Alena Sovová překvapením říjnového turnaje

Devátý turnaj EBONITE tour 2018 proběhl ve dnech 4. až 6. října na centru Best Bowling a účastnila se jej rovná osmdesátka hráčů. Hrálo se na krátkém a poměrně obtížném mazacím modelu, což v kombinaci s handicapy přineslo nečekaná jména v popředí říjnového turnaje.

Kvalifikaci zahrál nejlépe Ondra Heliger a po šesti hrách s 1285 body vévodil průběžnému pořadí. Na druhém místě s 1100 byla Pavla Černá a třetí s 1236 body Aleš Synek. Všichni tři si vybojovali postup přímo do finále a s nimi postupovalo dalších 9 hráčů (Beštová, Talaš, Nejezchleba, Teame, Semerák, Čermák, Jirsa, Rác, Egert). Na postup do semifinále, kam postupovali hráči umístění až do 36 místa, bylo zapotřebí 1077 bodů

V semifinále nejlépe zahrál Jan Kolář, Richard Nosek a Daniel Mička. S nimi postupovalo do finále dalších deset hráčů, neb na výběr drah pro finále se nedostavila Kateřina Beštová. Postupová hranice do finále byla na 738 bodech.

Ve finále díky handicapům a dobrému průměru slavili úspěch ženy. Hned tři mouchy jednou ranou zabyla Alena Sovová. Zvítězila celkově na říjnovém turnaji, byla vyhlášena nejlepší ženou turnaje a ještě nejlepším hráčem výkonnostní kategorie 190 po výkonech 214, 201, 139. Na dalších místech na bedně se umístili lídři kvalifikace Pavla Černá a Ondřej Heliger.

Dalšími oceněnými ve vedlejších kategoriích byli:

Nejlepší hráč/ka v kategorii P165 – Pavla Černá

Nejlepší tři senioři: Alena Sovová, Aleš Drábek, Habtegabriel Teame

Nejlepší junioři: Liebich, Strejcová

ŽEBŘÍČEK celoročního hodnocení, v němž se bojuje o 20 bowlingových koulí a další bowlingové vybavení se rozrostl již na 167 hráčů. Hrál se devátý (předposlední) turnaj a podruhé se odečítalo, neb se v celoročním pořadí počítá sedm nejlepších bodových umístění. Po říjnovém turnaji je doslova „nařachaná“ první pětka v níž pouze „Gábi“ má odehráno všech 9 turnajů. Změny nastali nejen v TOP 15 ale též v pořadí 5 nejlepších seniorů a 5 nejlepších seniorek za TOP 15.

Na prvém místě v žebříčku zůstal s 520 body Pavel Krňák ale za ním s 519 body je hned trojice hráčů Čermák, Synek, Včeliš. Z této čtveřice má nejlepší výchozí pozici Michal Včeliš, jenž má na svém kontě jen 6 turnajů a v listopadu ještě půjde do plných.

Z elitní celoroční TOP 15 vypadlo hned pět hráčů: Švec, Horáček, Vrážel, Petáková, Nováková a nahradili je Drábek, Dobiáš, Nejezchleba, Květenský, Mička. Kompletní žebříček je umístěn v přílohách.

FOTOGALERIE:

- obr.1: Tři nejlepší hráči na devátém turnaji EBONITE (zleva Černá, Sovová, Heligr).

- obr.2: Tři nejlepší senioři (zleva Drábek, Sovová, Teame).

- obr.3: Nejlepší junioři: Liebich, Strejcová

- obr.4: Čtyři nejlepší hráči na říjnovém turnaji (zleva Černá, Sovová, Heligr, Drábek).