19. bowlingový turnaj seniorů v BEST Sportcentru Olomouc

1. den

V BEST Sportcentru Olomouc se ve dnech 22. a 23. ledna 2019 konal 19. přátelský bowlingový turnaj seniorů rozdělený do dvou samostatných hracích dnů. Odehrála se dohromady 2 kola, z nichž se družstvům do pořadí počítal aritmetický průměr vypočítaný z průměrů obou odehraných kol. Umístění hráčů určoval nejvyšší nához plus měl každý hráč jako bonus tak zvaný handicap, který byl tím vyšší, čím více let hráč má.

1. hrací den – 22. 1. 2019

První hrací den nám začal malým překvapením, kdy nečekaně dorazily i týmy, které nebyly nahlášeny, a tak jsme měli rázem 15 účastnících se týmů. Vyšší počet týmů možná způsobil mírné nepohodlí, nicméně jsme vše dobře zvládli a věříme, že si i tak všichni turnaj náležitě užili. Konečné pořadí týmů dopadlo následovně: Na 15. místě skončily Slunečnice 1 s průměrem 77,3 kuželek. Na 14. místě s průměrem 90,6 kuželek skončil tým Lazce. O pověstný chloupek lepší byl tým Retro s průměrem 91,1 kuželek. O další o něco větší chloupek lepší byl tým Slunečnice 2 s průměrem 92 kuželek. Další tvrdý kohoutí zápas svedly bratrské týmy, kdy smutnější byl tým Kohouti 1 s průměrem 98,3 na 11. a ten šťastnější Kohouti 2 s průměrem 99,3 na 10. místě. První, kdo má průměr vyšší než 100 je na 9. místě tým Lišky 2 s průměrem 101,4. Celkové 8. místo patří týmu Oranžády s průměrem 102,3 kuželek. Tým Lišky 1 dosáhl s průměrem 104,4 kuželek na 7. místo. Průměr 108,5 kuželek stačil týmu Tršičáci na 6. místo. Vysoké průměry nám zahajuje tým Žabáci, který skončil na 5. místě s průměrem 125,5. O kus lepší byl tým Bubáci, kterému s průměrem 135,3 patří nejméně oblíbená 4. pozice a skutečnost je to o to smutnější, že bronz jim utekl o 0,5 průměrového bodu.

Tím šťastnějším týmem byli Skrbeňáci, kterým patří bronzová 3. příčka se 135,8 kuželkami v průměru. Stříbrná 2. pozice připadla týmu Kobra s průměrem 139,9 kuželek. S pohodlným náskokem se majiteli zlatých medailí stali hráči z týmu Plavci, kteří na 1. místo nahráli průměr 148,2 kuželek.

Třetí nejlepší ženou prvního dne byla paní Mila Auová z týmu Skrběňáci s náhozem 160 kuželek. První dvě místa obsadily ženy z týmu Plavci. Druhou nejlepší byla s náhozem 174 kuželek paní Bohuslava Fajdeková a nejlepší ženou prvního dne se stala paní Anna Randová s náhozem 184 kuželek, kterým porazila i nejlepšího muže prvního dne.

Třetím nejlepším mužem dne byl pan Jiří Bršťák z týmu Kobra s náhozem 166 kuželek. Z týmu Skrbeňáci si druhé místo vydobyl pan Ladislav Bodlák s náhozem 168 kuželek. Nejlepším mužem prvního dne se stal pan Pavel Bartoň, jehož nához měl hodnotu 176 kuželek.

2. hrací den – 23. 1. 2019

Druhého hracího dne se účastnilo 12 týmů, jejichž konečné pořadí je následující: Na posledním 12. místě se umístilo družstvo Trio Plus s průměrem 96,75. O necelý bodík lepší byl na 11. místě tým Dorostenky s průměrem 97,5. Znovu o bodík a chlup lepší byl nový tým Paseka s průměrem 98,9 kuželek. Na celkovém 9. místě se umístilo „skoro domácí“ družstvo Cimbálové s průměrem 101,7. O půl bodíku lepší byl na 8. místě tým 2+2 s průměrem 102,13. Milé překvapení nás čeká na 7. místě, kde se umístil další nový tým Skokani Lošov s průměrem 104 kuželek. Výkon 107,13 stačil týmu Šternberáci na 6. pozici. TOP 5 načíná tým Zajíci a s průměrem 121,5 jim patří 5. místo. Bramborovou 4. příčku pro sebe vykoulel ostřílený tým Pumy s průměrem 131.

Průměr 137,25 kuželek pomohl týmu Vlhaři k bronzové 3. příčce. Nádherný souboj se odehrál o první místo, kdy o malý kousek horší byl tým Veteráni PČR s krásným průměrem 148,13 kuželek jim patří 2. místo. Tím šťastnějším byl tým Šlapeto, který s průměrem 149,63 bodů opanoval druhý hrací den a po právu zvedli nad hlavu pohár za 1. místo. Jejich průměr byl nejlepší za oba hrací dny.

Mezi ženami patří třetí nejvyšší nához paní Draze Lukášové z týmu Vlhaři s náhozem 145 kuželek. Druhou nejlepší ženou se stala paní Marie Burešová z týmu Šlapeto s náhozem 156. Nejlepší ženou druhého dne se stala paní Marta Sedlaříková opět z týmu Vlhaři s náhozem krásných 179 kuželek.

Třetí nejlepší muž druhého dne byl pan Stanislav Říha z týmu Zajíci s náhozem 174 kuželek. O první místo se opět strhl neuvěřitelně napínavý souboj, kdy nakonec druhé místo patří panu Aloisi Hovadíkovi z týmu Veteráni PČR s nádherným náhozem 193 kuželek, který na vítězství nestačil. Vítězství v této kategorii si totiž odnesl pan Jaroslav Rožek z týmu Pumy s absolutně nejvyšším náhozem obou dnů, který měl hodnotu 196 kuželk!!!

Všem účastníkům bychom chtěli moc poděkovat za účast v turnaji a taktéž za věrnost, kterou nám prokazují, a pevně doufáme, že se spolu všichni uvidíme na jubilejním 20. turnaji, který se bude konat ve dnech 23. a 24. 4. 2019 opět v našem BEST Sportcentru Olomouc.