Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Absolutním vítězem 7. ročníku v nádherném finále je Petr Lysek

V neděli  9.2.2020 do herny Bowling SKY  Ostrava si přišlo zahrát nejlepších 24 hráčů základní části série POT TOUR 2019/2020 finále v pořadí už 7. ročníku. Pro všechny hráče byl připraven upomínkový předmět a ještě něco navíc, to už ovšem záleželo na hráčích s jakou formou přijeli a jaké umístění se jim povede. Nejlepší dvanáctka se mohla těšit na finanční odměny a pro druhou dvanáctku čekalo ještě vínko.

Před samotným začátkem se k nasazeným hráčům nahodile počítačem do losovali zbývající finalisté a první runda mohla v klidu začít. Bylo vidět, že všichni hráči přišli udělat vše pro postup do finále. Ve čtvrtfinále z každé skupiny vypadával pouze ten poslední. Z nasazených hráčů to byl Láďa Horák a dále se s turnajem rozloučil Milan Kaplan, Pavel Kusýn, Tonda Ulička, Péťa Adamec. Samostatnou kapitolou bylo vyřazení Jindry Junga. Jindrovi ve skupině „smrti“ nestačilo k postupu 722 shozených kuželek, kdekoliv jinde by tento nádherný výkon na postup s přehledem stačil.

Výkon finalistů a jejich umístění ve čtvrtfinále určilo postupovým klíčem složení semifinálových skupin, které byly tentokrát tříčlenné, a opět pouze ten poslední ve skupině věděl, že nepostoupí dál a brány posledního kroku finále se mu zavřou těsně před nosem.

V semifinále zahrál nejlépe Vašek Bařina s neskutečným „rovinářským“ průměrem 224, tady skutečně klobouk dolů. Na záda se mu snažil dýchat Milan Motyka s průměrem 208,5. Třetím nejlepším hráčem semifinále byl Jarda Kubiczek s průměrem 195,5.

Samotné finále už je vždy o dobrém načasování formy, dobré psychické pohodě a někdy trošku štěstí. Ovšem tentokrát se jednalo o neskutečné finále, které se hrálo v pohodovém prostředí, korunované neskutečnými výkony. V historii všech finále nebyly takové výkony a náhozy nikdy k vidění. Tři hráči finále měli průměr přes 200. Průměr všech her samotného finále je nádherných 183,29, což je rekord všech ročníků. Celý turnaj hrál velmi dobře Vašek Bařina, který i přes velký boj nakonec vybojoval druhé místo. Vaškovým přemožitelem a celkovým vítězem sedmého ročníku této série je jablunkovský Péťa Lysek s finálovými náhozy 216 a 209. Bronz si vyházela Dana Klusáčková, která neustále zvyšovala své výkonnostní otáčky a čert ví, jak by to dopadlo, kdyby se v turnaji hrálo ještě nějaké super finále. Nejvyšší nához finále předvedla Anička Filušová výkonem 242 padlých kuželek.

Závěrem můžeme konstatovat, že tady u nás ve Slezsku máme špičkové „rovináře“ a nám „točenářům“ dávají pěkně zabrat a velmi často nám dávají i na frak. Hráči šli a jdou pořád výkonnostně nahoru a náhozy 200 a víc jsou k vidění stále víc a víc. Tito hráči jsou určitě schopni v přímých soubojích v celorepublikových turnajích jakéhokoli názvu při dobré konstelaci hvězd určitě uspět a umístit se velmi vysoko.

Děkujeme všem hráčům za účast a nyní se už můžete soustředit na mírně upravený systém 8. ročníku této série POT TOUR  „progres“ 2020/2021. Druhý turnaj si můžete přijít zahrát 20.2.2020 od 18:00 hodin do herny Bowling SKY Ostrava.

Výsledky turnaje – ZDE

Konečné pořadí série – ZDE

Kelímci

Sdílet na facebooku
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb