Andílci, Fabuland a Mládežníci si zahrají finále o titul

Ve středu 17.8.2016 proběhl v Xbowlingu ValMez rozhodující 4. HD Letní Valašské Devítkové ligy skupiny A. Karty před tímto závěrečným kolem byly jasně rozdány. O vítězství ve skupině a tím pádem o bonusových 5 bodů do finále se poperou Andílci Fabulandem. O poslední 3. postupové místo do Finále A to měli nejlépe rozehrané Mládežníci, ale jak Hangár, tak Pivoni jim chtěli cestu ještě zkomplikovat. A tak také vypadal úvod hracího večera.

Andílci s Fabulandem se připravovali na závěrečný vzájemný souboj a sbírali poctivě bodíky. Pivoni porazili 4:1 Mládežníky, jenže to bylo z jejich strany bohužel vše. Naopak Mládežníky prohra nakopla a zbylé 4 zápasy zahráli jako tým skvěle a porazili všechny své zbylé soupeře, včetně Andílků a Fabulandu, vždy 4:1. O třetím postupujícím tak bylo rozhodnuto již 2 kola před koncem. V tuto chvíli si to rozdali o vítězství ve skupině AndílciFabulandem a jejich vzájemný souboj, který vyhráli Andílci 3:2, byl nejlepším zápasem a ozdobou večera. Vyrovnanost hracího dne pak potvrzuje fakt, když všechny první tři týmy skupiny získaly 17 bodů.

Hangár si pak v poklidu pohlídal nejlepší výchozí pozici do Finále B před Pivoněmi a srdnatě bojujícími a stále se herně zlepšujícími Volňásky. Konečné pořadí skupiny A vypadá tedy takto. 1. místo - Andílci (75,5 bodu) 2. místo - Fabuland (73 bodů), 3. místo - Mládežníci (57 bodů), 4. místo - Hangár (44 bodů), 5. místo -  Pivoni(32 bodů) a 6. místo - Volňásci (18,5 bodu).

A jdeme na statistiky HD. Nejužitčnějšími pro své týmy byli Marek Irgl (Fabuland) a Petr Roubalík(Mládežníci) se ziskem 5 bodů v mužích a Katka Grycová (Fabuland) se ziskem 4 bodů v ženách. Nejvyššími náhozy se mohli pyšnit Emil Nečas (Hangár) – 256 bodů a Janča Irglová (Fabuland) – 244 bodů. Určit nejlepšího hráče podle průměru je vždy složitější. Proto vstupuje do hry pravidlo o odehrání nadpolovičního počtu zápasů. V mužích to bylo tentokrát jednoznačné. Lukáš Heitel (Andílici) zahrál výborně a svoj „Den“ potvrdil průměrem 219,25 bodu. Mezi ženami se pak dle pravidla stala nejlepší hráčkou Katka Grycovás průměrem 183,40 bodu. Andílici pak potvrdili svou kvalitu nejvyšším náhozem 714 bodů.

Celkově se nejpilnějšími včeličkami ve sběru bodů stali Lukáš Heitel s 15 body a Maruška Hermanová(Fabuland) s 12 body. Nejlepším mužem skupiny i přes dnešní totální herní výpadek byl Petr Roubalík – průměr 221,20 bodu a ženou pak Janča Irglová – průměr 191,00 bodu. Nejvyšší hry předvedli Petr Roubalík –290 bodů a Jindřiška Váňová (Andílci) – 275 bodů. Týmové statistiky ovládli Andílci. Nejvyší nához – 747bodů a nejvyšší průměr – 617,17 bodu.

A to by snad mohlo dnes stačit. Ještě důležitá a věcná poznámka k finálovým skupinám. Jak bylo napsáno na začátku, kromě o postup se hrálo i o bonusové body, které si týmy přinesou do Finále. A pro přehlednost se tyto body přidělily takto. Andílci +5 bodů, Fabuland +3 body a Mládežníci +1 bod do Finále A – středa 7.9.2016od 18:00 hodin. Hangár +5 bodů, Pivoni +3 body a Volňásci +1 bod do Finále B – úterý 6.9.2016 od 18:00 hodin.

Co nás ještě čeká ve zbytku prázdnin. Již tuto sobotu od 10:00 hodin Senior Cup Tour ValMez, kde jsou ještě volná místa a samozřejmě jako vždy poslední neděli v měsíci Valašská devítka s měšcem. A také nám finišuje kvalifikace Letního poháru Xbowlingu. V neposlední řadě, jak jsme již psali na facebooku, Valaši (v sestavě Petr Roubalík, Víťa Hasník a Franta Mlčák) úspěšně zvládli v naší sesterské herně v Xbowlingu Tišnov minulý pátek Svijany půlmaraton Xbowling Tišnov. A náš Valašský půlmaraton je připraven na sobotu 3.9.2016 od 9:00 hodin. Jsou stále ještě volná 3 místa a tak nedopusťte, aby si tišnovští hráči odvezli vítězství z tohoto turnaje a přihlašte svůj tříčlenný tým. Více o Valašském půlmaratonu se dozvíte ZDE. Těšíme se Vás.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

PS: Republikové finále Letní Devítkové ligy se hraje v neděli 11. září 2016 v herně Best Bowling Zličín(Praha). Účast si zajistí celkový vítěz LVDL a jednáme o možnosti vyslat na toto Mistrovství LDL i vícemistra LVDL.