A. Stromšíková a L. Šmelcer vítězí v Regionální Lize dvojic

1. místo

Opět parádní turnaj byl k vidění v Xbowlingu ValMez. Tentokrát to byl ve čtvrtek 29.6.2017 2. finálový hrací den Regionální Ligy dvojic. Z 1. HD, který se hrál v Bowlingu Jadran FM 8.6.2017, si do finále přinesl obrovský náskok ValMez II, což se nakonec ukázalo jako rozhodující pro konečné pořadí. Než se pustíme do rekapitulace, musíme moc poděkovat všem zúčastněným hráčům reprezentujícím KopřivniciFrýdek-Místek a ValMez, kteří vytvořili vynikající a pohodovou atmosféru.

Pravidla Regionální Ligy dvojic umožňují mít v týmu 3 hráče (podobně jako např. při Valašském půlmaratunu) a tak se nám hned čtyři dvojice představily v jiném složení, než v jakém hrály ve Frýdku. A bylo to ku prospěchu celé soutěže, protože 2. HD byl daleko vyrovnanější a žádná z dvojic si před vzájemným zápasem nebyla jista vítězstvím. Pořadí v tabulce bylo opravdu zavádějící. Týmy ValMez IFrýdek III a ValMez III ukrajovaly bod po bodu z náskoku dvojice ValMez II a o konečném pořadí na prvních 4 místech se rozhodovalo až opravdu v posleních zápasech. Rozebírat jednotlivé zápasy, to by bycom tady byli asi až do zítřka. Téměř o každém by se dalo napsat několik řádků. Takže to shrneme následovně.

Vítězem jarní části roku 2017 Regionální Ligy dvojic se tedy nakonec stala dvojice ValMez II (43 bodů - Anička Stromšíková a Láďa Šmelcer), která tedy nakonec vynikající 1. HD přetavila v konečné vítězství. Na 2. místě skončila dvojice ValMez I (39 bodů - Tomáš Helešic a Víťa Hasník), která byla nejepší v 2. HD a ještě v posledním zápase bojovalo o 1. místo. Dvojice Frýdek III (38 bodů - Jarda Pazdera, Rosťa Kala a Vláďa Muller) boj o 3. místo zvládla na jedničku a hodně potrápila týmy, které se umístily na stupních vítězů před ní. Z boje o bronz tak nakonec odešla poražena dvojice ValMez III (37 bodů - Ája Kudělková, Erika Baránek a Zdeněk Čejka), když se jí v závěrečném zápase nepodařilo získat potřebný bodík.

Při vyrovnanosti včerejšího finále byla ztráta každého bodíku znát a nejvíce to postihlo dvojici Frýdek II (34,5 bodu - Vašek Mazur a Milan Rozmarín), která se z průběžného 2. místa propadla až na 5. místo. Že do budoucna nebude mít prvních 5 dvojic nic jisté, potvrdily všechny 3 dvojice z Kopřivnice v posledním zápase Ligy, kdy svým soupeřům z ValMezu povolily získat z 12 možných bodů pouze jeden jediný bodík. Tentokrát to však na víc než na místa v 2. polovině tabulky nestačilo. Konečné pořadí těchto dvojic vypadá takto. 6. místo Kopřivnice II (28 bodů - Michal Dej a Zbyněk Hoďák), 7. místo Kopřivnice I (25,5 bodu - Kamil Příhoda a Luba Král), 8. místo Fýrdek I (23bodů - Karel Brož, Milan Bohačík a Aleš Exner) a 9. místo Kopřivnice III (20 bodů - Mirek Maloušek, Pavel Bartonň a Josef Novák).

Máme tedy dohráno a již se moc těšíme na další pokračování výborně rozjeté Regionální Ligy dvojic. Na podzim tedy budeme pokračovat. Všichni tři organizátoři z jednotlivých center Bowling JadranBowling Centrum Kopřivnice a Xbowling ValMez se ještě v průběhu prázdnin sejdou k doladění podzimních propozic. O všem Vás samozřejmě budeme informovat na našem webu.

A již opravdovým závěrem. Gratulujeme vítězným dvojicím a všem hráčům bez vyjímky děkujeme za skvělou atmosféru při finále Regionální Ligy dvojic.