Jaroslav Lorenc zvítězil stylem start-cíl

Ve dnech 15. a 16. května 2020 se v Praze na centru Best Bowling uskutečnil třetí turnaj čtvrtého ročníku, série STORM Prague Cup. Květnového turnaje se účastnilo 81 hráčů. Hrálo se na středním mazacím modelu a dosaženo bylo celkem jedenáct zápisů do Klubu 250+, ale čísla nejen v sadě šesti kvalifikačních her byla u většiny hráčů různě vysoká a proměnlivá jak na houpačce.

KVALIFIKACI vévodil nejlépe hodnocený hráč Sportovního žebříčku Jaroslav Lorenc s 1315 body a průměrem 219. Druhý Jan Kolář st, byl jen o dva body v průměru horší a třetí v pořadí junior Lukáš Jelínek, měl na svém kontě průměr 214,67.

Na postup z 24 místa bylo zapotřebí mít na svém kontě po šesti odehraných hrách 1179 bodů (podrobné výsledky kvalifikace >> zde).

Ve FINÁLE se rozpoutal opět bowlingový souboj generací. Nejlépe zahájil senior Richard Nosek atakem třístovky, ale chybička se vloudila a bylo z toho „jen“ 278. Poté však již zabral ve druhé hře lídr kvalifikace Jaroslav Lorenc, který s finálovým průměrem 225,25 po výkonech 183, 259, 201, 258 vítězí s finálovým součtem 901. Vše ale mohlo být jinak, nebýt zaváhání jeho soupeřů v poslední čtvrté hře. Druhé místo se součtem 881 vybojoval Pavel Krňák, třetí se umístila juniorka Andrea Mazalová s 880 body, která byla vyhlášena nejlepší ženou turnaje (podrobné výsledky finále >> zde).

Za umístění ve finále převzali ocenění ve vedlejších kategoriích ještě Lukáš Jelínek (nejlepší junior), Jiří Hindrák (nejlepší senior) a Jiří Vácha (nejlepší hráč kategorie P165).

- konečné výsledky a pořadí >> zde

FOTOGALERIE:

- obr.1: Tři nejlepší celkově (zleva Pavel Krňák, Jaroslav Lorenc, Andrea Mazalová)

- obr.2: Nejlepší junioři Lukáš Jelínek a Andrea Mazalová

- obr.3: Nejlepší senior Jiří Hindrák a nejlepší hráč výkon. Kategorie P165 Jiří Vácha

ŽEBŘÍČEK: V žebříčku celoročního pořadí se objevilo šestnáct nových hráčů a celkový počet účastníků stoupl na 122. Do čela žebříčku se nově vyhoupl Lukáš Jelínek s 258 body, na druhém místě zůstává Michal Včeliš (254b) a na třetím místě se nově objevuje Pavel Čermák. Žebříček celoročního pořadí naleznete >> zde.