Andrzej Bednarz vítězí v 5. turnaji série Raketa Cup

1. - 3. místo

Celkem 28 vyznavačů bowlingu se dostavilo k dalšímu turnaji série Raketa cup 2020. Ačkoli tentokrát někteří favorité chyběli, nepostrádaly výsledky zúčastněných hráčů na své obvyklé kvalitě. Kvalifikaci vyhrál Václav Bařina, před Katkou Hejdučkovou ml. a před Jiřím Ryškou.

Ve finále bylo vše jinak a po vyrovnaných výkonech zvítězil polský hráč Andrzej Bednarz o pouhých 9 kuželek před Katkou Hejdučkovou mladší, která si převzala také cenu pro nejlepší ženu turnaje. Hlavně díky nejvyššímu náhozu turnaje, který měl hodnotu 257 bodů, dosáhl poprvé na podobném turnaji na medailovou pozici Jiří Grygar, který má své velké úspěchy určitě ještě před sebou. Těsně za medailí skončil Tomáš Hlávka (4.), bývalý hráč opavského bowlingu, momentálně žijící v Domaníně, který si to po létech opět vyzkoušel, a šlo mu to věru velmi dobře. Se svým umístěním byl určitě spokojen také Aleš Kelnar (5.), který za sebou nechal Katku Hejdučkovou st. (6.) a Romana Jenšovského (7.), který se při neúčasti Martina Orálka dostal do průběžného vedení série Raketa cup 2020. Další místa obsadili, Tomáš Frydrych (8.), Jiří Ryška (9.), Pavel Varhaníček (10.) a Václav Malurek (11.). Vítěz kvalifikace Václav Bařina nezopakoval ve finále své skvělé výsledky a skončil na 12. místě.

Další turnaj jednotlivců se uskuteční v neděli 6. září, tentokrát jako turnaj devítkový, pod názvem TRANSA cup 2020. Zájemci se mohou přihlásit už dnes u bowlera Rakety bowling na tel. 553 710 090.