5. turnaj BBO Leifheit tour ovládl Vlasta Ševčík

1.-3. místo

Do Pardubic si přijelo zahrát 46 hráčů, z toho 21 ze severních Čech a z Prahy. Juniorů se sešlo 11, z toho devět mladších 12-ti let a dva do 15-ti let, šest z nich z klubu Bowlingzone  Pardubice. Kategorie do 18-ti let zastoupena nebyla, protože Michal Janovský tentokrát nehrál z důvodu rekonvalescence a Honza Vořechovský čerstvě dosáhl plnoletosti.

Kvalifikaci vyhrál Vlasta Ševčík (933), následován Jirkou Vráželem (923). Oba měli právo postoupit přímo do finále, Jirka Vrážel  však této šance nevyužil a přenechal tak přímý postup Milanovi Rechtorikovi na 3. místě. Posledním postupujícím do semifinále byl místní šikovný třináctiletý junior Dominik Kratochvíl, kterému pro změnu místo přenechal Tomáš Gurgul (prý mládí vpřed).  V semifinále na tři hry bojovalo 30 hráčů o 14 postupových míst do finále, bylo potřeba zahrát 586 kuželek včetně handicapu.  A finále na dvě hry bylo jako vždy dramatické, nejlepší však byl vítěz kvalifikace Vlasta Ševčík, který po náhozech 217,266 zvítězil, navíc dosáhl nejvyššího náhozu turnaje (299) a stal se i nejlepším seniorem nad 60 let. Prostě borec, jeho celodenní průměr 232,7 je toho důkazem. Druhé místo obsadila Dana Hanušová (238,226) a třetí Milan Rechtorik (222,228). Bramborová pozice zbyla na Petra Havla ml. (194,231). Oceněny byly tři nejlepší ženy: Dana Hanušová (2. místo), Jana Skůrová (6. místo) a Blanka Hanusíková (13. místo). Nejlepším seniorem byl zmíněný Vlasta Ševčík, druhý František Brokeš st. (7. místo) a třetí Vladimír Trčka (10. místo). Mezi juniory do 15-ti let byl o chloupek lepší Lukáš Gurgul (21. místo) před Dominikem Kratochvílem (24. místo). A junioři do 12-ti let se umístili v následujícím pořadí: Šimon Vondráček, Andrea Mazalová, Nikola Kratochvílová, Eliška Brychová, Josef Vondra ml., Adam Weingartner, Ondřej Prekop, Aleš Vondra a Veronika Gurgulová.

• Kategorie J: Šimon Vondráček

Celoroční pořadí BBO Leifheit tour po pěti turnajích (počítá se 7 turnajů z 12)

• 1. místo: Vlasta Ševčík (337 bodů)
  • 2. místo: Jiří Vrážel (265 bodů)
  • 3. místo: Michal Janovský (227 bodů)

Celoroční pořadí.pdf

Nejlepší hráči jednotlivých center (počítají se 3 turnaje ze 4)

• Chomutov: Jaroslav Lorenc ml. (150 bodů)
  • Pardubice: Milan Rechtorik (140 bodů)
  • Kladno: Pavel Prokůpek (80 bodů)

Pořadí dle jednotlivých center.pdf

Proběhlo obvyklé losování o ceny bez ohledu na umístění, co si kdo odnesl, můžete shlédnout ve fotogalerii. Bylo pořízeno video, ke shlédnutí zde.

Závěrem bych ráda poděkovala generálnímu partnerovi této série - firmě Leifheit a dalším partnerům: Osram, Hotel Filipinum, SATTECH-AUTO, AŽD Praha, Kompek, KŠV Chomutov, Big Shock, ČPP, BBO bowlingové turnaje a ČBA a Bowlingwebu za výsledkový servis.

Další, v pořadí 6. BBO Leifheit turnaj se koná po Vánocích v Kladně - obsazovačka zde.

Děkujeme centru Bowlingzone v Pardubicích za ochotu a hráčům za přízeň, budeme se na vás těšit na některém z dalších BBO turnajů.