Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

A zase ten Honza Štulc….

úterý 12. září se odehrál letošní již devátý turnaj celoroční série tradičního turnaje Strašnické Popo Devítky. Tradiční byla i účast a absence původně nahlášených, takže reálná účast se nakonec smrskla na 27 hráček a hráčů, což značilo jediné, minimálně jistotu semifinále měli všichni, co dorazili.

V kvalifikaci na předem vybrané dráze se odehrály čtyři hry na součet a nejúspěšnější kvarteto mělo zajištěno přímý postup do finále. Těmi byli Miroslav Jiránek, nováček klání Matěj Semerád i Jakub Novák, který jako jediný součtem 1052 bodů překonal čtyřcifernou hranici a věděl moc dobře proč, když pauzu mezi úvodními a finálovými hrami vyplnil svým úvodním kolidujícím hracím dnem ABL na herně Xbowlingu Žižkov.

Posledním z přímo postupujících byl Jan Štulc, ten však se svého práva zřekl a semifinále si odehrát chtěl. Oproti zvyklostem za něj do finále neputoval další v pořadí, ale doplnil se počet semifinalistů na rovné dvě dvanáctky, z nichž po dvou sčítaných hrách od nuly nepostupovala do závěrečných bojů klasická čtrnáctka nejlepších, ale hned patnáctka.

To vše se událo po mazací pauze a losování finančního IRON BONUS SPECIALu, jenž byl díky převodu částky z turnajů předchozích a zdejší účastí na hodnotě 6420,- Kč čili vítěz by si odnesl dvoutřetinových 4280,- Kč. Taženo bylo však číslo 40 a tomu se nikdo ani zdaleka nepřiblížil, tudíž celý obnos putuje na turnaj následný, jímž je již ve čtvrtek 14. září další z Devítek, tentokráte Vojkovská na herně říčanského Bowlingu Vojkov.

Pro finálové závěrečné dvě hry na součet znovu od nuly si dráhy již opět hráči podle pořadí semifinálového volí a Jan Štulc byl za svou odvahu zřeknutí se semifinálové absence po zásluze odměněn, když ve finále zahrál 265 a 262 bodů a stal se tak vítězem zářijového turnaje a majitelem jedné z posledních letošních strašnických skleněných kuželek. Druhý skončil Dušan Kovařík s čtyřbodovým náskokem na bronzového Jakuba Nováka, který pro změnu měl k dobru na bramborového Martina Palase pouhopouhou jedinou kuželku.

Do oceňované osmičky nejlepších patřili ještě Tomáš Barták, Josef Hladík, Miroslav Jiránek a Martin Jindřich. Autorem Nejvyššího výkonu se stal Jakub Novák, který jako první již v kvalifikaci zahrál maximálních devítkových 300 bodů a oceněn byl i druhý autor v pořadí, jímž byl v semifinále Tomáš Barták. Jeho partnerka Kateřina Šponerová si pro změnu odnesla cenu coby Nejlepší hráčka turnaje.

Jubilejní desátý turnaj tohoto roku je naplánován v říjnu na příznačné datum 10. 10. a i díky otevřené obsazovačce jsou na něj všichni zváni.

Výsledky turnaje – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb