra s výkonem 326 kuželek. O něco lepší byl pan Jiří Bršťák opět z týmu Kobra s výkonem 332 kuželek. No a králem prvního dne se stal pan Lubomír Novotný z týmu Plavci s krásnými 353 kuželkami.

2. hrací den

Druhého hracího dne se ve středu 11.4.2018 účastnilo rovněž 13 týmů a dohromady 52 hráčů. V tomto hracím dni jsme mohli být svědky ještě o něco lepších výkonů, než ve dni prvním. O poslední dvě místa se rozhořel doslova sestrovražedný souboj našich dvou nových týmů. Na posledním 13 místě nakonec skončily Sokolky 2 s průměrem 72,6 bodů. O jednu příčku lepší byly Sokolky 1 s průměrem 85,5 bodu a patří jim 12. pozice. Na 11. místě skončil další čistě ženský tým Dorostenky s průměrem 98,2 bodů. Konečné 10. místo s průměrem 107,2 bodů patří týmu Kohouti. Retro team s průměrem 109,8 obsadil 9. pozici. Červené dresy zdobí tým Droždín, který s průměrem 114,5 bodů obsadil 8. příčku. Přímo uprostřed tabulky se usadil tým Žabáci s průměrem 122,2. O pouhé tři body lepší byl nakonec tým Vlhaři s průměrem 125 bodů a patří jim 6. místo. TOP pět nám na 5. místě s průměrem 141,2 uzavřelo družstvo Pumy. Smutné a nepopulární 4. bramborové místo patří našim ostříleným bowlerům z týmu Skrbeňáci s průměrem 144,8 bodů. Pánové v modrém z týmu Panav dokázali vykoulet bronzové medaile a s průměrem 151,6 bodů jim patří 3. místo. Bývalí policisté z týmu Veteráni si vybojovali stříbrné medaile a s průměrem 157,7 jim patří 2. místo. Zcela bezkonkurenční tým MACH 4 bezpečně opanoval druhý hrací den s famózním průměrem 169,1 bodů a patří jim tak 1. místo.

Paní Alena Machalíčková z týmu MACH 4 vykoulela 3. místo v kategorii žen s výkonem 274 kuželek. Výkon 290 kuželek a 2. místo mezi ženami patří paní Miloslavě Auové z týmu Skrbeňáci. Z téhož týmu a o pouhou jednu jedinou kuželku byla lepší paní Milena Jarošová s výkonem 291 kuželek a stává se tak královnou druhého dne. Mezi muži patří 3. místo panu Ivanu Auovi z týmu Skrbeňáci s výkonem 349 kuželek. Celkové 2. místo patří panu Josefu Koudelákovi z týmu Veteráni s výkonem 361 kuželek. Zcela bezkonkurenčně nejlepší byl pan František Hnilica z týmu MACH 4, kterému se povedlo ve dvou kolech pokosit nádherných 411 kuželek.