Aleš Synek vítězí v červencovém EBONITE tour

Po dvouměsíční pouze proběhl ve dnech 5. až 7.7. 2018 na centru Best Bowling šestý turnaj EBONITE tour 2018. V prvním měsíci prázdnin přijelo na turnaj 59 hráčů a jelikož se hrál mezinárodní turnaj Czech Open, chyběla řada lídrů. Naopak se zde objevilo sedm nováčků především ze severočeského regionu.

Kvalifikaci od prvého hracího dne až do jejího konce vévodil Miroslav Oliva. Zdatně mu sekundovali Pavel Čermák a Daniel Mička. Na postup do semifinále, kam postupovali hráči umístění do 32 místa, bylo zapotřebí 1083 bodů.

V semifinále nejlépe zahrál Vojtěch Černík, kterého stíhali Jan Suchánek a Pavel Vacek. Díky menší celkové účasti na turnaji je určen benevolentní semifinálový postupový klíč do finále pro 16 hráčů z čtyřiadvaceti. Postupová hranice do finále byla na 703 bodech.

Ve finále hrál nejlépe Aleš Synek a po výkonech 208, 261, 194 zvítězil. Druhý se umístil Daniel Mička a třetí Habtegabriel Teame.

- Konečné pořadí a podrobné výsledky naleznete ve formátu PDF v přílohách
Dalšími oceněnými hráči ve vedlejších kategoriích byli:
Nejlepší tři senioři: Aleš Synek, Habtegabriel Teame, Pavel Vacek
Nejlepší hráč/ka v kategorii P165 Jan Suchánek
Nejlepší žena: Karolína Černíková

ŽEBŘÍČEK celoročního hodnocení, v němž se bojuje o 20 bowlingových koulí a další bowlingové vybavení je evidováno již 154 hráčů. V čele celoročního pořadí zůstává Miluše Nováková s 442 body, na druhé místo vystoupal Aleš Synek s 418 body a třetí pozice v průběžném pořadí náleží Kateřině Beštové (416b). Z elitní celoroční TOP 15 vypadli Švec, Rác, Homola L., Kolář, Pitaš a nahradili je Květenský, Teame, Dobiáš, Mička, Vacek. O jednu z cen v celoročním pořadí EBONITE bojuje i Irena Sopková umístěná na 52. místě, kompletní žebříček je umístěn v přílohách.